286 gold battı :)

Ynt: 286 gold battı :)

Şimdi tamamen şöför hatası dıyecem arkadas bana kızacak .Bir kere remork havadayken ileri geri silkelemiş dua etsın remork devrılmemiş ayrıca yukü bosaltmış zaten damperi indirip de ilerleseydı cıkma sansı yuksektı zemın o kadarda kotu degıl resımlerden anladıgım kadarıyla ve damper havadayken silkindikce remorkun oku zıplayıp çekiye vurur ve motoru daha cok asagı gömer motor ilerıye dogru hamle yapıncada okun ucu çeki boşlugunda havaya kalkar ve motorun arkasını tartar motorun cıkacagı varsada cıkamaz yanlış anlamayın bende yaklasık 20 yıldır iki tekerlekli remork kullanırımbenimde battıgım zamanlar oldu ama %90 kendim cıkmısımdır ve benım batışlarım resımdekılerden cok daha kotudur ayrıca benım avantajlı tarafım benım remorkun lastıklerı 900x20 kamyon lastıgı oldugu ıcın cıkarması cok daha kolay oluyor 750x16 yada 900x16 ebat lastıkli remorklar batınca dıngıl ve makaslarda ıyıce oturuyor ve tam bir iyasko oluyor batmanın sonucları ben 900x16 ebat lastıgı bır yıl alan kullandım hafftada en az 2-3 kez batardım ya yuku tekrar bosaltırdık yada yardıma gelen olurdu...

damperi indirp hidrolik kolunu biraz kaldırıp zorlasanız çıkma intimali biraz daha fazla olurmuş.Fakat çok ahım şahımda zorlu bir durum degil.altı üstü boş bir römork.

geçmiş olsun ertuğ eline sağlık son videoda tam çıkmışsınız tamam pehlivan çeki yapmadan çekmiyor yapmakta traktörün önünü kaldırıyor ve traktör dönmüyor sağ tek firen yapsaydınız belki dönerdi ( iş işten geçtikten sonra akıl veren çok olurmuş :) ) bizdede tek dingil römork var ne zaman batsak pehlivan çeki :D

wood link=topic=62069.msg692650#msg692650 date=1359302268' Alıntı:
damperi indirp hidrolik kolunu biraz kaldırıp zorlasanız çıkma intimali biraz daha fazla olurmuş.Fakat çok ahım şahımda zorlu bir durum degil.altı üstü boş bir römork.
Ben de katılıyorum bu söylediklerine, fakat iki hidrolik koluna bağlanan demirle çekiye baskı uygulamayı pek çok kişi bilmiyor. Bu videodaki durumda pek değil de daha yüklü veya bayır yukarı hidrolik yapmak acemi için tehlikeli olabilir, hele birde üst çekide Allah korusun ters dönebiliyor traktör, hidrolik kolunu abanmamak lazım. Ben 80 model 480,in yerden kesecek kadar önünü tamamen havada tutup dönüşler için de freni kullanıp çok romörk çektim. Arada çeki askılarının koptuğu oldu tabiki ama çok iş gördüm. Ve kullandığım romörklar döner oklu römork.

wood link=topic=62069.msg692650#msg692650 date=1359302268' Alıntı:
yorumların için teşekürler ama boş römork dediğin lastikleri oturmus saseye kadar ve traktörün lastiklerde yere oturmus camur ot ve bayır çıkarabilen varsa gelsin tekrar vuralım aynı yere

enter link=topic=62069.msg692654#msg692654 date=1359302588' Alıntı:
geçmiş olsun ertuğ eline sağlık son videoda tam çıkmışsınız tamam pehlivan çeki yapmadan çekmiyor yapmakta traktörün önünü kaldırıyor ve traktör dönmüyor sağ tek firen yapsaydınız belki dönerdi ( iş işten geçtikten sonra akıl veren çok olurmuş :) ) bizdede tek dingil römork var ne zaman batsak pehlivan çeki :D
eyvallah sağolasn kardeş ama o durumda biz kol vermek deriz hiç sağlıklı olacağını düsünmüyorum ztn traktör yani ceki gergide kaldığı için mecburen önünü kaldırmaya çalısıyo birde kol verseydik sahlanırdı tek fren zaten kullanılıyordu ama iş ön tekerlerde bitiyor :)

keltaşlı link=topic=62069.msg692669#msg692669 date=1359304269' Alıntı:
Ben de katılıyorum bu söylediklerine, fakat iki hidrolik koluna bağlanan demirle çekiye baskı uygulamayı pek çok kişi bilmiyor. Bu videodaki durumda pek değil de daha yüklü veya bayır yukarı hidrolik yapmak acemi için tehlikeli olabilir, hele birde üst çekide Allah korusun ters dönebiliyor traktör, hidrolik kolunu abanmamak lazım. Ben 80 model 480,in yerden kesecek kadar önünü tamamen havada tutup dönüşler için de freni kullanıp çok romörk çektim. Arada çeki askılarının koptuğu oldu tabiki ama çok iş gördüm. Ve kullandığım romörklar döner oklu römork.
kardeş bizim buralarda çoğu yerde biz kol vermek deriz olmazsa olmaz acemi olurmu çoğu yerden kol vererk iniyoruz 2 römorkla ama işte o durumda vermek pek sağlıklı olmazdı en son videoyu izleyince anlarsın ztn çeki gergide kalıyor ve önünü kaldırmaya çalısıyor birde kol verseydik :) :)

üsame link=topic=62069.msg692699#msg692699 date=1359308757' Alıntı:
http://youtu.be/2lUEeUdmoWk
Nacizane küçük bi fikir olarak;
Lastiklerin havasını biraz azaltırsan böyle durumlarda çekişe katkısı olur diye düşünüyorum...
örneğin için teşekkürler ama böyle düzlük bir yerde olsa affetmez bizde 4 tekerli ile kalmıstık tarlada banamısın demiyor 10 tonla ama işte durum bu çok zor bir yerde kaldık :)

örneğin için teşekkürler ama böyle düzlük bir yerde olsa affetmez bizde 4 tekerli ile kalmıstık tarlada banamısın demiyor 10 tonla ama işte durum bu çok zor bir yerde kaldık :)
[/QUOTE] hidroliğe versen zaten lastiği yere yapıştırır çıkardı

azmi link=topic=62069.msg692711#msg692711 date=1359309809' Alıntı:
adaş kolay gelsin motoru colt start ardından işe sokmuşun yalın hiroliklerle çekiye destek yerseydin çıkardı ama sağlık olsun kolay gele
eyvallah kardeşm ama işte hidrolik o anda aklımıza gelmedi badanaj pedalını tek frenle difransiyeli fln herseyi denedik ama cıkacak yerde değildi zorllamak istemedik daha fazla kepce cıkarttı zar zor uğrastık iste hee bu arada akünün kafasına tas mı düstü ne sabah soğukta calıstı bunu anladımki bitik bile olsa mutlu akü farkı ; alk-*s