Erkunt 80.4/s servet

Ynt: Erkunt 80.4/s servet

senol_84 link=topic=62383.msg697731#msg697731 date=1360079991' Alıntı:
hayırlısı olsun arkadaşım, iyi günlerde kullan inşallah
e serisini niye tercih etsin diyorsun, s lerin ne özelliği var
e serisi agır devirli corrora şanzuman ve levyeli. tumosanın levyeli modelleri ile aynı şanzuman. zf şanzumanın ileri geri geçişleri çok kotu. ve zf şanzuman dişli sayısı fazla oldugu için seride çekmiyo ve haliyele seride çok yakıyo tarladada dedikleri gibi 750 grm 1 litre yakmıyo normal motorlarla aynı yakıyo fakat e serisi agır devirli oldugundan çok şahane bi şanzumana sahip bence. yani sitemizde şaban muhtar die bi abimizde vardı 70t zf şanzumanlı yani. tek çekerdi. çift çeker 80.4e aldı 80.4 e 70 den azmı yakıyo yada 70 kadarmı ne yakıyo diyodu ve seride olsun tarlada olsun çok memnundu. yani kaç kişide e serisi erkunt varsa 10 kişiden en az 8 kişi memnun fakat zf şanzumanlı olanlar ilk basta memnun oluyolar ama sonra 10 kişiden 4 5 kişi anca memnun kalıyo tabi tercih meselesi birazda :)

Zf olan seriler şubatın sonundan sonra tam senkromeç çıkacak.Ayrıca seride bayıldıgı gerçek ama tarlada bayılma denen bişey yok.3 silindir modelleri bilemem ama benim 80.4 lükste çiftte dönüme 1.4 1.8 litre arası yakıyor.Ama ben 5li 13 no pulluk kullanıyorum.4lü14 no olsa 1.2 filan yakar.

wood link=topic=62383.msg698335#msg698335 date=1360151088' Alıntı:
Zf olan seriler şubatın sonundan sonra tam senkromeç çıkacak.Ayrıca seride bayıldıgı gerçek ama tarlada bayılma denen bişey yok.3 silindir modelleri bilemem ama benim 80.4 lükste çiftte dönüme 1.4 1.8 litre arası yakıyor.Ama ben 5li 13 no pulluk kullanıyorum.4lü14 no olsa 1.2 filan yakar.
dene bakalım 1.2 mi yakacak yoksa 2.0 mı yakacak :) bence nimet 70t vardı bizde kullandık kendiminkisini pek deneme fırsatım olmadı yalan yok ama amcamlarınkını deneye deneye deneyemez olduk. tarlada pullugu at rolantide çekiyo fakat gaza bas motor bi anda gaz yiyip kendisini toplamıyo yakıt olarakta 4 lü 10 inç açık ara pullukta 1.3 yakıt çıkardık 1.5 de yaktıgı oluyodu. erkunta ne kadar buyuk pulluk atarsan o kadar kar yaparsın. cunku seriye gittikce motor çekmiyo. sürgü çekiyodu l2 de pulluk çekiyoduk oda l2 de yada l4 tarlada. pullukta o viteste çektigine gore sürgüyü h2 de çekmesi lazımken çekemezdi bi vites daha yukseltemezdin yukseltsen bile tarlanın baslarında donerken bayılır kalırdı :)

cazgin0020 link=topic=62383.msg698804#msg698804 date=1360237764' Alıntı:
dene bakalım 1.2 mi yakacak yoksa 2.0 mı yakacak :) bence nimet 70t vardı bizde kullandık kendiminkisini pek deneme fırsatım olmadı yalan yok ama amcamlarınkını deneye deneye deneyemez olduk. tarlada pullugu at rolantide çekiyo fakat gaza bas motor bi anda gaz yiyip kendisini toplamıyo yakıt olarakta 4 lü 10 inç açık ara pullukta 1.3 yakıt çıkardık 1.5 de yaktıgı oluyodu. erkunta ne kadar buyuk pulluk atarsan o kadar kar yaparsın. cunku seriye gittikce motor çekmiyo. sürgü çekiyodu l2 de pulluk çekiyoduk oda l2 de yada l4 tarlada. pullukta o viteste çektigine gore sürgüyü h2 de çekmesi lazımken çekemezdi bi vites daha yukseltemezdin yukseltsen bile tarlanın baslarında donerken bayılır kalırdı :)
aynı şey benim içinde geçerli benimde zf şanzuman 8050 s 16 steyr var pullakta vn 2 ile gidiyorum tapan dediğimiz pulluk işleminden sonra tarlayı düzelttiğimiz alet ilede vn 2 ile gidiyorum traktö ağır olduğu için tarlada yumuşak olduğu için bayılma yapıyor ama olsun çok ideal traktör bence erkuntun zf serileri e serisine göre çok iyi zf den şaşma bence

seeerveeet link=topic=62383.msg698836#msg698836 date=1360244643' Alıntı:
bence e serisi s den daha iyi daha pratik ve seri yerinde 80.4 e alırdım
bı kanıya nerden vardınız e serisinin daha iyi olduğuna zf e serisinden çok daha tahammüllüdür sonra her vitesin ara vitesi var bu çok işe yarıyor e serisinde düz 1 le çekmediğinde takviye 3 e düşüyoruz malum takviye 4 düz 1 den seri olduğu için ama zf de öyle bir sıkıntı yok h1 de çekmediği zaman l1 ile gine devam ediyor yani vites seçeneği çok sonra e serisine göre daha tahammüllü traktör zor işlerin makinası zor şartlar altında kesinlikle zf

alınmış alınmıştr arkadsım sakın pişman olma bende de 80.4 lüx var memnunum şahsen L-H-R yede sekromenç taktrdımı tadından yenmez :D bende 3lü 18 no kullanıyorum 1L ve 1H ile sürüm yapıyorum

walla bizim hasan usta var burda erkunt servisi adam bagıra bagıra e serisi erkunt alın diyo zf den daha seri ve pratik diyo hemde az yakıyo zf den. benim bu işte bi karım yok ben sadece arkadaşlara bilgi vermek istiyorum.