traktör chip tuning hakkında yardım

internette gezinirken traktörler için chip tuning uygulamasına rasladım. 3.095 e bu uygulama yapılabiliyor mu masseyine bu uygulamayı yaptıran arkadaşımız var mı? Birde iş olduğunda gece gündüz çalıştığımız için gece görüş kamerası taktırmak istiyorum taktıranlar var mı nekadara yaptırabilirim?

Ynt: traktör chip tuning hakkında yardım

gece görüş kamerası dersen o çok pahalıya mal olur ancak geri görüş kamerası uygun fiyatı taktırılabilir... Chipler cammonrail teknolojisine sahip araçlara uygulanabilen bir sistem.. 3.095e uygulanacağını sanmıyorum ancak daha basit uygulanabilir sistemler var olabilir...

doktorsihirbaz link=topic=62731.msg702251#msg702251 date=1360857263' Alıntı:
commonrail traktör hangi seriler oluyor masseylerde?
MF 5400 seriside 5445 lerden başlıyor yanlışım yoksa,JD R serisinde var,nh T6000 serisinde olması lazım.Yanlız serilerin tüm motorlarında değil 100 hpden falan başlıyor commonrail motorlar

Konuyu hortlatıyorum ama bilgilerimi paylaşmak istedim.
Önceklikle traktörler için geliştirilmiş 'remap' uygulamarı şu an için mevcuttur. Ancak remap uygulanacak traktörde 'ECU' yani elektronik kontrol ünitesi olmak zorundadır. çünkü uygulama ECU da yapılan yazılım güncellemesinden ibarettir. günümüzde 'Common rail' teknolojisine sahip motorların elektronik kontrol ünitesi vardır. 'ECU' dediğimiz cihaz bir teyp büyüklüğündedir. Ayrıca traktörünüzün gaz padalı bir halat yardımıyla mazot pompasına müdahele ediyorsa büyük ihtimal ECU yoktur ve remap uyugulaması yapmak mümkün değildir.
saygılar