İthal samanlar dağıtılmaya başladı

Ynt: İthal samanlar dağıtılmaya başladı

valla taşıma suyla değirmen dönmezya hadı bakalım kılosu 1 tl dıo balye agırlıgı ortalama 15-18 kg arası olduguna göre gene kaybeden cıftcı olcak aracılar cukkalıcak gene parayı...

Vay anasını.:) Saman satmak için saman pazarında ayazladığım günler aklıma geldi. TKK de, Palandöken de tören yapmış, demek ki samancının kaderi bu.:S

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=61897.msg689481#msg689481 date=1358791225' Alıntı:
kğ fiyatı 500 tl erzurumda lakin saman kelle ile biçilmiş içi taneli çok kalite bence ...
şimdi sayın yusuf abicim yanlış anlamada bizim burda toz samanın icine bugday arpa basıyorlar .. lakin fiyatı samandan ucuz 50 kg gelen bir balyanın icine adam 10 kg bugday yada arpa koysa kg başına 20 kuruş karda .. saman kalitedir dogduruda bildiğim kadarıyla haşbaysız samanlar yani kısacası bugday sapı ? sen görmüşsün bilgilendirirsen sevinrim ..

Ali SARAÇ link=topic=61897.msg689483#msg689483 date=1358791745' Alıntı:
şimdi sayın yusuf abicim yanlış anlamada bizim burda toz samanın icine bugday arpa basıyorlar .. lakin fiyatı samandan ucuz 50 kg gelen bir balyanın icine adam 10 kg bugday yada arpa koysa kg başına 20 kuruş karda .. saman kalitedir dogduruda bildiğim kadarıyla haşbaysız samanlar yani kısacası bugday sapı ? sen görmüşsün bilgilendirirsen sevinrim ..
anladım sizi samanı inceledim tabiki yorumunda doğruluk payı var ama çoğu buğday taneleri daha başak şeeklinde yani kabçık denilen giysisinden kopmamış öylece samanın içinde inşallah bundan çiftçilerimiz en iyi şekilde istifade eder..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=61897.msg689485#msg689485 date=1358792154' Alıntı:
anladım sizi samanı inceledim tabiki yorumunda doğruluk payı var ama çoğu buğday taneleri daha başak şeeklinde yani kabçık denilen giysisinden kopmamış öylece samanın içinde inşallah bundan çiftçilerimiz en iyi şekilde istifade eder..

Fareler bayılır,o tür samana çak-*-s

Tarım Ülkesiyiz ama,
Saman 'ithal' eden Ülke durumundayız.
Deselerdi ki yurt dışından saman gelecek,
Hepimiz güler geçerdik.
Maalesef;
'Ülkemizin Tarım ve Hayvancılık Politikası ' yok.
Sıkıntı oldu mu;
İthal buğday;
İthal mısır vs.
İthal canlı hayvan.
Şimdi de 'İthal Saman'
Taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyoruz.
Tarım ve Hayvancılıkta Dünyadaki itibarımız sıfır.
Bir an önce ithalat politikasından kurtulup,
Tarım ve hayvancılıkta güçlü tedbirler alınmalı ki,
Dışa bağımlılıktan kurtulalım.
İnşallah ithal edilen saman,
Gerçek ihtiyacı olan üreticinin,
Derdine derman olur.
Saygılarımla....