Bakanlık 12 milyon prim desteğini geri istiyor!

Ynt: Bakanlık 12 milyon prim desteğini geri istiyor!

bu olayda gariban çiftçinin suçu ney.
madem %18 stopaş ödememiş buğdayı alan firma .cezayı ona kessene .
fatura ilk teslim edildiğinde ,bu işi işleme koyan görveli memur neden elinin altındaki bilğisayardan bakıp buödemenin olmadığını acığa cıkarmamaış.
sen ödeme yap .sonra hatayı çittçide bul geri iste.
lanet olsun bu düzene.
bu işle görevli onca memur masa başında okey oynasın işin yapmasın sonra olan garibana olsun.
kaldır desteği ,çiftçinin ektiği sattığı ürüne gercek değerini ver al.
bu ne yav sen her keşi vergi mükellefi yapmaya calış,her üründen vergi al,vergisini vermeyip şerefsizlik yapanıda affet
cezayı garibana kes.
akşam akşam şartelim attı gene .
varya bu içimdeki vatan sevgisi olmasa ,allah korkusu olmasa ben biliyorm vergiyi ,stopajıda .
allaha havale ediyom ne diyim.

bu kesintiler yüzünde bireysel şirket accam bıktırdı ya spotaj kesintisi borsa kesintisi cart curt bir sürü kesinti muhasebecimle görüşüyorum

SEYİT link=topic=62476.msg699233#msg699233 date=1360278544' Alıntı:
bu kesintiler yüzünde bireysel şirket accam bıktırdı ya spotaj kesintisi borsa kesintisi cart curt bir sürü kesinti muhasebecimle görüşüyorum
valla seyit bey benim düşündüğümde hiç bu destek işine bulaşmadan.sattığım ürünü fabrikaya ürün fiyatı artı fatura almıycam anlaşalım diye teklif yapcam.
yani ben meçburmuyum kardeşim sattığım ürünün ne oldunu takip etmeye.yada hep ofise satış yapmaya.

tümosan 8095 link=topic=62476.msg699234#msg699234 date=1360278910' Alıntı:
valla seyit bey benim düşündüğümde hiç bu destek işine bulaşmadan.sattığım ürünü fabrikaya ürün fiyatı artı fatura almıycam anlaşalım diye teklif yapcam.
yani ben meçburmuyum kardeşim sattığım ürünün ne oldunu takip etmeye.yada hep ofise satış yapmaya.
abi ofise satsanda yine spotaj borsa vergi kesintin var faturalı oldugu zaman kesintide olur

Hakan TOKSOY link=topic=62476.msg699268#msg699268 date=1360309131' Alıntı:
Töbe töbe,
Günaha girmemek elde değil.
Ülkemizde, üretici olmak suç mu?

ŞU DÖNEMDE SUÇ HERHALDE ARKADAŞ SUÇ , tarlada debelenirsin üretirsin cebine girecek paraya bir kaç şarlak boy biçer, üretiyoruz satamıyoruz dersin alıyorumya 3 kuruşa der dalga geçerler, fabirkaya gidersin al arkadaş ekini dersin adamın keyfi olacak ekin hoşuna gidecek üst fiyattan alacak peh peh, adama 2 kere aynı ekini başka kişilerce götürdük adam 2 farklı fiyat veriyor bunlar bide dindar un fabrikası..müslüman kardeşler tayfası... Ben 70 kuruşa ekini satıyorum yetmiyor devletin vereceği desteğe bakıyorum insan az utanır az gurulu onurlu olur ben bu işi yapıpta devletin vereceği paraya muhtaçmıyım diye düşünür, isyan eder amaa nerdeee, koy otu samanı geviş getirsin... Üretim yapıyoruz yahu biz bu ülkenin öz evladıyız fakat şu 10 yıldır üvey bile kapı ardında biz önündeyiz...

Yazıdan alıntıdır.
'........ bunlar bide dindar un fabrikası..müslüman kardeşler tayfası...'

Bu cümle, hiç hoş olmayan bir cümle.
Bunu dinle bağdaştırmanız, çok büyük yanlış.
Rica etsem düzeltebilirmisiniz?

stopajı yatırmayan 4 tane kıçı kırık tüccardan devlete olan vergi borcunu alamayan haciz bir devlet gariban çiftçinin alcağı
olan 5 krş parayı geri isteyebiliyor, negüzel bir adelet padişahım sen çok yaşa bidaki seçimde oyun %60 şını garantiledin...