tüm marka 100bg traktörler kapışacak yakıt ve performans testi yapılacak

denizlinin çivril ilçesinin yamanlar köyünde büyük bir kapışma ayarlıyoruz direk olarak bayiler kapışacak bü gün massey ferguson deutz fair jonh deere bayilerinden söz aldık yarın da erkunt new holland ve case bayilerin söz alacağız belirlenen bir tarihde hakenler olacak ve en az yakan ve performansı olan traktör markası belli olacak bütün traktörlerin 100bg yarışacak

Ynt: tüm marka 100bg traktörler kapışacak yakıt ve performans testi yapılacak

cihan_ak link=topic=62201.msg695016#msg695016 date=1359650152' Alıntı:
denizlinin çivril ilçesinin yamanlar köyünde büyük bir kapışma ayarlıyoruz direk olarak bayiler kapışacak bü gün massey ferguson deutz fair jonh deere bayilerinden söz aldık yarın da erkunt new holland ve case bayilerin söz alacağız belirlenen bir tarihde hakenler olacak ve en az yakan ve performansı olan traktör markası belli olacak bütün traktörlerin 100bg yarışacak
Kapışacak Derken? Pullukta En Az Yakıt Mı Koşul?

pulluk ve çizel de kapışacaklar sadece fendt ve class yok oda bölgemizde bu traktörlerden en iddalı traktörler de deutz ve massey iki sic çok iddalı görücez artık

tam olarak hangi modeller yarışacak.. çogu markanın 100bg i yok 95 yada 105 i var.. kubota katılacak mı ? işin içinde bayiler varsa bolsa hilede olur o traktörlerin pompalarını ve yakıtlarını kontrol etmek lazım kesinlikle oynanır.. yakıt ölçmeniz pompayla çok oynanmamasına sebep olur.. kullanıcı da bayagı etkiler yakıt performans degerlerini.. aslında bence yakıtı söyle ölçmek lazım aynı hızda aynı tarlayı sürecekler hız sabit olacak ozaman belli olur kimin az yaktıgı..

arkadaşın nerde ve ne zaman . haberini bekliyorum. olayı bizzat gözlerimle görmek isterim. çivril bana yarım saat mesafede.....

ceya023 link=topic=62201.msg695405#msg695405 date=1359708769' Alıntı:
tam olarak hangi modeller yarışacak.. çogu markanın 100bg i yok 95 yada 105 i var.. kubota katılacak mı ? işin içinde bayiler varsa bolsa hilede olur o traktörlerin pompalarını ve yakıtlarını kontrol etmek lazım kesinlikle oynanır.. yakıt ölçmeniz pompayla çok oynanmamasına sebep olur.. kullanıcı da bayagı etkiler yakıt performans degerlerini.. aslında bence yakıtı söyle ölçmek lazım aynı hızda aynı tarlayı sürecekler hız sabit olacak ozaman belli olur kimin az yaktıgı..
o iş zor kavga bile çıkar

arkadaşlar video çekilecek hile olmaması için hakemlerimizde olacak ölçüm yapılacak 2000 m2 deki yakıt ve ne kadar zamanda sürüyor saatte tutulacak mesela mf 5445 deutz agrofarm 420gs newholland t5060 td 100 gibi case ,erkunt ,jonh deere markalar katılacak kuboto bölgemizde yok tarih veremiyoruz şuan hava durumuna göre yapılacak

pek sağlıklı bir değerlendirme olacağını sanımıyorum. şahsen ben bayi olsam bu tür işlere girmem. böyle işlerle uğraşacaklarına herkes ayrı günlerde tarla günü düzenlesin, çiftçi binsin traktörü sürsün, işte denesin. teknik elemanlar tanıtım yapsın. misafirler iyi ağırlansın. gün sonunda herkes birşeyler kazanmış olarak mutlu bir şekilde ayrılsın. çok daha güzel ve faydalı bir etkinlik olur.

topragım bende denizli çivrilliyim kıralan kasabasındanım yamanlarda olacagına hiç şaşırmadım ama kesinlikle tartışmada olur orda :) daha once deutz bayisi erkuntculara rest çekti erkuntcular giremedi yakıtta ama arka arkaya çekiştirelim dediler :) bence deutz alır goturur hepsini yakıtta pullukta kesinlikle yamanlar muhtarının da bu işte bi parmagı vardır o adamlar çok iddalı erkunt ları ile :) yapılacak olursa tarihini saatini belirleyin haber verin bizde gelelim :)

GÜRKAN link=topic=62201.msg695602#msg695602 date=1359735714' Alıntı:
pek sağlıklı bir değerlendirme olacağını sanımıyorum. şahsen ben bayi olsam bu tür işlere girmem. böyle işlerle uğraşacaklarına herkes ayrı günlerde tarla günü düzenlesin, çiftçi binsin traktörü sürsün, işte denesin. teknik elemanlar tanıtım yapsın. misafirler iyi ağırlansın. gün sonunda herkes birşeyler kazanmış olarak mutlu bir şekilde ayrılsın. çok daha güzel ve faydalı bir etkinlik olur.
Aynen Katılıyorum Abi...

Ben hile yapsalar da işe yarayacağını sanmıyorum.Pompanın avans ayarını düşürmeye kalkarsa motor bayılıp durduğundan diğerlerinden çok yakar.Önemli olan bayılmıycak şekilde ayarlamak ve bu arada esenlik deutz ları güzel sattı çivrile valla.Onlar kesin oynarlar ayarıyla.Duyduğum kadarıyla herkez elinden çıkarmaya çalışır olmuş deutzları.Almaya gelince iyi de satmak ölüm gerçekten.Masseylerin ölüsü dirisi para işte :D

hadin bakalın sağlam ve kaliteli olan kazansın bence noter ve yerer basınıda çağırın daha güzel olur

101b1smarch link=topic=62201.msg695693#msg695693 date=1359744344' Alıntı:
Ben hile yapsalar da işe yarayacağını sanmıyorum.Pompanın avans ayarını düşürmeye kalkarsa motor bayılıp durduğundan diğerlerinden çok yakar.Önemli olan bayılmıycak şekilde ayarlamak ve bu arada esenlik deutz ları güzel sattı çivrile valla.Onlar kesin oynarlar ayarıyla.Duyduğum kadarıyla herkez elinden çıkarmaya çalışır olmuş deutzları.Almaya gelince iyi de satmak ölüm gerçekten.Masseylerin ölüsü dirisi para işte :D
dogru mf un olusude para :) bizim burda 2006 yılında birisi 3060 phantom aldı tek çeker çadırlı o zaman için adama bankalı aldı 55 kusurun uzerinde geldi motor tek çeker 3060 phantom satarken de 22 buçuk milyara sattı 2011 yılında adam mf u alanda yok 5 para etmez diye konusuyo şimdi erkunt kısmet 55 aldı 2011 de ve memnun adam çift çeker çadırlı aldı :) sen dedigin deutz uda oyle sıfırının yarı fiyatını iste bak bakalım nasıl bilegini kopartıyolar :)