Yıl 2013.Nihayet Tarım Kredi Koperetifine kayıt olabildim.

Geçtiğimiz yıllarda Tarım Kredi Koop. ' ne kayıt için Tapulu tarım arazisi şartı aranırken şimdi traktör,hayvan varlığı,kira sözleşmeli araziler yeterli oludu.

traktör ve hayvan varlığına 20 000 tl ' ye kadar kredi açabileceklerini söylediler.

Vatana millete hayırlı olsun.

Ynt: Yıl 2013.Nihayet Tarım Kredi Koperetifine kayıt olabildim.

TT 55 link=topic=62407.msg698018#msg698018 date=1360097671' Alıntı:
Geçtiğimiz yıllarda Tarım Kredi Koop. ' ne kayıt için Tapulu tarım arazisi şartı aranırken şimdi traktör,hayvan varlığı,kira sözleşmeli araziler yeterli oludu.

traktör ve hayvan varlığına 20 000 tl ' ye kadar kredi açabileceklerini söylediler.

Vatana millete hayırlı olsun.

dostum hayırlı olsun kira sözleşmesi bide traktör ipoteğiyle kayıdı gerçekleştirdilermi bunların dışında herhangi bir evrak istenıyormu bilgi verirsen sevinirim teşekkürler

tümosan 8095 link=topic=62407.msg698026#msg698026 date=1360097891' Alıntı:
hayırlı olsun ali bey.
düzenli alış veriş yapıp .ödemeyi zamanıda yaptığın zaman bence tkk coğu dostun esnafta olsa ondan iyi.
TKK fiyatlar %10 civarı pahalı vede faiz %5 denıyor fakat sene sonunda bır hesap yapıyoumnerdeyse %15 buluyor dedıklerı gıbıo olmuyor hiç! Şuan da Panko Birlik daha cazip fiyatlarıda uygun kredi için teminatta istenmiyor.

erdal600 link=topic=62407.msg698084#msg698084 date=1360102743' Alıntı:
TKK fiyatlar %10 civarı pahalı vede faiz %5 denıyor fakat sene sonunda bır hesap yapıyoumnerdeyse %15 buluyor dedıklerı gıbıo olmuyor hiç! Şuan da Panko Birlik daha cazip fiyatlarıda uygun kredi için teminatta istenmiyor.
valla o kadarını pek bilmiyorum erdal bey.
ben üyeyim ama şükür kredili alış veriş yapmıyorum .peşin alış veriş yapıyorum.peşin alış verişlerdede piyasanın altında satış yapıyor onu biliyorum.
bide TKK satılan gübre ,sertifikalı buğday ve mazot bence tüccar işinden kaliteli ve hilesiz .
kredili satışlarda ekilen ürünleri sığorta yaptırdığında % 7 faiz uygulaması yapıyor bizim bura .