buzagı arıyorum

Ynt: buzagı arıyorum

bana şu tlf dan ulaşa bilirsin 05434353245 simental ve simental melezi her türlü hayvanı bulabilirim sana kastamonuda simental hayvan bakımından çok zengin bir yer hayvanları her türlü iklime atepde olabiliyor benimde çiftliğim var ne tür hayvan istiyorsan ara yardımcı oluruz buzağının canlı kğ fiyatı 11,5 la 13 arasında buna göre hesabını yap

arkadaşlar bu fiyatlara canlı ağırlık satıyorsanız hiç düşünmeden satın dananın kesimi 13,5 -14 tl arasıyken kimse 11,5-13tl ye canlı ağırlık satamaz satanlarda çok iyi fiyata satıyorlar demektir

Çağrı link=topic=62176.msg694697#msg694697 date=1359594182' Alıntı:
fiyatlar heralde geçen seneye ayarlı :)
5 aylık simental ve ak kafa iki adet erkek buzağı sayılır 4200 tl ye verdim bugün
geçen yıla ayarlı olmuş olsa simental 2300 ak kafa melez 1800 diğerleri 1500 tl den toplam:7000 tl derdim öldü dediysek daha bize bişey olmadı bir kaç kişi gereksiz borçlanmadan veya bazılarıda bu işi bilmeden ve kaba yem üretmeden başına geçti durum bu oldu
5750 tl ye 2-3 aylık gebe düve sattığımız zamanıda biliyoruz 4000 tl ye geçen gün 6 aylık gebe düve sattığımızıda biliyoruz bilmeyen param var diye bu işe kalkışırsa sonuç bu olur ama eski hayvancılık yapanlar bilir hiç bir zaman aynı seviyede olmamıştır altından yel geçen canlı cansız mala güvenmeyeceksin.

murat_saribas link=topic=62176.msg695177#msg695177 date=1359661114' Alıntı:
5 aylık simental ve ak kafa iki adet erkek buzağı sayılır 4200 tl ye verdim bugün
geçen yıla ayarlı olmuş olsa simental 2300 ak kafa melez 1800 diğerleri 1500 tl den toplam:7000 tl derdim öldü dediysek daha bize bişey olmadı bir kaç kişi gereksiz borçlanmadan veya bazılarıda bu işi bilmeden ve kaba yem üretmeden başına geçti durum bu oldu
5750 tl ye 2-3 aylık gebe düve sattığımız zamanıda biliyoruz 4000 tl ye geçen gün 6 aylık gebe düve sattığımızıda biliyoruz bilmeyen param var diye bu işe kalkışırsa sonuç bu olur ama eski hayvancılık yapanlar bilir hiç bir zaman aynı seviyede olmamıştır altından yel geçen canlı cansız mala güvenmeyeceksin.
Valla iyimiş 5 aylık danaya 2300 lira :) dişi olsa hadi neyse diyecem de burdan 2300 liraya 4 tane dana alırım :) Bir düvenin hakkı asla 6000 lira olmadı bana göre çok şişirilmiş fiyattı.Şu an en baba düve 3000 lira civarı gidiyor.Bana göre 3000-4000 hadi 4500 diyelim düveler için ideal.O fiyatlar varsa kriz falan denilemez sizin memleket için.Zaten 2 tane 5 aylık dana daha fazla ne edecek :)

toplam da 3 buzagıyı 4200tl ye vermişsin sanırım murat_sarıbaş bazıları hala pahalı diyor.. yahu maliyeti neredeyse bu 1400tl ye tanesi gitmiş 1.5yıl evel olsa tanesi 2000tl nin altında değildi guzel cins simental buzagının saf kan buzagılar ise 2500tl den baslıyordu 5-6 aylık yerli buzagılarla karıştırıyorlar sanırım 500-600tl ye satılıyor suan.. benim 5 aylık buzagım şuan rahat 90kg et gelir bu buzagıyı nasıl 1400tl nin altına verirler ki götürür keser adam daha iyi.. biz burada gebe düve aldık yakınımıza 3800tl ye simental bu düve bu fiyattan aşagı olmaz zaten 5 aylık gebe idi ve nereden baksan 250-300kg arası eti var şimdi kesilse bu düveyi kim 3000 e verir et fiyatının da altına aldık yani piyasa yerlerde bundan daha düşük halini görmedim ben son 2 yıldır.. şuan dişi hayvan et fiyatına satılıyor malesef.. erkeklerdede durum çok farklı degil. et yükselmedikce hayvan para etmicek bu piyasada. ben kısır düvenin 5bin tl ye satıldıgı dönemleride hatırlıyorum burada..

evet arkadaslar

eskısehır ınonu ılcesındeyım 10 adet erkek buzagı almayı dusunuyorum bıraktıgınız mesajlara gore sıze dönecegım tesekurederım ılgınıze

numaram 5422729050

kayseri de besicilik yapıyorum. kurbandan sonraki her cumartesi sivas şarkışla pazarına giderek 700-900 tl arası 100 kadar (erkek montofon ileri melezleri) dana topladım. içerde besliyorum baharın yaylıma çıkarıp yaylala götürüp sonbaharda 9. ay gibi besiye alırım danaları. bu şekilde besiye giren dana hem ucuza malolmuş oluyor hemde yaylada yayılıp bütün hastalıklardan arınmış kemik yapısı gelişmiş sağlıklı hale gelmiş oluyor.8 aylık besi sonunda 400-450 karkas ' a kestiriyorum. bu kış kaba yem fiyatlarından olsa gerek buzağı fiyatları hayli düştü aslında düşmedi 2-3 senedir şişen fiyatlar normale indi hatta normalin birazda altına indi diyebilirim. ama bu bir rüzgar gibi oldu geçti. bu sıralar fiyatlar buzağı başı 200-300 tl artmış 2 ay öncesine göre. ben bu ucuz dönemde alarak çok iyi yapmışım ama maalesef şap ve ibr hastalığından dolayı buzağı kaybım çok oldu.
buzağı alım- bakım- besleme ve hastalıkları konusunda baya bilgi sahibi oldum, bu konuda bilgilerimi ilgilenenlere seve seve paylaşırım...