Armut mu Ceviz mi

02.02.2013
216
102

Arkadaşlar 50 dekar ya armut ya da ceviz ekcem.Siz hangisini tavsiye edersiniz ve neden ? Yani hangisini ekersem daha çok para kazanırım

Ynt: Armut mu Ceviz mi

akoqlan link=topic=62584.msg700322#msg700322 date=1360513886' Alıntı:
Arkadaşlar 50 dekar ya armut ya da ceviz ekcem.Siz hangisini tavsiye edersiniz ve neden ? Yani hangisini ekersem daha çok para kazanırım

Değerli kardeşim bu şekilde hareket edersen hata olur. Arazi miktarı çok iyi. İlk olarak toprak analizi yaptır ve arazinin iklim yapısını öğren. Eğer şartlar uygunsa ceviz derim. Bakımı kolay ve çok uzun ömürlü. Fakat 25 dekar ceviz 25 dekar armut yapmakta mümkün. Ne demiş atalarımız 'Bütün yumurtalaraı aynı sepete koyma'

Allah yardımcın olsun, kolay gelsin.

cevizinden verim almak icin en az 7 sene bekleyeceksin ,armut da 3-4 sene beklersin ama iklim ,toprak yapisini ve sizin bakim durumlarini bilemem .cevizin bakimi az gibi dusunulur ama oyle degil diger meyveler kadar bakim ve su istiyor

ceviz daha mantıklı ç,çek açmıyor soğuk sıkıntısı yok stok sıkıntısı yok arutta soğuk alır daldan toplanmadan satmak gerekir daha çok negatıf yonlerı var ceviz yanı

hanoğlulu123 link=topic=62584.msg700540#msg700540 date=1360527518' Alıntı:
Konu ile alakası yok ama 1 dekara kaç tane ceviz fidanı dikmek gerekir :)

Ben bodur ceviz fidanları dikmiştim o zamanlar 6 metre arayla dikilmişti. Sonradan yeni sistemde dikim araları değişti. Biraz daha genişledi. En az 8 metre oldu. Eğer düz araziye normal fidan dikeceksen 10 metre ara ile dikip fidanlar gelişene kadar aralara başka meyve fidanları dikebilirsin.

akoqlan link=topic=62584.msg700322#msg700322 date=1360513886' Alıntı:
hale yakınsan,sulama imkanların genişse ve bağcılıktan zevk alarak haftada 5 gününü bahçende geçirebileceksen tabiki armut.Ama bahçeye gitmeyi pek sevmem,az sulamak isterim ve yaş meyve halindekilere gıcık oluyorum vede benim vaktim bol bi 10 sene beklerim dersen ceviz tam senlik.