Kudret 100 klima değişimi

2012 İlk üretim erkunt kudret 100 sahibiyim cuma günü klima servisi aradı erkunt fabrikası talimat vermiş klimalarımız daha güçlü olan model ile tamamen değişim olucakmış başka aranan arkadaş var mı?
Yarın traktörü servise götürücem ayrıntıları paylaşırım

Ynt: Kudret 100 klima değişimi

Benimki ilk üretilen ve ilçeye gelen ilk 100 büyük ihtimalle 90-100-110 modelleri içince bu değişimi yapacaklar klimayı yaz sürümünde kullandım içerisini soğutuyo ancak aşırı derecede soğukluk yoktu sonra öğrendim erkunt yeni tipler için farklı klima için anlaşmış ama takılanlar diğer erkunttakilerle aynı olmuş

768 link=topic=61886.msg689262#msg689262 date=1358723920' Alıntı:
Beni de aradılar, salı günü için gün verdiler.Yeni klimalar safkar servisine gelmiş. Arayan safkar servisi idi, traktör servisi ile alakalı değil.
ben yeni aldım bizimki de sorunlu mudur acaba benim klima safkar servet in klima fanina gore çok iyi ufluyor sıcak ayarında gayet başarılı içeriğini ayarladigin sıcaklıkta tutuyor soğukta deneme şansım olmadı

768 link=topic=61886.msg689262#msg689262 date=1358723920' Alıntı:
Beni de aradılar, salı günü için gün verdiler.Yeni klimalar safkar servisine gelmiş. Arayan safkar servisi idi, traktör servisi ile alakalı değil.
benimki şuan recep ustada yeni gelenlerde safkar marka artık yaza görücez iyi mi olucak kötümü diye :)

cevo link=topic=61886.msg689341#msg689341 date=1358759708' Alıntı:
ben yeni aldım bizimki de sorunlu mudur acaba benim klima safkar servet in klima fanina gore çok iyi ufluyor sıcak ayarında gayet başarılı içeriğini ayarladigin sıcaklıkta tutuyor soğukta deneme şansım olmadı

Seninkinde yeni sistem olması lazım. Isıtma konusunda bizimkiler de çok iyi, aynen dediğin gibi ama soğutma konusunda sıcak havalarda yetersiz kalıyordu. Sorunlu olduğundan değil de kapasite yetersizliğinden doğan bir olay.

onurs link=topic=61886.msg689356#msg689356 date=1358763310' Alıntı:
benimki şuan recep ustada yeni gelenlerde safkar marka artık yaza görücez iyi mi olucak kötümü diye :)

Sabah uğradığımda oradaydı ama dönüşte göremedim. İşi bitmişti. Klimanın içinden bazı parçalar değişiyordu. Servis, eskisine nazaran çok daha iyi soğutacağını söyledi, belli olacak bakalım. Yarın sabah da ben gideceğim.

Sabah uğradığımda oradaydı ama dönüşte göremedim. İşi bitmişti. Klimanın içinden bazı parçalar değişiyordu. Servis, eskisine nazaran çok daha iyi soğutacağını söyledi, belli olacak bakalım. Yarın sabah da ben gideceğim.
[/QUOTE]abi senden ricam servise sorarsan sevinirim hangi tarihe kadar eski sistem mis

Fabrikadan haber geldi bizim klimalarda da değişim olacakmış ama bu değişim için hava sıcaklığı 12-13 derece olması gerekiyormuş. Bizim bölge soğuk olduğu için değişimi nisan ayı gibi yapacaklarmış. Klimanın parçaları değişecekmiş, tamamı değil.

Bugün klima servisindeydim. ES46HT İYİLEŞTİRME KİTİ adı altındaki parçaların bazıları eskileriyle yer değiştirdi, eski sistemde olmayan bazı parçalar da ilave edildi. Klimanın randımanında ne kadar bir artış olacağı yaz sıcaklarında belli olacak...

768 link=topic=61886.msg690072#msg690072 date=1358882850' Alıntı:
Bugün klima servisindeydim. ES46HT İYİLEŞTİRME KİTİ adı altındaki parçaların bazıları eskileriyle yer değiştirdi, eski sistemde olmayan bazı parçalar da ilave edildi. Klimanın randımanında ne kadar bir artış olacağı yaz sıcaklarında belli olacak...
bu kit fabrikada nezaman takılmaya başlanmış abi,O yönde bi bilgi varmı? yada takılmışmı fabrikadakilere

anayurtlu 3105d link=topic=61886.msg690096#msg690096 date=1358884289' Alıntı:
bu kit fabrikada nezaman takılmaya başlanmış abi,O yönde bi bilgi varmı? yada takılmışmı fabrikadakilere

cevo link=topic=61886.msg690180#msg690180 date=1358887918' Alıntı:
bende bunu merak ediyorum

Fabrikada nezamandan beri takılmaya başlandığı konusunda Safkar servisinin bir bilgisi yok. Bizim ilçedeki servise 3 adet iyileştirme kiti geldiğine göre ilk çıkanların haricindekilerde fabrikadan takılı gelmiş olması gerek. Benim bildiğim yakın civarlarda yaz sonuna doğru alınan 5 tane daha traktör var ama anlaşılıyor ki onların klimaları yeni sistem.