100% safkan Romanov kuzuları

[size=10pt]Saygıdeğer forum üyeleri

özel izinle getirdiğimiz 100% safkan ROMANOV koyunlarımız yavrulamaya başlamıştık. İlk sevkiyatımız 15 Şubat itibariyle listeye ismini yazdıran müşterilerimize gerçekleşecektir.
Siz de eğer 100% safkan ROMANOV kuzularımızdan temin etmek isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Kuzularımız 2 - 2.5 aylık olarak sütten kesilmiş vaziyette ve gereken aşıları yapılarak veteriner kontrolünden geçtikten sonra teslim edilecektir.
Teslim yeri: İstanbul Çiftlik adresidir.
Fiyat: 1.500 TL

İlgilenen arkadaşlar mail adreslerini bildirirlerse detaylı resim gönderme imkanım vardır.
Saygılarımızla

Mehmet T.
[/size]

Ynt: 100% safkan Romanov kuzuları

hayırlı satışlar mehmet bey.fiyat günümüz şartlarında romanov cinside olsa ,2,5 aylık bir kuzu için oldukca yüksek.
peki bu fiyatta verilen bir kuzu için ne gibi garanti veriyorusunuz .ilerisi için.
bide elinizde olan resimleri siteye atarsanız daha güzel olur ve alacak olan kişilerin ilğisi daha artar bence.

Saygıdeğer TÜMOSAN

evet 1.500 TL gerçekten ilk bakışta yüksek gözükmekle beraber fiyatın belirlemesinde maliyetlerimizi etkileyen unsurların rolü çok büyüktür.
takdir edersiniz 200 adet dişi koyunu yurtdışında gebe bırakmak ve Türkiyemizdeki resmi prosedürün tamamlanıncaya dek her türlü riskine katlanmak zorunda kalmak oldukca maliyetli olmaktadır. fiyatı belirleyen bir diğer unsur ise arz talep dengesidir. Bu saflıkta hayvan bulmanın Türkiyede nekadar zor olduğunu ROMANOV ırkını bilen, araştıran ve arayanlar bilirler. Son olarak saf olmayan, şeceresi belli olmayan ve hiç bir güvencesi olmayan koyunlar ve bu koyunlar için talep edilen fiyatlarla mukayese ettiğinizde göreceksiniz ki talep edilen rakam oldukca makul bir rakamdır.
verebileceğimiz garanti hayvanların saflığı ve bu saflığın tescili olarak resmi ithalat aşamasında bize Türkiye Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından verilen belgelerdir.
Saygılarımla

bizim burdada avusturyadan ithal %100 saf simentaller vardı ilk etapta onlarda sizin gibi çılgın rakamlar istedi ( kusuruma bakmayın bu çılgın rakam kelimesi icin ) %100 saf simentalde %100 romanow gibi bulunması biraz zor .. ilk etapta 5000 lira istediği danalarını en son 2 binlraya sattı .. işlerinizi kırmak istemem ama .. yurtdışından hayvan getirmek zor gözüksede işin icine girdikten sonra kolay .. getirmek isteyen varsa bana ulaşsınlar ben gerekli insanları neler gerektiğini ne kadar masraf edecegini söyleyebilirim ..

Sayın Ali bey
mesajınız için teşekkür ederim. size aynen katılıyorum. İlk ithalat açıldığında damızlık simentaller avusturyadan türkiyeye 2.800 ile 3.000 euro arasında gönderiliyordu. Türkiyede melez olanları da damızlık hayvan diye ithalatını yapan aracılar/ithalatcılar çoğalınca doğal olarak fiyatlar düştü. ayrıca avrupada da fiyatlar düştü çünkü hop açılan hop kapatılan damızlık ithalatından dolayı avrupadaki tedarikciler de tedirgin oldular.
netice olarak içpiyasadaki arz fazlalığından (hafif kırmızılık / kahverengilik olan her hayvan simental diye satıldı çünkü) fiyatlar düştü.

Damızlık Romanov koyunu için şu an itibariyle aynı şeyi söylemek mümkün değil Ali bey. İthalat için açık olan ülkelere ve bu ülkelerde TÜrkiye Cumhuriyetinin istediği şartları taşıyan hayvan sayısını araştırmanızı tavsiye ederim.

Simental isteyin şu anda cep telefonumda size 10 tane avrupada ithalata açık ülkelerde kıdemli yani TÜrkiyede size referans verebilecek tedarikci bulurum. Romanov için aynı şeyi söyleyemezsiniz malesef.

Biz 1.5 sene sadece damızlıkları toplamak için uğraştık. Bakanlığın istediği şartları ve tahlilleri yaptırmak için yapılan masrafların haddi hesabı yok. Bu zaman zarfında ithalat 2 kez kapatıldı ve sonra açıldı. Topladığımız bir çok hayvanı tekrar elden çıkarmak zorunda kaldık ve yine toplamak zorunda kaldık.
ayrıca damızlık gene düve ithalatı çok daha kolay. sadece 5 tahlil istiyor bakanlık. Koyunda malesef öyle değil.

Netice olarak Bakanlığın sitesinden ithalatın aşamalarının ne olduğunu herkes öğrenebilir. Bırakın onu ANkarada bakanlıkta bir sürü iş takipcileri var. veriyorsunuz vekaleti her türlü belgeyi ve ruhsatı alıyorlar sizin için. Ama bu olayın sadece bir ayağı. Diğer ayağı hayvanları tedarik etmek. ne yazıkki bu tedarik noktasında (siz muhakkak bir istisnasınızdır) aracılar bir çok müteşebbis insanımızı dolandırmışlardır.
Bundan dolayı insanlarımız ithalatın ZOR olduğunu düşünmektediler,yoksa belgelerin alınması noktasında hiç kimseye bakanlık zorluk çıkarmamaktadır. güvenebilecek tedarkci yani avans almadan malı size ayağınıza kadar getirebilecek bir babayiğit bulunamamaktadır. dahası: avansınızı alıp bakanlığın koştuğu şartları yerine getirmeyen hayvanları bakanlığın gönderdiği veteriner hekim heyetinin seçimi yapmadığına bile şahit olduk.
Onun için kendiniz işin başında durmak zorundasınız. başkasına kesinlikle güvenemiyorsunuz. riskiniz çok fazla çünkü. Bütün bunları üstüste koyduğunuz zaman masraf mefhumuyla karşılaşıyorsunuz. buda maliyeti etkiliyor ne yazık ki.

dogrudur ben simental icin biliyorum konuyu dediğim gibi burdan bi abimiz gitti aldı geldi toplam 55 simental icin bakanlıkta takipciye 5 binlira para verdi .. sonra pek bi sorun yaşamadan türkiyeye hayvanını getirdi .. bi belge yüzünden 1 hafta limanda tırın icinde hayvanlara bakmak zorunda kaldı tek yaşadıgı problem oydu .. romanovla ilgli dediğiniz gibi bilgim yok ben simentali baz alarak onunda aynı ithal edildiğini düşündüm .. bol satışlar .. verdiginiz bilgiler icin teşekkür edeirm .. demek romanovla ilgili özel bir durum varmış öğrenmiş olduk

romarov koyunu rusyanın malı bu koyunlar bildiğim kadarıyla hatta eminim çok zor italat yapılıyor devlet başkanı izin vermedikce yurt dışına çıkması yasakmış rusya devlet başkanı medvedev zamanında sadece ankaralı bir üretici için izin çıkmıştı oda rica minnet bu tür hayvanlar çok doğurgan hayvanlar bak uyarıyorum arkadaşlar sizi romanov koyunu sonradan çıkmasın oyunu

abi normal kuzu 400 tl yani bir romanov kuzu fiyatına 4 tane kıvırcık kuzu alınıyor 4 kuzunun ikisi ikiz yapsa toplam 6 kuzu eder romanovun kuzu ortalaması 2.5 miş 1500 tlye zor alıcı bulursun senin maliyetin masrafın alıcıyı alakadar etmez herkes kendi hesabını bilir sana isim yazdıranları kaç tanesi almaya gelecek bakalım

Bereketli pazarlar hocam
fiyat yüksek tabiki ama bu işi yapmayı düşünenler için ırk seçimi çok önemli belki yüksek paralara sürü alınmaz ama koç yada koç adyı erkek kuzu alınabilir,simental ithalatına gelince tanıdığım bir çiflik geçen yıl Almanyadan 120 baş simental gebe düve getirdiler ama memnun değiller hayvanlardan hatta seçtikleri hayvanların küpeleri değiştirilmiş başka hayvanlar gönderilmiş.

hacimmet link=topic=62289.msg699962#msg699962 date=1360437461' Alıntı:
Bereketli pazarlar hocam
fiyat yüksek tabiki ama bu işi yapmayı düşünenler için ırk seçimi çok önemli belki yüksek paralara sürü alınmaz ama koç yada koç adyı erkek kuzu alınabilir,simental ithalatına gelince tanıdığım bir çiflik geçen yıl Almanyadan 120 baş simental gebe düve getirdiler ama memnun değiller hayvanlardan hatta seçtikleri hayvanların küpeleri değiştirilmiş başka hayvanlar gönderilmiş.

Üçkağıt Dünyayı sarmış gari, alaman malaman fark etmiyor...Kötü her yerde kötü...

bahsettiğiniz firmanın mal tedarikini yaptığı bir şirket tanıyorum ben. özel mesaj olarak gönderebilirim ilgilenenlere.
benim de daha önceki iletimde dikkati çekmek istediğim husus bu. kimse sizin saf koyun ihtiyacınız için 1,5 sene çiftlik çiftlik dolaşıp da 5er 10 ar şekilde bu hayvanları bir yere toplamaz. bunları ancak kendiniz yaparsınız. bir başkası bu kadar zahmete katlanmayacağı için hiç beklemeyin bile saf koyun alabileceğinizi. yaparsa da fiyata yansır. bu şekilde bir altyapı ile verilecek fiyat ile oturulan yerden tamamen yetki ve vekalete ve avansa bağlı bir altyapı arasında fiyat farkı olacaktır takdir edersiniz.

aşkar link=topic=62289.msg696740#msg696740 date=1359895837' Alıntı:
abi normal kuzu 400 tl yani bir romanov kuzu fiyatına 4 tane kıvırcık kuzu alınıyor 4 kuzunun ikisi ikiz yapsa toplam 6 kuzu eder romanovun kuzu ortalaması 2.5 miş 1500 tlye zor alıcı bulursun senin maliyetin masrafın alıcıyı alakadar etmez herkes kendi hesabını bilir sana isim yazdıranları kaç tanesi almaya gelecek bakalım

hocam fikrinize saygı duymakla beraber ne yazık ki konu bana göre sizin yürüttüğünüz mantık kadar basit değil veya düz değil. sebebine gelince bu koyun bir defa doğru zamanda alınır ve doğru zamanında aşılanırsa yılda iki kez doğum yapıyor. buna ilaveten doğum oranı hakkında çeşitli rivayetler olmakla beraber bu hayvanın doğum oranı da kıvırcığın doğum oranından daha fazla.

son olarak saf olmayan ve bu bahsi geçen artı özelliklere sahip olmayan bir kuzuya 400 TL bile fazla bana göre. onun için mukayese yaparken aynı özelliklere sahip olan cinsleri ve performansları mukayese etmek lazım. bu tabiki benim fikrim. sizin fikrinize de saygı duyarım. aynı sizin de listeye ismini yazdırıp da almaya gelenlerin safkan hayvan alarak mevcut sürülerinin performansını artırmak ve komple sürülerini bahsettiğiniz fiyatlara elden çıkarıp tamamen performansı yüksek bir ırka geçme istek ve arzularına saygı duymanız gerektiği gibi.

acıkcası bu iş meslek iş olarak yapılıyosa ki öyle olması lzm verimli ırk tercih etmek hatta ve hatta 1500 tl vermek çokda fazla değildir ancak romanovun saflığı tartışılır bu turist arkadaşın hayvanları için değil genel anlamda böyle
hayvancılık alt yapısı oluşturulup bilinçli şekilde yapılırsa verim almamak mümkün değildir ama bizim insanımızın mantığıyla yapılırsa değil orjinal romanov koyunu uzaydan damızlık alıp gelseniz olmaz arkadaşlar
hayvanı al bas ahıra sal meraya ver cobana o baksın mantığı ile hayvancılık yapılmaz hayvan konusunda alt yapı enazından bilgi alt yapınız olması lzm
dünn ziyaret ettiğim çiftlik sahibi gibi karstan boz inek toplayıp ahıra atıp verim alınmaz bu şekilde bu işler olmaz baktığınız hayvan amacınıza uygun olacak hayvan yeşil ot yiyecek yoksa zarar ediyorum dersiniz

saflık konusunda söyeleyebileceğim bişey yok ama bu piyasa şartlarında bu fiyatlar malesef yüksek. biz HONAMLI keçisi ırk ıslahı çalışması kapsamında üretim yapıyoruz 3 yıl önce 1200 tl verdiğimiz hayvanları şimdi 800-850 tl zor veriyoruz ikiz oranın %75 olguğu halde.

Arkadaslar bu romanov kuzu meselesi benim de epeydir kafami kurcaliyor hatta ciddi ciddi arastiriyorum bu sutten kesilmis kuzulari sahibinden.com diye bir site var orada da yetistiren arkadaslar ilan veriyor mesela su anda yozgattan bir ciftci 500 tl demis gecen haftada bilecikten bir yetistirici 750 tl diyordu burdaki arkadasimiz ve ithal eden ankarali nuri beyde 1500 diyor fiatlar arsinda cok asiri fark var ben dahil fiatlarin oturmasini ve gercek fiatin ortaya cikmasini bekliyorum cunku bu hayvanlar cok kuzuladigi icin hayvan sayisi ve yetistirici sayini ulkenin her bolgesinde gun gectikce artiyor 25 bir yilda 100 oluyor ben dahil 2 sene sonra bu hayvanlari kaca ve kime satacagiz yaslananlarida herhalde ayni koyun fiatindan kasapa veririz boylece yaptigimiz yuzbinlerce lirayi bulan tesisler bosalir gibi geliyor. Bu yil fiati uc aylik sertifikali saf romanov icin 750 tl mantikli ve uygun bir fiat
Selamlar