bu haber ne kadar doğru arkadaşlar %50 hibe'den bahsediliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: bu haber ne kadar doğru arkadaşlar %50 hibe'den bahsediliyor

Bu mekanizasyon konusunda buralarda alanlar oldu. (Tratör hariç) Fakat çk insan başvuruda bulunmuştu herkese vermediler bir kaç insan alabildi. Senin bölgende uygulanacaksa mutlaka öğren.

Akıncı_mehmet link=topic=62615.msg700754#msg700754 date=1360577312' Alıntı:
abi baktım ama denizli de yok genellikle doğu illerine verilmiş ama genede bi araştırmakta fayda var

Ben bazı zamanlar çıkan haberlere göre Ziraat Bankasına veya Tarım Kredi Kooperatifine gidip bilgi alıyorum. Genelde onların haberleri oluyor fakat kendilerine yönetmelik gelmedikçe hareket edemiyorlar. Sana tavsiyem özellikle büyük paralar tutan makinalara ihtitacın varsa mutlaka öğren ve yazıl. (Balya makinası, saman makinası, taş toplama makinası, gübre karıştırma römorkları vb.)

geçen yıl ağustos ayında sulama için açıldı, eskişehir için söylüyorum: sanırım 3-4 dosya başvurdu hepsine verildi. damlama olarak tekti oda benimdi, ama baya zor iş.

ENES4422 link=topic=62615.msg700756#msg700756 date=1360577575' Alıntı:
Ben bazı zamanlar çıkan haberlere göre Ziraat Bankasına veya Tarım Kredi Kooperatifine gidip bilgi alıyorum. Genelde onların haberleri oluyor fakat kendilerine yönetmelik gelmedikçe hareket edemiyorlar. Sana tavsiyem özellikle büyük paralar tutan makinalara ihtitacın varsa mutlaka öğren ve yazıl. (Balya makinası, saman makinası, taş toplama makinası, gübre karıştırma römorkları vb.)
tavsiyen için teşekkürler abi ilk fırsatta bi araştırma yapim madem böyle bi destek veriliyor neden faydalanmayalım

juneeeight link=topic=62615.msg700757#msg700757 date=1360577710' Alıntı:
geçen yıl ağustos ayında sulama için açıldı, eskişehir için söylüyorum: sanırım 3-4 dosya başvurdu hepsine verildi. damlama olarak tekti oda benimdi, ama baya zor iş.
abi açsan konuyu okuyan arkadaşlarada bizede yol göstermiş olursun hem hangi yol izleniyor neler yapılması gerekiyor

Pek bulaşmanızı tavsiye etmiyorum.Çok fazla bürokrasisi var vede ürettiğiniz ürünün (tıbbi-aromatik) (üretmek mecbur-ihbar yerseniz ocağınız batar) pazarlanma şartları çok sıkıntılı.Dimyata pirince gitmeye gerek yok.
Saygılar.

%50 sulama hibesi yağmurlama, damla sulama ve pivot vs için oluyor, baya bi git gel oluyor tarım müdürlüğüne ama, damlama için söylüyorum
eğer basınç ayarlı boru falan istiyorsaniz fiyat yüksek olduğu için uğraşmaya değer. kdv yi alıcı ödüyor kalanı %50 hibeli, makina ekipman hibesi gibi aynı. ama proje yapması zor.

almak icin brokrasi disinda minimum 20 sagmal hayvan. tam techizat ahir. gubre cukuru ve bi suru alet edevat lazim.. bizim.koyden biri yazildi. buyuk ihtimal alacakda..

s.a kadeşler bide böle şeylerden faydalanmak için büyük bi işletme olman gerekiyor bildiğim kadarıyla yani zengini zengin eder bu sitede fikir edinebileceğin şeyler var bilmiyom baktınızmı www.tkdk.gov.tr/ iç-*-* iç-*-*

sulama hibesi aynı makina ekipman gibi, işletme falan gerekmez. makina ekipmana başvurabilen herkez bunada başvurabilir, diğer işler ise farklı biraz onları bilmiyorum, geçen yıl sulama ağustosta açıldı 1 ay içinde başvuru yapan yaptı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...