Yardımmmm!!!!

Arkadaşlar öncelikle meraba :)
Benim traktöre su koydun gecen gün durup dururken azalıyı dün akşam yine fulledim 300ml civarında azalmış daha önce hararet poblemi olduydu duman faln çıktıydı conta faln yanmş olabilrmi?

Ynt: Yardımmmm!!!!

Eğer conta yanıksa veya kısmi yanık varsa suyu yağa karıştırır. Hatta çalışınca egzostan su atar elini egzosa tuttuğunda avucunda bir dakika içinde küçük bir su birikintisi olur. Aynı zamanda hararet yapmış bir motorda su çok çabuk kaynar ve tahliyeden atar eksilir.

Birde radyatör veya borulardan kaçırabilir.

muhammedozturk link=topic=61910.msg689759#msg689759 date=1358847913' Alıntı:
saolasın yağa karışırsa büyük sorun olur mu?

Zaten bu şekilde hararet aslında hafif hararettir. Sadece silindir kapağını taşlattır ve yeni conta takımı alıp toplanacak. Çok fazla bir masraf olmaz.

Eğer hararetten motor kitleseydi o durumda rektefe gerekirdi.

su yağa karışırsa yağ boza gibi olur, aynı zamanda da yağ çoğalır, zaten hemen anlarsın. senin radyatör hortumları patlak olmasın. bazen kelepçe dibinden çok küçük çatlak delik oluyor, motor soğukken basınç olmadığından su atmıyor ama motor ısınınca termostat açılıyor işte o zaman basıçla su atmaya başlıyor. motor sıcakken ve çalışır durumdayken hortumlara bir bakıver.

muhammedozturk link=topic=61910.msg689744#msg689744 date=1358844457' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle meraba :)
Benim traktöre su koydun gecen gün durup dururken azalıyı dün akşam yine fulledim 300ml civarında azalmış daha önce hararet poblemi olduydu duman faln çıktıydı conta faln yanmş olabilrmi?
eğer daha önceden hararet problemin olduysa kesinlikle silindir kapak contası yanmıştır. değiştirmen gerekir. yoksa daha büyük arızalara yol açabilir. bir ihtimal de blok su tapalarından yapabilir zamanla oksitlenip delinebiliyorlar.