tl80a yakıt tüketimi yardım...

arkadaşlar tl80a 4x4 traktörümün yakıtından ve performansından şikayetçiyim yolda giderkende tarlada işlerken de aynı yakıtı yakıyor daha önce elimde tek çeker vardı arar olduk onun yakıtından ve performansından çok memnunduk acaba mazot pompasında oynama yapsak mı yoksa sonradan turbo taktırsam faydası olurmu görüşleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler...

Ynt: tl80a yakıt tüketimi yardım...

hema 5875 link=topic=62181.msg694614#msg694614 date=1359583581' Alıntı:
arkadaşlar tl80a 4x4 traktörümün yakıtından ve performansından şikayetçiyim yolda giderkende tarlada işlerken de aynı yakıtı yakıyor daha önce elimde tek çeker vardı arar olduk onun yakıtından ve performansından çok memnunduk acaba mazot pompasında oynama yapsak mı yoksa sonradan turbo taktırsam faydası olurmu görüşleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler...
Yeni Traktörler Alan Kullanıcıların İlk Yadırgadıkları Bu; Sürekli Aynı Yakıtı Yaktığından Dolayı Yolda Çok Yakıyor Görünmesi...
Buna Zamanla Alışmalısınız Bence :)

Çekiş Bakımından Şikayetçiyseniz;
Yakın Bir Arkadaşım TL80A ' sına Sonradan Turbo Taktırdı Şu Anda 5 14' Alpler Kullanıyor II-3, II-3 Tavşanla Çekiyor...

traktöre sonradan turbo takmak ne kadar doğru acaba faydası mı olur zararı mı sonuçta motorun belli bir kapasitesi kendine göre çalışma sistemi var uygun görülseydi tl80a takılırdı tl80a da turbo yok tl90a ve tl100a var ?

hema 5875 link=topic=62181.msg694629#msg694629 date=1359584738' Alıntı:
traktöre sonradan turbo takmak ne kadar doğru acaba faydası mı olur zararı mı sonuçta motorun belli bir kapasitesi kendine göre çalışma sistemi var uygun görülseydi tl80a takılırdı tl80a da turbo yok tl90a ve tl100a var ?
Yaklaşık 2 Senedir Kullanıyor Bir Sorun Olmadı Daha :)

kırklareli lüleburgazın hamitabat köyünde arkadaşlarda var.yakıt kalitesizliğinden dolayı keşanda pompa yapıldı çekişi çok kötü.3lü 14 no pulluğu çekerken zorlanıyor.arka ağırlıkları söküldü yinede çok randıman yok.köyümüzde 2 adet daha vardı onlar ellerinden çıkardı.arka tekerleri çok geniş 18,4 *30 olmamalı 12,4*36 değiştirebilirseniz bu traktör gider.

turbosu orijinalden olan motorlar turbonun yipratmasina gore uretilir alüminyum alasim piston yerine çelik olani ayni sekilde daha güçlü sekmanlar ve çelik subablar ve yag sogutmasi diğer türlü ömürden yer taktircaksanda küçük turbo taktir

omerfarukkoc link=topic=62181.msg694622#msg694622 date=1359584042' Alıntı:
Yeni Traktörler Alan Kullanıcıların İlk Yadırgadıkları Bu; Sürekli Aynı Yakıtı Yaktığından Dolayı Yolda Çok Yakıyor Görünmesi...
Buna Zamanla Alışmalısınız Bence :)

Çekiş Bakımından Şikayetçiyseniz;
Yakın Bir Arkadaşım TL80A ' sına Sonradan Turbo Taktırdı Şu Anda 5 14' Alpler Kullanıyor II-3, II-3 Tavşanla Çekiyor...
TL80A orjinal turbolu değilmiydi :S

omerfarukkoc link=topic=62181.msg694667#msg694667 date=1359587521' Alıntı:
Yaklaşık 2 Senedir Kullanıyor Bir Sorun Olmadı Daha :)
ömer hoca hic deneme fırsatınız oldumu acaba bu tl 100a ile td 100 arasında yakıt farkı varmıdır yani hangisi fazla yakıyor bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim saygılar.

kuzey1 link=topic=62181.msg694632#msg694632 date=1359585465' Alıntı:
turbo motor gücünü artırır, haliyle yakıtta artar diye biliyorum? belkide yanlıstır
turbo motorun kullanabileceği gücü arttırır.ve turbosuz halde aynı güçteki yakıtla turbolu halde aynı güçdeki yakıt bir olmaz. kısaca turbo motorun daha vrerimli çalışmasını sağlar.kullanılan güç/yakıt oranını arttırır.

awrupa traktörde nasl olurda turbo koymazlar walla ben tl80 lerde turbo war die bilyorm. ama madem turbo yok turbo taktr faydsni illaki görürsün %15 yakit tasarrufu%15 güc performans werir yani az yakar cok kacar hesabi

tl 80a yakar abi bende orjinal holset turbo takılmış tl 80 a vardı çok yakıyordu sattım klaiteli güzel traktör ama yakıta gelince orda sınıfta kalıyor ..şuan mccormick cx85 a kullanıyorum tl80a göre yakıt baya düşük memnunum..