new holland 4x4 sorunu

Ynt: new holland 4x4 sorunu

bıde t480 de şöyle oluyo
yolda çapraz çalışıyo düzyolda açarsan bı kaç kere gözüme takıldı sol arka ile sağ ön çalıştıgını görmüştüm
çiftte önlerin 2 sinin çalıştıgı çok belli oluyo arkanın 1 çalışıyo

bi kerede çamurda sürüyordum önler 2si çalışıyo sadece sol arka dönüyodu
bi kaç turdan sonra arkanın 2 side çalışmaya başladı 4x4

kardeş hiç sıkıntı etme tt6054c nikli arkadaşımında dediği gibi akıllı sistem farkı eğer traktörün düz konumda ise 4 teker birden asılır otamatik defransiyel kilitler dreksiyonu sağa sola çevirirsen kilit devreden çıkar önler yine beraber asılırken arkaların biri durur diğeri çalışır yani dönüşlerde.
bu newholland ve caselerin bütün 4 çeker traktörlerinde var
diğer markaları bilmem
onun için bunu bir sıkıntı değil özellik olarak gör

cevo link=topic=62112.msg693852#msg693852 date=1359473628' Alıntı:
Diferansiyel kilidini hiç kullanmadım kullanmam da
bende kullanmadım ama çok merak ediyom abi nasıl olyu zorlama felan çok merak ediyom servet te deilde nasip olurda kudret alırsam bi deneme fırsatım olur inşallah servet pedallı oyüzden korkuyom basmaya ayrılmaz felan kalırız öle arazinn ortasında abi

tahir link=topic=62112.msg693962#msg693962 date=1359485807' Alıntı:
bende kullanmadım ama çok merak ediyom abi nasıl olyu zorlama felan çok merak ediyom servet te deilde nasip olurda kudret alırsam bi deneme fırsatım olur inşallah servet pedallı oyüzden korkuyom basmaya ayrılmaz felan kalırız öle arazinn ortasında abi
çorumun neresinden toprğam

eroglu kerem link=topic=62112.msg693816#msg693816 date=1359466721' Alıntı:
arkadaşlar diferansiyel kilidi ne basma dişlilere zarar veriyo düşüncesindeym newholland 50 c de basınca catur cutur ses geliyodu cünkü. o yüzden tt55 de hiç basmadım bastırmıyom da babama filan
bende basmıyorum ama servis ısrarla bas diyo dedim bişey olursa motorun sıfırını isterim sen bas diye çok net konuşuyo

Diferansiyel kilidine hareket halinde iken basmadıktan sonra sorun olmaz, hreket halinde heleki patinaj ederken basmak tehlikeli olabilir. Pedallı veya düğmeli olması fark etmez. Durup takmak lazım. Patinaj ederken çekerleri devreya almak bile cart cırt gidiyo.

KMS DİZAYN link=topic=62112.msg693435#msg693435 date=1359405361' Alıntı:
Fren pedalını sağ sol olarak ayır traktörü 1500 devire al vitese tak sağ fren pedalına bas debriyajı bırak arka sol teker dönüyor arka sağ teker duruyorsa normal (diferansiyel kilidi aktif olmadan deneyin). Önler içinde diferansiyel kilidi dıştan düğmeli ise aktif olmadığı zaman her ikiside patinaj yapmamalı(Sağ,sol değişerek patinaj yapabilir) .Tek tekerPatinaj yaptığında kilidi aktif hale getirdiğinizde her iki tekerde aynı anda dönecektir nazcizane bildiğim bu kadar.Sonuçta 4 tekerde diferansiyel mantığı ile çalışmalıdır.
senin sorduğun sorunun en kolay ve ucuz yolunu söylemiş arkadaşımız. yarım metre bile denesen anlaşılır. Fren sıkınca duruyorsa sorun yoktur.

Bendede 2011 servet var 4 piston bende hiç çapraza kaçtıgını görmedim.Fakat ordaki traktörün ön dingildeki o çaprazı engelleyen balatası aşınmış olabilir.

olurmu öyle,, adam zararlı olsa koymaz o pedalı.. benim bereket 600 saatte ben devamlı kullanırım. hiç sıkıntı olmadı.. tomruk sürüklerken, patlatma çekerken..