Şeker Piliç Battı...

18.01.2009
10,734
25
Bursa

Şeker Piliç, Kamuyu Aydınlatma Platformu ' na, şirketin çoğunluk hissedarları Ali BOR ve Osman BOR ile potansiyel yatırımcı Torunlar Gıda San. ve Tic. A.Ş. arasında, şirket hisselerinin satışı ile ilgili olarak, bağlayıcı olmayan görüşmelere başlandığı açıkladı. Açıklamada bu görüşmelerin sonucu olan somut gelişmelerin daha sonra kamuya, usulüne uygun olarak açıklanacağı belirtildi.

Torunlar Gıda ve Şeker Piliç ortaklık için kollarını sıvadı. Şirket Yetkilileri görüşmelerin Cumartesi günü netlik kazanacağını ve nihayi kararı ve hisse oranlarını da o gün açıklayacaklarını belirttiler.Piyasa değeri 93 milyon TL olan Şeker Piliç ' in borsadaki değeri de bu ticari atılımdan sonra %11 değer kazandı. Şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 29,8 seviyesinde

Uzun zamandır duyularını alıyorduk. Bu firmaya bakan yetiştirici arkadaşlarımız bizleri aradığında durumun bozuk olduğunu artık hepten bittiğini dile getirdi. Kümeslerdeki mevcut hayvanlarına bile yem veremiyorlarmış. Şeker Pilice bakan yetiştiriciler şuan başka firmalar ile anlaşmak için uğraşmakta. Bugün babamın arkadaşı aradığında 21 günlük hayvanının odluğunu ve gelen yemin çok bozuk olduğunu doğru düzgün yem göndermediklerini hayvanların aç olduğunu belirtirken, Yine arayan bir başka arkadaş ta yemi neredeyse hiç gönderemicekler dedi. Bu gidişle kökten gidicek hayvanlar.Allah yardımcıları olsun.

Ynt: Şeker Piliç Battı...

ertac sahın link=topic=62017.msg691705#msg691705 date=1359138068' Alıntı:
:D
tümosan 8095 link=topic=62017.msg691706#msg691706 date=1359138090' Alıntı:
şirkete calışanlar için zor bir durum.allah yardımcıları olsun .heleki batan yerde para alacak durumu varsa ,işleri daha zor çalışma yapanların.
4 aydır parasını alamayanlar var abi şuan bakılan hayvanınkinide alamazlar bide o var

Burada hayvancılık konusunda tanınmış bir firma aynı durumla karşılaştı. Adapazarı tarafından dev bir firma kendi bünyesine aldı. Hemen arkasından dev bir firma oldu ve şimdi çok güçlü durumda.

Allah hayırlısını versin.

anayurtlu link=topic=62017.msg691708#msg691708 date=1359138287' Alıntı:
Yazık olmuş valla
yakaladıııı :D
:D
ENES4422 link=topic=62017.msg691711#msg691711 date=1359138429' Alıntı:
Burada hayvancılık konusunda tanınmış bir firma aynı durumla karşılaştı. Adapazarı tarafından dev bir firma kendi bünyesine aldı. Hemen arkasından dev bir firma oldu ve şimdi çok güçlü durumda.

Allah hayırlısını versin.
Bu işte bir iş var ama :S

Şeker Piliç üretimi-satışı durdurdu
Şeker Piliç üretimi ve satışı durdurduğunu açıkladı...

Şeker Piliç ve Yem Sanayi Ticaret AŞ, alacakları ve hesapları üzerinde ihtiyati haciz bulunması nedeniyle hammadde alım imkanı kalmadığını, üretim ve satışlarının durdurulacağını bildirdi.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu ' nda (KAP) yayımlanan açıklamasında şunlar kaydedildi:

'Alacaklarımız ve banka hesaplarımız üzerinde ihtiyati haciz bulunması sebebiyle üretim için gerekli hammadde alım imkanımız kalmamıştır. Bugün itibariyle üretim ve satışlarımız devam etmektedir. Sözleşmesi iptal olan bayi ve market olmamakla birlikte, üretim için gerekli olan hammadde temin edilemeyeceği için mevcut canlı varlıklar hızlı bir şekilde elden çıkarılarak üretim ve satışımız durdurulacaktır.'

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Torunlar Gıda ile hisse satışı ile gündeme gelen Şeker Piliç, bu görüşmeler sonrasında KAP ' a 'Hacizler dolayısıyla Torunlar Gıda San. Tic. A.Ş. ile yapılan ortaklık görüşmeleri son bulmuştur' şeklinde bir açıklama yapmıştı.

ŞEKER PİLİÇ ' E BANVİT TALİP OLDU

ŞEKER Piliç, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ' a yaptığı açıklamada hammade temin edilemediği için tesislerdeki varlıkların hızla elden çıkarılacağı ve üretimin durdurulacağı bildirmişti. Sabah saatlerinde şirket tarafından yapılan bu açıklamadan ardından Şeker Piliç, Banvit ile görüşmelere başladığını KAP ' a bildirdi. Banvit ' in KAP ' a yaptığı açıklamada, 'Bandırma bölgesinin en önemli istihdam odaklarından biri olan Şeker Piliç firması ile ön görüşmelere başlanmıştır. Yapılacak görüşmelere istinaden, gelişmeler kamuya duyurulacaktır' ifadelerine yer verildi.

Şeker Piliç ' in KAP ' a yaptığı açıklamada ise 'Sektörümüzün ve Bandırma bölgemizin en önemli istihdam odaklarından biri olan Banvit Bandırma Vitaminli Yem San. A.Ş. ile ön görüşmelere başlanmıştır. Yapılacak görüşmelere istinaden gelişmeler kamuya duyrulacaktır' denildi.

DHA

tt6054c link=topic=62017.msg693743#msg693743 date=1359452920' Alıntı:
Kesin banvit batırmıştır
Banvit batırmış değilde bazıları hisseleri kurtarmak için yapıyolar falan diyor ama henüz net bi bilgiye ulaşamadım abi.
umutmalkoc link=topic=62017.msg693744#msg693744 date=1359453030' Alıntı:
aklıma mudurnu geldi simdi.onlarında buna benzer bir olayı olmustu
ok-*-s

Çağrı link=topic=62017.msg693774#msg693774 date=1359457589' Alıntı:
Banvit hemen talip olmuş :) bana da bir düzen gibi geliyo bilader sanki ama bilemeyiz tabi
Olaylar tamamen gerçek. Birçok tanıdığımız şeker pilice hayvan bakıyor ve yem gönderemediklerini hayvanların çoğu zaman aç kaldığını söylüyorlar. Gelen yemdede hiç bir özen olmadığını toz halinde gönderdiklerini söylüyorlar.