tümosan mı? newholland mı?

arkadaşlar bir traktör alıcaz ama ne alacagımızı kararlaştıramadık newholland ile tümosan arasında git gel yaşıyorum tümosan alacak olursak 6165 almayı pilanlıyoruz newholland alacak olusakta 55 56 almayı pilanlıyoruz bu iki traktörden yakıt çekiş bakımdan hangisi ii olur lütfn yorumlarınızı bekliyorum tşkkürler :) bilm-*s

Ynt: tümosan mı? newholland mı?

Herşey yakıt değildir çokda abartılacak kadar bir fark olmaz. O da konfora , 2 el değeri, popülerlik , marka v.s. değişilmez. Renault kangonun vw caddy den az yaktığını söylüyorlar gidipte vw konforundan vazgeçip caddyi satıp kango mu alalım. (kendi adıma)

NH ın yapacağı işi çok rahat tümo da yapabilir.
Lakin NH ' ın 2. el piyasası ve servis ağı daha yaygın.
NH ' ın hidrolik sistemi daha iyidir , kumanda kolları ergonomisi vs bana göre daha iyidir.
Tercih noktasında 2 modelinde fiyatını karşılaştırın , bölgenizdeki 2. el piyasasına servis olanaklarına bakın , eğer aralarında çok fiyat farkı yoksa ben NH alırdım ama aralarında çok fiyat farkı varsa cebimdeki paraya ve alım gücüme bakarım , o kadar aradaki farkı verip vermemeyi düşünürüm , çok cazipse Tümo alabilirim.

ufukk link=topic=62622.msg700848#msg700848 date=1360594536' Alıntı:
NH ' ın hidrolik sistemi daha iyidir , kumanda kolları ergonomisi vs bana göre daha iyidir.
Tercih noktasında 2 modelinde fiyatını karşılaştırın , bölgenizdeki 2. el piyasasına servis olanaklarına bakın , eğer aralarında çok fiyat farkı yoksa ben NH alırdım ama aralarında çok fiyat farkı varsa cebimdeki paraya ve alım gücüme bakarım , o kadar aradaki farkı verip vermemeyi düşünürüm , çok cazipse Tümo alabilirim.
ufukk link=topic=62622.msg700848#msg700848 date=1360594536' Alıntı:
servisle ilgi bi sorunum yok köyümüzde 4 tane traktör tamircisi var 1 i tümosan servisi sadece yakıt ve çekiş üstünlügünü önemli :)

ya new holland ta alım satım olayında fark yaşanmaz satarken yüksek fiyata satabilirsiniz new hollandın piyasası hep aynı fakat tümosanın öyle değil... tümosanın fiyatı mesela satacağınız zaman düşme ihtimali çok...

haklısın usta bize ömürlük traktör olmalı biz traktörü yılda 10bin saat çalıştırıyoruz şuan elimzide 54c var 2001 model çok şükür daha şimdiye kadar bir arza verdiginide görmedim halen saat gibi çalışıyo :)