Traktör taşıma sepeti

İyi akşamlar,
Traktörün arkasına hidrolik kollarıyla kullanabileceğim taşıma sepeti yaptırmak istiyorum.
Kullanan arkadaşlar var mı?
Traktörüm Erkunt Nimet 70e. Arazimiz dalgalı.
Çapa makinasını arka kapağını açarak (indirip bindirirken) taşımada kolaylık olacağı düşüncesindeyim.
Tabi ufak tefek işlerde romork takmadan da hallederim diye düşünüyorum.
Ölçü olarak ne önerirsiniz.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Traktör taşıma sepeti

Köyümde hafta sonu demir işi yapan bi tanıdığıma söyledim.
Ölçü Olarak ta arka lastiklerin hizasında olacak, uzunluk ise bir buçuk metre diye konuştum.
Bi hesap çıkaracak bakalım.

Bizim bölgede olukça yaygın, ben henüz yapmadım. Elimde resim olsaydı paylaşırdım, özellikle ormanda çalışanlar çok kullanırlar, prtaik takıp sökme şeklinde olanlarda var, Onlar daha kullanışlı, sadec hidrolik kolarını indirip kaldırarak monte ediliyor.

Ölçü olarak birşey diyemem ama dediğiniz işe uygun,tavsiye ederim .Ben 5-6yıldır kullanıyorum süt taşıyorum çok rahatlık . Yalnız bağlantı kolları sağlam olsun çok aşırı derecede silkelenme sarsılma yapıyor traktör bir kere zıplarsa sepet romork üç kere zıplıyor. Ben 82 düz tümoya 13 *50 kg yem koyup götürüyorum .Birdefa taş yükledim ozaman önü kalktı belli yerlerden geri geri geçtim. Şimdiden hayırlı olsun.

Bu arada İsmail Bey,

'BİLGİ ÇÖPLÜĞÜ NE DÖNEN İNTERNET ORTAMINDA
KÜFÜRSÜZ SİYASET TEN UZAK TEMİZ SAYGILI TOPRAĞI TRAKTÖRÜ SEVENLERİN SİTESİ OLSUN TRAKKULUP'

Trakkulup ün slogonu olsun.
Teşekkür ederim.

Hakan TOKSOY link=topic=62110.msg693339#msg693339 date=1359398386' Alıntı:
Bu arada İsmail Bey,

KÜFÜRSÜZ SİYASET TEN UZAK TEMİZ SAYGILI TOPRAĞI TRAKTÖRÜ SEVENLERİN SİTESİ OLSUN TRAKKULUP'

Teşekkür ederim.

Gençlere iyi örnek olmalıyız .Dikkatin için ayrıca teşekkür

ismail_17 link=topic=62110.msg693348#msg693348 date=1359399349' Alıntı:
Gençlere iyi örnek olmalıyız .Dikkatin için ayrıca teşekkür

Keşke, üye arkadaşlar isim ve soyadlarını, yaşlarını, yaşadıkları şehirleri de yazsalar hitap ederken, küçüğümüze mi büyüğümüze mi hitap ettiğimiz bilsek.
Abice, kardeşçe, arkadaşça, dostça vs. paylaşımlarımız olsa.
Trakkulup dostlukların sitesi olsa.
Birbirimizin yorumlarını beğensekte, beğenmesekte;
Saygı çerçevesinde yapılan her yorum değerli olsa.

Ben umutla tekrar ediyorum.

Saygılar.

ranger link=topic=62110.msg693709#msg693709 date=1359449407' Alıntı:
Böyle sepeti İzmir de görmüştüm baya yaygın ama abi Ankarada böyle bir sepet kullanan hiç görmedim.

Köyümde bahsettim,
Sen yaptır bir bakalım,
Kafamız yatarsa biz de yaptırırız diyen komşularmız oldu.
Ufak, tefek işlerde rahatlık olur diye düşünüyorum.

Hocam bizde dahil herkes kullanıyor bizim burada ufak getir götür işlerde büyük rahatlık bence römorkla uğraşmaktansa..Yalnız alt şasesi ve kollara bağlanacak kısmı biraz sağlam yaparlarsa çok rahat kullanırsınız..

Hakan Bey, biraz sabrederseniz perşembe veya cuma günü resimlerini çekip paylaşırım. Az kaynak bilginiz, kaynak makinanız ve birde flex varsa kendiniz yarım günde yapabilirsiniz, en fazla 200 TL tutar. Takması çok pratik, hiç umut etmediğiniz kadar.

• Beğen
Tepkiler: Zaferboz0678