AGROMASTER 12 TON KATI GÜBRE RÖMORKU SİZCE NASIL?

Ürün ithal, yerliler ile kıyaslarsak artıları eksileri nelerdir sizce? (Fiyat dışında, işlewsellik, kalite, kullanım, dayanım w.s. bakımdan)

Agromaster Katı Gübre Dağıtma Römorku, gübre, tezek ve bitkisel gübreleri tarlaya veya istenilen yere serpmek için tasarlanmıştır. Dört adet dikey helezon sistemi ve kesici bıçaklar sayesinde hassas, yoğun ve muntazam bir dağıtım sağlar. Helezon mekanizması üzerine takılabilen ek aparat (opsiyonel) yardımıyla kireç ve tavuk gübresi serpmek de mümkündür.

Hidrolik tahrik sistemine sahip zemin konveyör, gübre serpme miktarı üzerinde kademesiz kontrolü sağlar.

12 m³ hazneye sahip olan gübre yükleme sandığı yüksek performans sağlamasının yanı sıra tarımsal ürünlerin nakliyesi esnasında da römork olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Gübre yükleme sandığını kapağı olarak görevlendirilen hidrolik kanatlar sayesinde nakliye esnasında içinde bulunan ürünün dökülmesi engellenmiş olur.

Tandem tipindeki şase, yaylı süspansiyonu sayesinde iş konumunda iken sürücüye maksimum konfor sağlamaktadır.

http://www.ates.com.tr/Images/Uploads/Products/Kati-Gubre-Dagitma-Romorku10-02-2012-16-52-030.jpg

http://www.ates.com.tr/Images/Uploads/Products/Kati-Gubre-Dagitma-Romorku10-02-2012-16-53-24A.jpg

BROŞÜRÜ?
http://www.ates.com.tr/Images/Uploads/Products/KatalogKati-Gubre-Dagitma-Romorku10-02-2012-16-52-03e.pdf

Ynt: AGROMASTER 12 TON KATI GÜBRE RÖMORKU SİZCE NASIL?

Şöyle bir avantaji olabilir. Bu makina hem gübre atmak için hem de çiftçinin normal römork kullanimini sağlayabilir. İki tane römork para verileceğine alinabilir. Tabi fiyati büyük bir etken.

doganbey1 link=topic=62749.msg702410#msg702410 date=1360871838' Alıntı:
Şöyle bir avantaji olabilir. Bu makina hem gübre atmak için hem de çiftçinin normal römork kullanimini sağlayabilir. İki tane römork para verileceğine alinabilir. Tabi fiyati büyük bir etken.

Başkan, o dediğinde aklımda lakin fiyat olarak da inan yerliler ile arasında pek bi fark yok....

Abi yerliler kac para ki ? Mesele burada. Simdi bizim sanayicimiz 10 kurusa mal ettigi makinaya 100 kurus ister. Ben cok bi ekzantrik bir durumu oldugunu sanmiyorum. Eger makina muh okusaydim bunun teknik cizimini yapardim. Demirin tonu 1400 e yakin hadi bunun birazda islenmisi pahali olsun. Tutupta bunun uzerinde 20.000 30.000 tl lik bir malzeme olduguna inanmiyorum acikcasi. Abi ben bu sektore girerim :) bu ne yahu. Cok mu zor yapilmasi yada cok mu degerli malzeme

doganbey1 link=topic=62749.msg702440#msg702440 date=1360874866' Alıntı:
Abi yerliler kac para ki ? Mesele burada. Simdi bizim sanayicimiz 10 kurusa mal ettigi makinaya 100 kurus ister. Ben cok bi ekzantrik bir durumu oldugunu sanmiyorum. Eger makina muh okusaydim bunun teknik cizimini yapardim. Demirin tonu 1400 e yakin hadi bunun birazda islenmisi pahali olsun. Tutupta bunun uzerinde 20.000 30.000 tl lik bir malzeme olduguna inanmiyorum acikcasi. Abi ben bu sektore girerim :) bu ne yahu. Cok mu zor yapilmasi yada cok mu degerli malzeme

Başkan Yüz de yüz ziltrilyon haklısın...

Pazartesi sana daha detaylı cewap wereceğim, ilk olduğu için özel fiyat alıyorlar üreticiden o da zarar etmeden kar da etmeden werirse sana net olarak yurt dışındaki üretim maliyetini de söyleyeceğim....

Bizim Köyde Biri Yerli Aldı Yüklüyken Asfaltta Atlatmaya Hızlımı Girmiş Ne Olmuşsa Artık Şahsesi Falan Eğilmişti Fabrikasından Gelip Yaptılar Tekrar.
Doğrusu, Bana O Yerli Remork Biraz Hafif ve Basit Malzemeli Gibi Geldi...

doganbey1 link=topic=62749.msg702447#msg702447 date=1360875444' Alıntı:

Doğancan tam olarak, özel fiyat we Konya fuarında sergileyeceğiz diye çiftlik teslimi, 48.000TL dediler. Ki yurt dışı ile yazışmalarına warıncaya kadar gösterdiler. Gördümki para kazanmıyorlar, demo we referans için gelişine werecekler. Polonya ' daki üretici eski dewlet fabrikası imiş. Peynir ekmek gibi satıyormuş.

Perşembeye kadar döneceğim sipariş için fiyat/fayda/maliyet analizi yapıyorum bakalım hayırlısı, ne olacak..

Hadi hayirlisi be abi. Ama dedigim gibi saglam bir muhendis guzel bur cizim ve teknik eleman ile bu isi halleder. Hem maliyet azalir hemde yerli olur. Ama nerde bunu tapacak kisi....

Doğancan bugün siparişini werdim bu gübre römorkunun, Konya fuarına yetişecek we fuarda sergilenecek, fuar ertesi teslim edecekler, kısmet olurda yetişirse gelenler görebilirler...

Hermiyas link=topic=62749.msg706358#msg706358 date=1361474114' Alıntı:
Doğancan bugün siparişini werdim bu gübre römorkunun, Konya fuarına yetişecek we fuarda sergilenecek, fuar ertesi teslim edecekler, kısmet olurda yetişirse gelenler görebilirler...
hayırlı olsun. çok güzel ekipman.

Hermiyas link=topic=62749.msg706358#msg706358 date=1361474114' Alıntı:
Sayın Hermiyas güle güle kullanın,hayırlı olsun. Konu dışı ve haddim olmayarak size bir soru sormak istiyorum. Profilinizde yaşınız 40 olarak gözüküyor, iletilerinizde güzel cümleler kurarak paylaşımlarda bulunuyorsunuz lakin sözcüklerde sürekli 'w' harfini kullanmanıza anlam veremiyorum. Sanırım klavyenizde 'v' tuşu çalışmıyor. Saygılar.

bereket. link=topic=62749.msg706363#msg706363 date=1361474544' Alıntı:
hayırlı olsun. çok güzel ekipman.

Teşekkürler...

GÜRKAN link=topic=62749.msg706366#msg706366 date=1361474672' Alıntı:
Sayın Hermiyas güle güle kullanın,hayırlı olsun. Konu dışı ve haddim olmayarak size bir soru sormak istiyorum. Profilinizde yaşınız 40 olarak gözüküyor, iletilerinizde güzel cümleler kurarak paylaşımlarda bulunuyorsunuz lakin sözcüklerde sürekli 'w' harfini kullanmanıza anlam veremiyorum. Sanırım klavyenizde 'v' tuşu çalışmıyor. Saygılar.

Sayın Gürkan bey; Nezaketiniz, temenniniz we dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Bu arada ismim Murat...Memnun oldum...
Ben sizlerden birşeyler demeyeceğim, pek çok şey hatta herşeyi buradan öğrendim diyebilirim...Eski bir çiftçi çocuğu olarak...

Şöyle anlatayım eski IT ' ci we 1985 senesinden beri PC kullanan biri olarak pc ortamında herkesin bir tarzı wardır. Bu özellikle eskilerde çok sık görülür, kimisi cümlenin sonunda asla nokta kullanmaz, kimisi wirgül kullanmaz, kimisi imlayı dikkat etmez w.s.s. gibi ikimizde word belgesi yazsak benimki farklı seninki farklı olur yani herkesin bir stili olur, yazılarımdan benim yazdığım anlaşılır... W konusuna böylece açıklık getirelim inan sadece tarz başka birşey değil, altında başka bişi de yok:)

Ticari programlarda biri bir stok kartı açar, birini başka biri açar, ben ikisinide sadece karekterlerden kimin açtığını bilirim, ya da benimkini bilirler gibi...

Mesela yenilerden bazıları Ş yerine $ kullanır, fark etmişsindir muhakkak, bunun gibi ben buna karşıyım ama kendimde yaptığım için bir şey diyemiyorum:)

Sahip Mustaf-a DH ' ci oda iyi bilir ne demek istediğimi anlar...

Saygılar & Selamlar

Cevap: Ynt: AGROMASTER 12 TON KATI GÜBRE RÖMORKU SİZCE NASIL?

Mesela bu römorkta damper var mı yani bizim ihtiyacımız olan çiftlkten harman yerine gübre çekicez yanmasını bekliycez sonra tarlya atıcaz bunun için bi havuz kasa birde gübre dağıtma romoğu lazım agromasterda bu iki işi yapabilir mi ??