pioneer 2948w slajlık mısır tohumu?

Ynt: pioneer 2948w slajlık mısır tohumu?

Pionerin yeni çeşitlerini bende merak ediyorum İzmirde ekilen çşit vardı bumuydu hatırlamıyorum 4,5 mt boy yapan çeşit,pioner mühendisi deneme verecekti ama ses yok.

adnan998 link=topic=62658.msg701667#msg701667 date=1360738784' Alıntı:
evet 4,5 metreyse budur. trakya birlik ve tarım kredi pioneer mısır tohumu getirmiyo. nerden bulabiliriz acaba?
Tohum ya da gübre satıcılarında vardır belki tanıtım yok mu hiç bu çeşidin ? Truva denedin mi ?

internete baktım hiç bir yerde yok. bugün pancar koop.a ve satan yerlere soracağım.
kermes ve adv 2898 denedim. verimler ideal ama yapacağım silaj ineklere yetmiyo. sulak tarlam az. truva ' yı ekenler var çevrede, kermesle aralarında fark yok gibi verimde.

adnan998 link=topic=62658.msg701672#msg701672 date=1360740824' Alıntı:
internete baktım hiç bir yerde yok. bugün pancar koop.a ve satan yerlere soracağım.
kermes ve adv 2898 denedim. verimler ideal ama yapacağım silaj ineklere yetmiyo. sulak tarlam az. truva ' yı ekenler var çevrede, kermesle aralarında fark yok gibi verimde.
Umarım bulursun ben damlama ile truva deneyeceğim hedef 7/8 ton dekara...

togumun satisi yok 2 yildir cesitli bolgelerde deneme amacli ekiliyor balikesir bolgesinde deneme amacli ekilen misirlar boy ve somek super cikisini bilmiyorum silaj daha yapilmadi

Dün Pioner bölge mühendisiyle konuştum 2948 çeşidini yakın bir kasabada farklı tarlalarda denemişler söylediğine göre bu çeşitte 10,5 tonu görmüşler bende gelecek yıl mutlaka deneyeceğim bu çeşidi.

Arkadaşlar Polen Tohumculuğun silajlık yeni çeşidi PL712 ' si herşekilde ekilebilir.
Ben bu yıl ekimini yaptım ve çeşitten çok memnunum hem yumuşak hayvanlara yarayışlı hemde boylu ve tonajlı dönüme ortalama 9200 kg/da aldım.
ekimde yapmış olduğum yanlışlıklardan dolayı bu tonajda kaldığını düşünüyorum çeşidin verim kapasitesi çok daha yüksek.
Boy olarak 4.40cm olarak ölçüm yaptım.