çanta kaynak önerisi

arkadaşlar çanta kaynak almak istiyorum. ancak hiç kullanmadım. bildiğim sağlam bir marka yok. evde genelde profiller için lazım oluyor ancak kopan-çatlayan tarım makinalarınında demirlerini kaynatmak istiyorum. hafif rutubetli- küflü elektrotlarıda kullanmak isterim bu makinada.

bana marka ve de kaç amperlik olabileceğini yazarsanız sevinirim.

Ynt: çanta kaynak önerisi

çin mallrı var piyasada 400 tl bulabilirsin alacağın makina kesinlikle inverter olması lazım hem hafif hem dayanıklı bende fimer var orjinal italyan 5 yıldır kullanıyorum güzel makina 160 amperle 200 amper arası işini görür inverterin özelliği elektrot parçaya yapışmıyor eski tip çanta kaynak makinalarından uzak dur derim

expresweld 160 lık al hiç korkma ben cam fabrikasında çalışıyorum ayrıca kendim atölyemdede kullanıyorum mükemmel.500 tl civarlarında. 4mm lik elektrotu bile rahatlıkla eritiyor.

bende 3 sene önce aldım express weld inverter 161 akşama kadar aralıksız bağ direği kaynattım 2 gün ve her türlü işimde kullanıyorum en ideali bence 2.50 ve 3.25 elektrodlarda profesyonel olarak sürekli kullanılabiliyo yeterde artar sana

bu sözünü ettigimiz makinelerin hiç birini jenerötörle calıştıramazsın jenerötör uyumlu olması gerkiyor onlarda binliranın üzerinde biz denedik expresveldi calıştırmadı arkadaşın vardı jenerötörle yapmaya calışmışlar yandı

bende maytol 200 var 3 yıl oldu dijıtal ayarlı istediğin kalınlıktakı malzemelerde sorunsuz çalışıyor . Ama alacağın makinanın servis durumunu kontrol etmeden alma derim

R.çiftçi link=topic=62024.msg691958#msg691958 date=1359155046' Alıntı:
Bu sözünü ettiğiniz kaynak makineleri, jeneratörle çalıştırılmak icap ederse kaç kw bir jeneratör gereklidir.
kaynakta kaynak yapılan yerin trafoya uzaklığı bile kaynak kalitesini etkiler. kaynak yapılabilecek jeneratör geçen bir sitede görmüştüm 40000 liraydı

Express UH 161 aldım, köyün trafosu 20 KW lık olduğu için bir türlüi stediğim kaynağı yapamadım, birde benim acemilik ön plana çıkınca patates ve göz damlasının tiryakisi oldum. Eskişehirdeki inşaatımıza götürdüm, trafo 100 mt mesafede, yaptığım kaynağa ben bile inanamadım.

• Beğen
Tepkiler: asiyakut