Gübre işini kolayladık

Bugün meyve ve bağlara gübre toprak altı gübresi attım ancak makine işi tamamlayamadı. Arazide başlayan iş, akşam ezanından sonra sanayi de arızanın giderilmesi ile son buldu.

Sanayide Detamak markalı makinayı inceledim, işçiliği güzel kalitesi de hoşuma gitti. 10 bin TL fiyat verdi. Fiyatıda kıyaslamaya değer bence.

5 li ara çapa sezonun açılmasını bekliyor.

Ynt: Gübre işini kolayladık

ydincbayram link=topic=62368.msg697495#msg697495 date=1360017097' Alıntı:
Sağolasın Hacım. Fiğ ektim yeşil gübre niyetiyle. Çiğnedik, yardık bugün biraz ama ne yapalım kalanı bize yeter.
yakup bey ben pek anlamam ama dedem rahmetli bağdaki ağaçlara yanmış hayvan gübresi dökerdi(kül olarak)bide koyun gübresi .denedinizmi bilmeme ama .bide fiği sade ağaç köküne yakın ekim yapsanız ve sık ekim yapsanız daha güzel olmazmı.yanlış anlaman yazdıklarımı.

tümosan 8095 link=topic=62368.msg697497#msg697497 date=1360017441' Alıntı:
yakup bey ben pek anlamam ama dedem rahmetli bağdaki ağaçlara yanmış hayvan gübresi dökerdi(kül olarak)bide koyun gübresi .denedinizmi bilmeme ama .bide fiği sade ağaç köküne yakın ekim yapsanız ve sık ekim yapsanız daha güzel olmazmı.yanlış anlaman yazdıklarımı.
Koyun gübresini denedik daha önce abi çok iyi, çok güzel ancak dağıtması büyük sorun. Amam yinede 3-4 yılda bir veriyoruz. Ağacın kökleri hayli geniştir dalların uzadığı yere kadar alır topraktaki besini. Arada belki bir metrelik boşluk kalıyordur ama o kadar da problem değil, ortada 1 metrelik yeri ayırdığına değmez. Rotavatorla karıştırdığımızda o da yakalanır bi şekilde ağacın köklerine. Yakalanmayan da zaiyatımız olsun.

kolay gelsin bizde agac arsaı gübreleri attık menemeneyim 65 dn erik var gübre makinasını kenimiz yaptık foto yollaayım istersen kaz ayagını gübre makinası yaptık daha iyi oluyor kolay gelsin salihlidenmisiniz başka agacınız varmı

bilalkuru link=topic=62368.msg697743#msg697743 date=1360081176' Alıntı:
kolay gelsin bizde agac arsaı gübreleri attık menemeneyim 65 dn erik var gübre makinasını kenimiz yaptık foto yollaayım istersen kaz ayagını gübre makinası yaptık daha iyi oluyor kolay gelsin salihlidenmisiniz başka agacınız varmı
Sağol kardeşim. Makinanın resimlerini paylaşırsan memnun olurum. Papaz ve ankara eriğinin yanında, Şeftali üretimi de yapıyoruz.
Bunlar da ankara erikleri eski bir foto;