new holland 4x4 sorunu

slm arkadaşlar dün yağmur dolaysıyla komyon staplize yolda giderken şarampole kaymış onu çekmek için td100 le gittim ama bişey dikkatimi çekti tekerlerin 4 ü birden zorluyo defransiyelede basmadım ama erkunt çapraz 2 teker zorladı sebebi ne acaba tarlada çift sürerkende öyle zorluyo bi sorun yok değilmi

Ynt: new holland 4x4 sorunu

rocky link=topic=62112.msg693377#msg693377 date=1359400966' Alıntı:
Yumuşak zeminde yere tutunamadıysa belki zorlanmadığı için olmuş olabilir. 4 ü birden çalışıyorsa daha ne istiyorsun :) Bi sorun olmaz daha iyi.
tarlada çizelge çektim pulluk çektim ondada aynı 4 ü birden patinaj yapıyo erkuntlada sürdüm 2 si çalışıyo umarım iyi bişeydir bu

massey_288 link=topic=62112.msg693382#msg693382 date=1359401106' Alıntı:
tarlada çizelge çektim pulluk çektim ondada aynı 4 ü birden patinaj yapıyo erkuntlada sürdüm 2 si çalışıyo umarım iyi bişeydir bu
İyi bişey merak etmeyin. Millet onun için uğraşıp duruyor. Ama sıkışınca illa kaçıracaktır. Birde çapraz askıda bırakıp deneyin müsait biyer bulurda yapabilirseniz.
anayurtlu 3105d link=topic=62112.msg693388#msg693388 date=1359401214' Alıntı:
arayada erkuntu katıyon boyna :D
:D Duyuyon demi nh yi. :D utan utan koca haşmette yok bu özellik be :D

nhnin bazı modellerinde çapraz asıldıgı şikayeti çok oluyor eski modeller de özellikle
ama yenilerde ben fazla şikayet duymadım çapraz konusunda
hatta birkaç tur tekerler boş dönerse difransiyel otomatik devreye giriyor diyenler bile var
belki sizin trakröde öyledir

rocky link=topic=62112.msg693391#msg693391 date=1359401357' Alıntı:
İyi bişey merak etmeyin. Millet onun için uğraşıp duruyor. Ama sıkışınca illa kaçıracaktır. Birde çapraz askıda bırakıp deneyin müsait biyer bulurda yapabilirseniz. :D Duyuyon demi nh yi. :D utan utan koca haşmette yok bu özellik be :D
ilk fırsatta deneyeceğim o zaman sizi bilgilendiririm

Fren pedalını sağ sol olarak ayır traktörü 1500 devire al vitese tak sağ fren pedalına bas debriyajı bırak arka sol teker dönüyor arka sağ teker duruyorsa normal (diferansiyel kilidi aktif olmadan deneyin). Önler içinde diferansiyel kilidi dıştan düğmeli ise aktif olmadığı zaman her ikiside patinaj yapmamalı(Sağ,sol değişerek patinaj yapabilir) .Tek tekerPatinaj yaptığında kilidi aktif hale getirdiğinizde her iki tekerde aynı anda dönecektir nazcizane bildiğim bu kadar.Sonuçta 4 tekerde diferansiyel mantığı ile çalışmalıdır.