Büyükbaş hayvanlarda tırnak bakımı

Arkadaşlar merhaba; özellikle holstein cinsleri için tırnak bakımı yaptırıyor musunuz, yaptırmadığı için daha önce hiç sorun yaşadınız mı, bir de bunun biraz maliyetli olduğunu duydum, yaptıranlar varsa maliyeti nedir, herkes birşeyler paylaşırsa birçoğumuz bu bilgilerden yararlanabiliriz.

Ynt: Büyükbaş hayvanlarda tırnak bakımı

3-4 gün önce 2 hayvanımın tırnaklarına bakım yaptırdım her yıl tırnakları uzayan hayvanlarımın tırnaklarını kestiriyorum bakım yaptırdığım şahıs bu işte profesyonel ondan bişeyler öğrendim ama tırnak diski pahalı fırsat bulursam alıp kendim bakım yapacağım.Fiyatına gelince 4 tırnakta 2 tırnakta aynı ücret 30 tl ye yapıyor

bizimde hoştayn hayvanlarımız var tırnakları çok uzuyor fakat hiç bu zamna kadar bakım yaptırmadık. kışın genelde uzuyor baharda yaylıma çıkmaya başladığında dağda taşta kendi kırılıyor onun için bi sorun olmuyor. doğal tırnak bakımı yani bizim ki :D ama hayvanlar yaylıma gitmiyorsa problem çıkarır kesinlikle.

Bu zamana kadar tırnakları uzayanlaraveya topallayanlara bakım yaptırıyorduk. Geçen hafta bir travay aldım. Bundan sonra en az yılda bir kez tırnak bakımı yaptırıcam. Süt işletmelerinde meme ve ayaklar en çok dikkat edilmesi gereken şeyler bence.

simentalci link=topic=62138.msg694157#msg694157 date=1359498124' Alıntı:
Bu zamana kadar tırnakları uzayanlaraveya topallayanlara bakım yaptırıyorduk. Geçen hafta bir travay aldım. Bundan sonra en az yılda bir kez tırnak bakımı yaptırıcam. Süt işletmelerinde meme ve ayaklar en çok dikkat edilmesi gereken şeyler bence.
Travay ı kaç liraya aldınız? birde resmini paylaşırsanız sevinirim. Bizde genellikle yabancı cisim batmasından dolayı topallık olur, yılın 5 ayı merada oldukları için pek bakım gerektirmez, kışında zaten günde 2 defa suya salıyoruz.

simentalci link=topic=62138.msg694157#msg694157 date=1359498124' Alıntı:
Travayınız hayırlı olsun bende kendim yapabilirsem örneklerine bakıp travay yapacağım resimlerini paylaşırsanız sevinirim