Tekirdağ Çerkezköy' insanı nasıldır?

Arkadaşlar abiler tekirdağ çerkezköy de bir abi ile patates alış verişi yapacağız abi gelin buraya nakliye bana işcilik size bi fiyatda anlaşalın noter huzurunda sözleşmemizi hazırlayalım paranızın tamamını vereyım ben istedikce sizde patatesi gönderin diyor ne yapalım tekirdag da dolandırıcılık felan ne düzeyde dolandırmasın bizi :) ne diyorsunuz bu duruma satalım mı abının adı da ademdi galiba tam hatırlamıyorum :)

Ynt: Tekirdağ Çerkezköy' insanı nasıldır?

aklına bişi gelmesin..her yerin iyi,kötü,dürüst veya sahtekar insanı olur..tekirdağ insanında iyisi vardır kötüsüde..bununla anlaşılmaz...yalnız unutma..kurt puslu havayı sever..kantar üzerinde al gülüm ver gülüm..peşin....oda rahat uyur sendee....

Yani kardeş göç almış büyük bir yer çeşit çeşit insan yaşar Türkiye genelinden iyi yada kötü diyemem ama adamın adı sanı yada yasal olarak nasıl korunabilirsiniz bunları bir araştırın,duruma göre karar verirsiniz.Hatta sizin hemşerileri bile vardır yani çerkezköyde daha iyi soruşturma adına.

Çerkezköy ve Çorlu trakyanın çok göç almış hala alan 2 yerleşim yeridir , buralarda Türkiyenin her yerinden gelmiş vatandaşlarımız yaşar , bir işçi kentidir. İnsanın iyi yada kötü olması memlekete göre değil , içindeki maneviyata ve karakterine göredir bence. Ticaret işi bu , bu yüzden malınızı , canınızı riske atmayın , kendinizi sağlama alıp ona göre iş yapın derim ben.

Yorumlarınız için teşekür ederim abi saten noter huzurunda sözleşme yapalım dedi bakalım patronlarla görüşelim de ne diyecekler :) bi tek bizim tekirdagya gitmemiz sorun onuda halledilmeyecek bi sorun değil :)

Para peşin diyosun,sözleşme var diyosun.Adamda risk daha fazla tam tersine doğru anladıysak parayı peşin alıyosun malı taksit taksit yolluyosun.Eğer bu şartlardaysa makuldür bence.Ama bir tek şu olabilir mesela sezonda belli bir fiyattan anlaşacaksın parayı alacaksın.Sonra fiyat yükselse de azalsa da o fiyat değişmeyecek.Bir de nakliye mevzusu var kime ait olacak ?

Çağrı link=topic=62012.msg691525#msg691525 date=1359124069' Alıntı:
Para peşin diyosun,sözleşme var diyosun.Adamda risk daha fazla tam tersine doğru anladıysak parayı peşin alıyosun malı taksit taksit yolluyosun.Eğer bu şartlardaysa makuldür bence.Ama bir tek şu olabilir mesela sezonda belli bir fiyattan anlaşacaksın parayı alacaksın.Sonra fiyat yükselse de azalsa da o fiyat değişmeyecek.Bir de nakliye mevzusu var kime ait olacak ?
nakliye abiye ait işcilik bize dogru fiyat değişebilirde hadi hiç satamazsak :) bide saten yüz ton satsak iki yüz daha olur bence iyi bir ticaret olabilir ama patronlar kabul etmiyecek gibi :)

hem para kazanmak istiyorsunuz hemde cesaret edemiyorsunuz. ticarette her zaman bir risk vardır.işin kolayı bir avukata danışmak ,noterden işlem iki tarafında yaptırımları olması gerekir.yani senin taahhüt ettiğin fiyattan malı temin edeceğin karşı tarafında malı anlaşılan fiyattan ve miktarda alacağıdır.

hemşerim elinde olan malın karşılığını peşin ödeme yapıyor ve fiyatta uygunsa verin derim.patedes bu zamana kadar pare etse zaten ederdi bizim buralarda.bide yeni mahsüle ne kaldı ,gecen adanalı emin paylaşım yapmışdı ,en fazla 3 ay sonraya yeni ürün cıkar o zaman senin patedesi kimse almaz. yinede kendiniz bilirsiniz.

o zaman ben de sorayım size Nevşehir Ürgüp ' ün insanı nasıldır diye? tabi insanlar fabrikadan standart imal ediliyorlar. herkes aynı karakter aynı vicdan, aynı ahlak. patronların yaşça ve ticari olarak senden daha deneyimli olduklarından en doğru kararı onlar vereceklerdir sen canını sıkma.

FEHİM link=topic=62012.msg691568#msg691568 date=1359130857' Alıntı:
hem para kazanmak istiyorsunuz hemde cesaret edemiyorsunuz. ticarette her zaman bir risk vardır.işin kolayı bir avukata danışmak ,noterden işlem iki tarafında yaptırımları olması gerekir.yani senin taahhüt ettiğin fiyattan malı temin edeceğin karşı tarafında malı anlaşılan fiyattan ve miktarda alacağıdır.
tümosan 8095 link=topic=62012.msg691576#msg691576 date=1359131268' Alıntı:
hemşerim elinde olan malın karşılığını peşin ödeme yapıyor ve fiyatta uygunsa verin derim.patedes bu zamana kadar pare etse zaten ederdi bizim buralarda.bide yeni mahsüle ne kaldı ,gecen adanalı emin paylaşım yapmışdı ,en fazla 3 ay sonraya yeni ürün cıkar o zaman senin patedesi kimse almaz. yinede kendiniz bilirsiniz.
yorumlarınız için teşekür ederim abi yeni patates çıksada belli olmuyor iyi olur kötü olur şekilsiz olur o yüzden bizi etkiler ama öyle çok bi etki etmez
GÜRKAN link=topic=62012.msg691578#msg691578 date=1359131361' Alıntı:
o zaman ben de sorayım size Nevşehir Ürgüp ' ün insanı nasıldır diye? tabi insanlar fabrikadan standart imal ediliyorlar. herkes aynı karakter aynı vicdan, aynı ahlak. patronların yaşça ve ticari olarak senden daha deneyimli olduklarından en doğru kararı onlar vereceklerdir sen canını sıkma.
doğru diyorsun ama abi ben ürgüp için fazla suç işlenmiyor diye bilirim polisler evden karakola karakoldan eve gidiyor ben genel durumu nasıldır diye sormuştum ama yanlış anlaşılmış veya yanlış anlatmışım kusura bakmayın

bugün numune gönderecem eğer olumlu cvp alır ve fiyatta anlaşırsak tekirdağdayım :)