100 Dönümem, (100000m2) Badem Bahçesi Damla Sulama Sistemi Kurmak

Arkadaşlar yeni kuracağımız badem bahçesi için damla sulama sistemi düşünüyüorum. Arazimiz 100 dönüm. 5x5 metre ile dikilmiş toplamda 4000 ağaç mevcut. Damla sulama sistemi kurulum dahil, pompalar, gübreleme tankları, borular, damlatıcılar vs ne kadara mal olur, fiyat konusunda bilgisi olanlar yardımcı olursa cok sevınırım.
Not: Gerektiğinde kimyasal gübreler damlama sistemi ile verilecektir.

Ynt: 100 Dönümem, (100000m2) Badem Bahçesi Damla Sulama Sistemi Kurmak

150 bin metre damlama borusu gider heralde. tank + damlatıcı veya mini spring + ana boru hattı + filtre + pompa bayaa para tutar heralde.. fiyatlar internetten araştırabilirsin..

Oxford damı tarla
soruyu sormadan once agacların sıra arası sıra ustu suyun debısı suyun kırec oranı gıbı bılgılerı vermen gerekmıyormu acaba suyu dereden golden sontajdanmı alacaksın
agac arası sıra arası mesafeyı
suyu nereden aldıgını
suyun kırec oranını bıldırırsen yardımcı olmaya calışalım oxfordlu cıftcı

aksazli link=topic=62719.msg702852#msg702852 date=1360962029' Alıntı:
150 bin metre damlama borusu gider heralde. tank + damlatıcı veya mini spring + ana boru hattı + filtre + pompa bayaa para tutar heralde.. fiyatlar internetten araştırabilirsin..

Ben hesapladım 39246 yaklasık olarak 40000 m=40 km damla sulama borusu gidecek..fiyatlara baktım ama çok karışık fiyatlarla ilgili anlayabileceğim linkler paylaşırsanız çok sevinirim.

manas link=topic=62719.msg702881#msg702881 date=1360964585' Alıntı:
Oxford damı tarla
soruyu sormadan once agacların sıra arası sıra ustu suyun debısı suyun kırec oranı gıbı bılgılerı vermen gerekmıyormu acaba suyu dereden golden sontajdanmı alacaksın
agac arası sıra arası mesafeyı
suyu nereden aldıgını
suyun kırec oranını bıldırırsen yardımcı olmaya calışalım oxfordlu cıftcı

Tarla oxford ' da değil Aydın ' da Bu foruma üye olduğumda İngiltere ' deydim o sebeple, bende izmirde ikamet ediyorum. Ağaçlar 5 metre sıra arasına 5 metre sıra üstü, suyun kireç oranını su analiz raporunda bulamadım, su analız raporunu da buraya koymak istiyorum ama resmin nasıl koyuldugunu bulamadım foruma, ph 7,91 ec 265 , sulama suyu sınıfı T2-A1 toplam katyon 2,63 me /l toplam anyon 2,63 me/l