johndeere 5085m ler nasıl  veya hangisini tavsiye edersiniz balyada ...

johndeere 5085m ler nasıl  veya hangisini tavsiye edersiniz balyada ...

selam arkadaşlar kabinsiz 5615 johon deere traktörüm var balya makinasında kullanıyorum çok memnunum kabinli bir tane daha johon deere almaya karar verdik 5085m ler nasıl veya hangisini tavsiye edersiniz balyada ....

Ynt: johndeere 5085m ler nasıl  veya hangisini tavsiye edersiniz balyada ...

orunlu21 link=topic=62255.msg695846#msg695846 date=1359754468' Alıntı:
selam arkadaşlar kabinsiz 5615 johon deere traktörüm var balya makinasında kullanıyorum çok memnunum kabinli bir tane daha johon deere almaya karar verdik 5085m ler nasıl veya hangisini tavsiye edersiniz balyada ....
ben kullanıyorum ama yorumu eyup reis ile hatalıyım nıklı arkadaşa bırakıyorum

orunlu21 link=topic=62255.msg695855#msg695855 date=1359755407' Alıntı:
sen memnun değilmisin kardeş
balya yapmıyorum balyada nasıl gıder bılmıyorum pullukda 12ınc 5 lı patlatmada 9lu çekıckesen ve cekıckesenın kucuk koble ıle dıskarov arası36 dısklı aletını kullandım buna kadar patatesde lıster ve master kullandım bence cok ıyıydı konfor cekıs ama yakıtı mf ye gore cok gıbıme geldı 5615 ıne gorede az yakacagı kanısındayım
eyup reıs fanatık jd cı hatalıyım dıyen arkadaş anti jd cı alınmasınlar dıger konulardakı mesajlarına latıfe olsun dıye yazdım fanatıklıge gerek yok formdada baya kullanan var

bizim buraların toprağı çok sert diskoro nerdeyse hiç kullanan yoktur sabanla kültürvator kullanırlar çiftte o kadar önemli değil benim için performansı 100 dölüm kadar bir yer işliyoruz zaten önemli olan balyada yakıtı 5615 çifte 1.5 lt geçmiyor bizim burada mf ler 2.5 litreyi buldurur balyada çok iyi 56 15 tek sıkın tı kabin

orunlu21 link=topic=62255.msg695878#msg695878 date=1359757150' Alıntı:
bizim buraların toprağı çok sert diskoro nerdeyse hiç kullanan yoktur sabanla kültürvator kullanırlar çiftte o kadar önemli değil benim için performansı 100 dölüm kadar bir yer işliyoruz zaten önemli olan balyada yakıtı 5615 çifte 1.5 lt geçmiyor bizim burada mf ler 2.5 litreyi buldurur balyada çok iyi 56 15 tek sıkın tı kabin
memleket kısmın boş kalmıs nerelı oldugunu bılemedım tavına denk geldımı 1.5 altınada ınıyor tarladan tarlaya degısıyor 3lt bulan tarlada oldu ama tarladan daha once yuzeysel surum yapılmış tarlaya gırdım sonuc 3 lt ama mf benı o konuda hıc uzmemısdı yınede ıyı tavsıye ederım hatta saatı dusuk ıkıncı el va rbırkac tane arastır ıstersen suankı fıyatı 84 bın cvar

Arkadaş yerli mali yada parçası türkiyede üretilen bir traktör al alacaksan çok güzel kabin yapıyorlar yok orjinal kabinli diyorsan case leri tavsiye eden çok kral ustalar var yerli case yada daha ucuz 2. el sağlam bir kabinli traktör al derim ki 2. el almanı ehemniyetle tavsiye ederim. Daha ucuza gelir. Banada balya makinesi lazım uygun fiyatlı 50 bin tl lik makinanın zaten yüzde 50 hibeyle 25 bine geliyor bana 20 bin tl ye tutupta satacak kadar uçuk bi tane olmasın.. 10 - 15 arası temiz sağlam bişey lazım yaza.. varsa nettede bakarım link yazarsanız. Fakat motor konusunda çok ciddiyim paranı çöpe atma derim.

evet JD fanatikliğim var:) :) konu 5615 e gelince ise güzel makine eğer sacede balya işi yapıyorsanız 5625 superplus da sizin işi layıkıyla görür burda kullananlar var yakıtından memdin 5625 e göre biraz daha donanımlı olsun diyorsanız 5085m sizin işi çok çok güzel görür.ama 5625 e göre biraz fazla yakar bence saygılar..

Hataliyim link=topic=62255.msg696345#msg696345 date=1359834545' Alıntı:
Arkadaş yerli mali yada parçası türkiyede üretilen bir traktör al alacaksan çok güzel kabin yapıyorlar yok orjinal kabinli diyorsan case leri tavsiye eden çok kral ustalar var yerli case yada daha ucuz 2. el sağlam bir kabinli traktör al derim ki 2. el almanı ehemniyetle tavsiye ederim. Daha ucuza gelir. Banada balya makinesi lazım uygun fiyatlı 50 bin tl lik makinanın zaten yüzde 50 hibeyle 25 bine geliyor bana 20 bin tl ye tutupta satacak kadar uçuk bi tane olmasın.. 10 - 15 arası temiz sağlam bişey lazım yaza.. varsa nettede bakarım link yazarsanız. Fakat motor konusunda çok ciddiyim paranı çöpe atma derim.
ıkıncı el konusuna bende katılıyorum ama caseler nh lerle aynı sadece renk degısıklıgı var

eyup reis33 link=topic=62255.msg696352#msg696352 date=1359834900' Alıntı:
evet JD fanatikliğim var:) :) konu 5615 e gelince ise güzel makine eğer sacede balya işi yapıyorsanız 5625 superplus da sizin işi layıkıyla görür burda kullananlar var yakıtından memdin 5625 e göre biraz daha donanımlı olsun diyorsanız 5085m sizin işi çok çok güzel görür.ama 5625 e göre biraz fazla yakar bence saygılar..
hoş geldın eyup ama ben sana kullanıcı olarak katılmıyorum 5625le 5085ı kıyaslayamzsın ne yakıtta nede cekısde

manas link=topic=62255.msg696355#msg696355 date=1359835045' Alıntı:
hoş geldın eyup ama ben sana kullanıcı olarak katılmıyorum 5625le 5085ı kıyaslayamzsın ne yakıtta nede cekısde
evet doğru olabilir.abi ama merak ettiğim bir şey var.5085m e çekiş konusunda bir şey diyemem ama yakıtta hayret ettim tabi sen kullanıcısı olduğun için daha iyi bilirsin abi deneme fırsatın oldumu? ben hep 5625 ler 5M ye gör daha az yakar diye düşünüyordum.. saygılar.

eyup reis33 link=topic=62255.msg696367#msg696367 date=1359835558' Alıntı:
evet doğru olabilir.abi ama merak ettiğim bir şey var.5085m e çekiş konusunda bir şey diyemem ama yakıtta hayret ettim tabi sen kullanıcısı olduğun için daha iyi bilirsin abi deneme fırsatın oldumu? ben hep 5625 ler 5M ye gör daha az yakar diye düşünüyordum.. saygılar.
bende 5625 yok yegenımde var pullukla yonca tarlasında beraber calısdık 5 m kadar gıdmıyor ve yakıtı fazla geldı

manas link=topic=62255.msg696379#msg696379 date=1359836014' Alıntı:
bende 5625 yok yegenımde var pullukla yonca tarlasında beraber calısdık 5 m kadar gıdmıyor ve yakıtı fazla geldı
bende abi her zaman 5626 lerin superplusları hoşuma gider 2008 den öncesi 3viteslı 5625lere bir türlü ısınamadım. :) :) :)senin yegendeki superplusmu?

manas link=topic=62255.msg696353#msg696353 date=1359834949' Alıntı:
ıkıncı el konusuna bende katılıyorum ama caseler nh lerle aynı sadece renk degısıklıgı var

Evet zaten nh nin yanına ufak bir case fabrikası daha doğrusu montaj binası kurmuşlar. Fakat tavsiye etmemin sebebi piyasaya girme çalışmasına endeksli fiyatının nh lere göre düşük olması ihtimali..
Açık konuşmak gerekirse olmadık yerinden JD bir bozulursa yaptırana kadar sezon kapanabilir. Fakat nh in case in parçası zaten türkiyede üretiliyor çoğu. Göz göre göre saplanmamak lazım yayğın servis ağı olan traktör firmalarını tavsiye ederim..

Hataliyim link=topic=62255.msg696409#msg696409 date=1359837045' Alıntı:
Evet zaten nh nin yanına ufak bir case fabrikası daha doğrusu montaj binası kurmuşlar. Fakat tavsiye etmemin sebebi piyasaya girme çalışmasına endeksli fiyatının nh lere göre düşük olması ihtimali..
Açık konuşmak gerekirse olmadık yerinden JD bir bozulursa yaptırana kadar sezon kapanabilir. Fakat nh in case in parçası zaten türkiyede üretiliyor çoğu. Göz göre göre saplanmamak lazım yayğın servis ağı olan traktör firmalarını tavsiye ederim..
sayın arkadaşım memlekrt yerın ve yaşın boş konu yorumu yaparken yaşına ve memleketıne gore yapardık konyada şakıroglı var adam dk sında gelıyor ankaradan aldıgımız motorlarada atalay kardesler gelıyor yarın gelırım demedıler buna kadar hos arızada olmadı buna kadar saat bakımları ve ayarlar ıcın

Hataliyim link=topic=62255.msg696409#msg696409 date=1359837045' Alıntı:
hatalıyım kardeşim yorumuna istinaden böyle bir şey yazma gereği duydum.7000 saatte john deere 75f ve 5065e sahibiyim.1 hafta önce 75f şanzman dişlisini kırmış servise götürdük.gerekli olan parça baide yoktu sipariş geçtiler dün makinemi getirdim.yani anlıyacagın 6 günde makinem geldi ve o parça türkiyede yoktu italyadan geldi.yedek parçacı oyle dedi.ve jd baiilik verirken en az 400 bin tl lik parça stok istiyor.şu ana kadar parçada bir sıkıntı çekmedim ve çekeceğimi zannetmiyorum.saygılar.sakın alınma yaşadığım olay bu..

Ne derseniz diyin NH nin ve yerli traktörlerin parçası genel olarak her şehirde var bilemediniz ertesi gün veya 2 gün içersinde parça geliyor montajı yapılıyor. 1 hafta traktör serviste yattıktan sonra siz balyadan ne para kazanacaksınız... Laf uzar gider herkezin aklı kendine isteyen JD alsın isteyen BMW beni bağlamaz arkadaş sormuş 2 satırda biz yazdık haydi iyi akşamlar..

Eyüp reis33 haklısındır arkadaş bilgi için teşekkürler. JD bayilir verirken 400 bin tl lik stok istediğini ilk senden duyuyorumki bayiyi tanıdığım halde, demekki iyi tanımıyormuşum..