Türkiye sebze-meyveyi Sudan'da üretecek miş!

Ynt: Türkiye sebze-meyveyi Sudan'da üretecek miş!

Buradaki küçük çifçileri rekabet edecek güçten yoksun bırak, firmaları ya da zaten işi düzgün olan çiftçileri yurt dışında destekle. Tıpkı Romanyada çeltik eken çiftçilerimiz gibi..
Sudanda bulunan arkadaşlarım oldu, halkının çok tembel olduğu arazilerin boş boş durduğu, mazotun sudan ucuz olduğunu anlattılar, makineli tarım için çok uygun bir yer ama oraya gidecek olanda vatan millet için gitmeyecek ya, kazancına bakacak açıkçası..
Sen buradaki çiftçinin hakkını vermediğin için kimse pamuk ekmiyor, sonucu inşallah iyi olur diyorum ama Sudana katma değer kazandıracağımız kesin..

sanırım sudanı kardeş ülke ilan ettiler kalkındırma sistemi ramazan pullu abimizle bize verselerde bir tarafa pancar bir tarfa havuc bir tarafa kuru fasulye döşesek 3 yıldı sudanı kalkındırız valla bıkarlar bizden nerden geldi bu haşareler derler calışmak neymiş görürler

SEYİT link=topic=62468.msg699155#msg699155 date=1360274314' Alıntı:
sanırım sudanı kardeş ülke ilan ettiler kalkındırma sistemi ramazan pullu abimizle bize verselerde bir tarafa pancar bir tarfa havuc bir tarafa kuru fasulye döşesek 3 yıldı sudanı kalkındırız valla bıkarlar bizden nerden geldi bu haşareler derler calışmak neymiş görürler
Seyit bey keşke verseler sizlere ama zannetmem .sizler helalinden iş yapıp kazç sağlıycanız için işlerine gelmez.
oraya gidecek kurum ,kuruluşların listesi bellidir.artık üretimmi yaparlar yoksa hortummu bilememem.

tümosan 8095 link=topic=62468.msg699167#msg699167 date=1360275364' Alıntı:
Seyit bey keşke verseler sizlere ama zannetmem .sizler helalinden iş yapıp kazç sağlıycanız için işlerine gelmez.
oraya gidecek kurum ,kuruluşların listesi bellidir.artık üretimmi yaparlar yoksa hortummu bilememem.
kuyulara sayac takacagız demişlerdi bende kızmışdım sulu tarım yapmak icin ülkemi degiştirelim demiştim sanırım gercek oldu hayaldi gercek oldu tabiki gidecek firmalar belli olmuşdur kıyamet alametlerinde işi bilen işin başına gecemiycek işi bilmeyenler işin başına gececek İş, ehil olmayana tevdi edildi mi Kıyamet ' i bekleyin!'