Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum

01.01.2010
1,182
0

Arkadaşlar Bana Önerebileceğiniz Otomatik Av tüfeği Varmı Genelde Domuzda Kullanmak için Arkadaşlar Birtane Otomatik tüfeğim var altay sılver Yapısı Fakat domuz avında pek verim alamadım zaten şu an garantide silah makanızmayı dağıttı Arkadaşlar genelde domuzda kullanıcam domuz avına uygun yakan tek kurşunu ve misketi hedefe iyi giden otomatik tüfek tafsiyeleriniz bekliyorum :)

Ynt: Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum

tt6054c link=topic=62596.msg700423#msg700423 date=1360521124' Alıntı:
otomatikle pek domuz vuramazsın çifte veya süperpoze al derim
Hocam Size fazlası İle katılıyorum Bende hemşeriyiz Boludanım Dediğin Gibi asıl domuz avı çifte ve süper pozeyle olur fakat Bazan Sürü ile Geliyorlar sorun oluyor Birkere Babamın süper pozeyle domuza Tek Kurşun Attım Adım Attırmadı fakat dediğim Gibi

ismail_17 link=topic=62596.msg700427#msg700427 date=1360521322' Alıntı:
İmkan varsa baretta Yoksa yerli sarsılmaz . Tabi arkadaşın dediği gibi basıncın bir kısmı kurma işine kaçtığı için otomatik poze çifte yada pompalı gibi kurşunu ileri sürmez.
Otomatiği hevesle aldım fakat kuş avı için ideal domuz avında pek verim alamadım hocam bakalım nasip

JOSEPH link=topic=62596.msg700428#msg700428 date=1360521339' Alıntı:
Hocam Size fazlası İle katılıyorum Ben Boludanım Dediğin Gibi asıl domuz avı çifte ve süper pozeyle olur fakat Bazan Sürü ile Geliyorlar sorun oluyor Birkere Babamın süper pozeyle domuza Tek Kurşun Attım Adım Attırmadı fakat dediğim Gibi
bolunun neresindensiniz :S evet bazen sürüyle geliyolar bizde yazın gittik otomatiği olanlar hiç vuramadı bak sana yemin ederim bi arkadaş tek kurşun süperpoze ile koca domuzu yatırdı

tt6054c link=topic=62596.msg700438#msg700438 date=1360521697' Alıntı:
bolunun neresindensiniz :S evet bazen sürüyle geliyolar bizde yazın gittik otomatiği olanlar hiç vuramadı bak sana yemin ederim bi arkadaş tek kurşun süperpoze ile koca domuzu yatırdı
Bolunun Taşçılar Köyündenim Gökçesuya giderken sağ tarafta kalır su an merkezde oturuyorum yazları köye gidiyorum tarlayı beklerım fakat bu yıl 4 tane domuz devırebıldım otomatikle mermi dek geliyor fakat devirmiyor ya domuz gidiyor 150 200 metre sonra yatıyor ya yaralı kaçıyor

JOSEPH link=topic=62596.msg700447#msg700447 date=1360521934' Alıntı:
Bolunun Taşçılar Köyündenim Gökçesuya giderken sağ tarafta kalır su an merkezde oturuyorum yazları köye gidiyorum tarlayı beklerım fakat bu yıl 4 tane domuz devırebıldım otomatikle mermi dek geliyor fakat devirmiyor ya domuz gidiyor 150 200 metre sonra yatıyor ya yaralı kaçıyor
yanında semerciler köyü var oramı :S bizim burdada varda bi taşcılar köyü acaba oramı dedim orda olsanız çok iyi olurdu :) iyi yaralarsan artık çok yaşayacağını düşünmüyorum domuzun ya kafasına yada koltuk altlarına atacan

kendim 16 kalibre huğlu poze kullanıyorum. 100 metreden birkez yatırdım domuzu. yakından vurduğumda oldu ,kalibre ince olduğundan yakından delip geçiyor, 15 - 20 metre sonra kalıyor. biraz uzak olursa direk yatırıyor.

aksazli link=topic=62596.msg700472#msg700472 date=1360522983' Alıntı:
kendim 16 kalibre huğlu poze kullanıyorum. 100 metreden birkez yatırdım domuzu. yakından vurduğumda oldu ,kalibre ince olduğundan yakından delip geçiyor, 15 - 20 metre sonra kalıyor. biraz uzak olursa direk yatırıyor.
Hocam peki 12 kalibre nasıl dır bide çifte esını alsam

tt6054c link=topic=62596.msg700470#msg700470 date=1360522926' Alıntı:
yanında semerciler köyü var oramı :S bizim burdada varda bi taşcılar köyü acaba oramı dedim orda olsanız çok iyi olurdu :) iyi yaralarsan artık çok yaşayacağını düşünmüyorum domuzun ya kafasına yada koltuk altlarına atacan
Evet kardeşim aynen yanında semerciler var aşasında merkeşler var

ben domuz avına çok giderim kullandıgım tüfek şu an ata dır sürekli kurşun atacaksan 61 mm namlu idealdir 71 mm namlu bendeki mobil şoklu 29 gr tek kurşunu 155 metredeki hedefe yarım üst ile rahat atıyo uzak atacaksan kurşunu gramajını düşük al

Dostlar yivli demişsiniz ama;alış prosedürü,taşıma prosedürü,muhafaza etme ve kullanma prosedürü hem zahmetli hem pahalıdır.Tercih kullanıcının elbette ama ben yerli marka ortalama 1000Tl ' lik otomatik tavsiye ederim.Poze ya da çifte alıp domuz avında ziyan etmeyin güzelim tüfekleri derim.