Damlama sistemi almak istiyorum hangi markayı ve hangi filitreyi önerirsiniz

S.lma arkadaşlar bu yıl sılajlık mısır ve yağık ayçiçeği sulamak için damlama sistemi alacağız,damlama ile sulama işine yabancıyız o yüzden araştırıp kaliteli uygun ekipmanı almak istiyoruz,hangi markayı almalıyız filitre yarı otamatikmi tam otamatikmi olmalı yarı otamatik ve tam otamatik arasında negibi fark var fiyat farkı yüksek aralarında ,5 yıllık almayı düşünüyoruz cevaplarınızı bekliyorum.

Ynt: Damlama sistemi almak istiyorum hangi markayı ve hangi filitreyi önerirsiniz

bu yıl bende döşemek istiyorum,yaklaşık 120 dönüm ,piyasada mantar gibi firmalar var,ilk önce tek yıllık döşeyip geçmek istemiştim.firmaların çıkardıkları rakamlar çok farklı.öyle kafamıza göre döşeme diye birşey yokmuş,kullanılacak suyun çıkış debisi,saatte basılan su miktarı,tarlanın eğim kodu,kullanılacak damlama borunun hat uznluğu gibi konular önemliymiş.bukonulara göre tarla bazında proje hazırlnıp ona göre boru kullanmalıymışız. tabiki buda fiyatı etkiliyor.filtre dahil dönüm başına enaz 150 liradan başlıyor. buna kullanılacak 110 luk anahatlar dahil. bölgende bulunan tarım kredi koop ön bilgi ve malzeme alabilirsin, malzemeyi uzun vadeye yayma imkanında var.ben şuan tarım kredide karar kıldım gibi ,biyasadaki firmalardan %10 daha ucuz ve ektiğin üründe de sikorta imkanı sunuyor... araştırmalarınıda paylaşırsan sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: ahmetk.kaya