277g intercooller

277 g 2007
intercooller taktıralım dedik servise yağ değişimindeyken 2bin tl istedi ne kadar doğru olur
ben 2 bin tl çok dedim mazot soğutucu takalım dedi 200 tl ye neler düşünüyorsunuz?
teşekkürler...

Ynt: 277g intercooller

MF277emre link=topic=62574.msg700361#msg700361 date=1360516521' Alıntı:
hararet filan yok motor ömrü daha uzun olur+yakıt tasarrufu çekişde artama vbgibi..
eğer motor ömrü uzun olmasını istiyorsan hiç orjinalliğini bozma derim belki ilerde arizalara neden olabilir artı masraflı olur haa başka çözüm yolu olarak en basit bakımlarını düzenli olarak yaptır eğer çekişinin artmasını istiyorsan TURBo taktır

tahir link=topic=62574.msg700378#msg700378 date=1360517674' Alıntı:
köymzde bi abimzde 277 g wardi 4 çeker intrcool taktrdm ama bi faydasni göremdm diyordu
intercoolerin ne faydası olacak ki onun görevi sadece motorun içindeki yağın soğutulmasını sağlamak eğer motor hararet yapıyorsa bunun bi miktar faydası olur diye düşünüyorum

taha66 link=topic=62574.msg700739#msg700739 date=1360573759' Alıntı:
intercooller yağı değil havayı soğutarak yanma odasına dahafazla hava gitmedini sağlar buda yanmanın daha verimli olmasını sağlar
amacım seni kırmak değil ama ben bu işin okulunu okuyorum ve intercooller u yeni öğrendim nasıl radyatör suyu soğutuyorsa intercooller de aynı şekilde yağı soğutuyor anladın mi artık bilemem istersen google amcadan öğrenebilirsin

amacım seni kırmak değil ama ben bu işin okulunu okuyorum ve intercooller u yeni öğrendim nasıl radyatör suyu soğutuyorsa intercooller de aynı şekilde yağı soğutuyor anladın mi artık bilemem istersen google amcadan öğrenebilirsin .

google amcana bendegil sen sor hani derlerya sanin yaşın kadar diye başlarlar
td 100d link=topic=62574.msg700747#msg700747 date=1360575977' Alıntı:
amacım seni kırmak değil ama ben bu işin okulunu okuyorum ve intercooller u yeni öğrendim nasıl radyatör suyu soğutuyorsa intercooller de aynı şekilde yağı soğutuyor anladın mi artık bilemem istersen google amcadan öğrenebilirsin

google amcandan bendeğil sen öğren hani derlerya senin yaşın kadar diye hep başlarlar omesele bu arada amacım seni kırmak değil

okulda bir hata var, orası kesin.:D

Intercooler
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Intercooler , turbo şarjlı motorlarda turbonun sıkıştırması sonucu ısınan havanın soğutulması için kullanılan ek soğutucudur. Turbonun basıncını yükselttiği hava, radyatöre benzeyen peteklerin içerisinden geçirilerek tekrar soğutulduktan sonra motora gönderilir.

Hava soğukken moleküller arası boşluk daha azdır yani birim hacimdeki molekül miktarı fazladır.Silindire verilen hava soğuk olduğunda silindirin içine daha fazla hava (oksijen) sığabilir ve bu şekilde volümetrik verim artırılarak daha fazla güç elde edilir

http://www.uzmantv.com/intercooler-ne-demektir

taha66 link=topic=62574.msg700925#msg700925 date=1360601125' Alıntı:
amacım seni kırmak değil ama ben bu işin okulunu okuyorum ve intercooller u yeni öğrendim nasıl radyatör suyu soğutuyorsa intercooller de aynı şekilde yağı soğutuyor anladın mi artık bilemem istersen google amcadan öğrenebilirsin .

google amcana bendegil sen sor hani derlerya sanin yaşın kadar diye başlarlar
google amcandan bendeğil sen öğren hani derlerya senin yaşın kadar diye hep başlarlar omesele bu arada amacım seni kırmak değil
yaşça büyük olabilirsin buna saygım var ama ben okuldaki öğrendiklerimi size aktarıyorum ama yarın özel senin için motor öğretmenine dersimiz var soracam intercooller in ne olduğunu hadi bakalım

td 100d link=topic=62574.msg700933#msg700933 date=1360602571' Alıntı:
yaşça büyük olabilirsin buna saygım var ama ben okuldaki öğrendiklerimi size aktarıyorum ama yarın özel senin için motor öğretmenine dersimiz var soracam intercooller in ne olduğunu hadi bakalım

bende merek ettim öğretmenin nasıl cevap verecek yarın bizede iletirsen sevinirm

abimiz haklı havayı soğutuyor intercooler kelime anlamı ara soğutucu demektir turbo ile motor arasında bulunur radyatörün önünden geçer motora giren hava soğuk olur daha fazla oksijen daha iyi yanma sağlar...Buda yüksek verim daha az yakıt daha fazla güç daha temiz hava demek ...

taha66 link=topic=62574.msg700962#msg700962 date=1360604008' Alıntı:
bende merek ettim öğretmenin nasıl cevap verecek yarın bizede iletirsen sevinirm
abi bu okulda yanlış öğretiyorlar heralde google amcadan sordum sizin dedikleriniz gibi havayı soğutuyor okulda yağı soğutuyor diye öğrettiler valla sana biraz çıkıştım özür dilerim abi yarın öğretmen ne diyecek bende merak ettim yarın size iletirm tamam

td 100d link=topic=62574.msg701090#msg701090 date=1360614326' Alıntı:
abi bu okulda yanlýþ öðretiyorlar heralde google amcadan sordum sizin dedikleriniz gibi havayý soðutuyor okulda yaðý soðutuyor diye öðrettiler valla sana biraz çýkýþtým özür dilerim abi yarýn öðretmen ne diyecek bende merak ettim yarýn size iletirm tamam
arkadaslar bu konuda dogru olani yazmislar..intercooller turboyla hava manifoltu arasindaki havayi sogutur..