Pulluk İçin Merdane Yapımı (RTC TARIM)

Ynt: PULLUK YANINA DOVER(RTC TARIM)

Malzemeye ne gider bilmiyorum ama güzel bir icat epey iş görür.Yalnız tam olarak pulluğun işlediği yerden gitse daha iyi olur gibime geliyor.Buna tekerlek ne biçimde olur yalnız o tam kafama yatmadı.Goblelerdeki veya şu büyük merdanelerdeki gibi olur heralde.Bir de bunu yapması birşey değil de tavın ağır olduğu yerlerde yığılma yapmaz mı :S

o paraya bence çok ucuz. basit birşey gibi görünse de işçiliği çok. hatta profil pulluk gibi sağlam şaseli pulluğa ise bu merdane, bence çekili yerine, direk pulluğa bağlantı şeklinde düşünün. pistonla yukarı katlanıp insin vs.

GÜRKAN link=topic=62194.msg694960#msg694960 date=1359646601' Alıntı:
o paraya bence çok ucuz. basit birşey gibi görünse de işçiliği çok. hatta profil pulluk gibi sağlam şaseli pulluğa ise bu merdane, bence çekili yerine, direk pulluğa bağlantı şeklinde düşünün. pistonla yukarı katlanıp insin vs.
aslında güzel olabilir ama pulluğun en azından ortalarından arkasına doğru bir şase yapmak gerekli buna bence.Başka türlü yolda sarsıntıya falan dayanmaz.Hafif birşey değildir bu.

tarlada hep yerde gıdecek donuslerde degılde kucuk tarlada sorun olur sadece... bunun arkasına yol ıcın teker projesını falan cızdık hersey tamam dı odemede anlasamadık bende bıde sıze sorayım dedım .. yorumlar ıcın tesekkurler

ertac sahın link=topic=62194.msg694922#msg694922 date=1359642941' Alıntı:
Orka 2012 + wał

bu doverın aynısını bızım pullugun yanına yaptırmak ıstıyorum .. dun kaynakcı ıle konustum . buna bı de yolda gıtmesı ıcın tekerlek ekleyecek .. 650-700 tl dedı bana cok geldı .. bu ısten anlayan lar sızce bu fıyat cok mu?
sadece teker içinmi 600-700 yoksa komplemi...

cokgüzel olmus emege saygı duyarım yalnız su pulluklardan mı yoksa traktörden bu videoda davar adamlar tarlasürüyo firez mesala toprak kararıp gelıyo ne firez var ne de yesıllık bizimpulluklar böyle devırmıyo pullugumda alpler