masumiyeti intihar etıkten sonra anlaşıldı

Muğla ' nın Kavaklıdere İlçesi Kanyaş mevkiinde iki yıl önce meydana gelen olayda gözatına alındıktan sonra intihar eden kişinin masum olduğu anlaşıldı.
Muğla ' nın Kavaklıdere İlçesi Kanyaş mevkiinde iki yıl önce farklı tarihlerde iki yaşlı kadına tecavüz eden kişinin 62 yaşındaki N.C. olduğu, DNA testiyle ortaya çıktı. Tecavüz olayıyla ilgili gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan 76 yaşındaki Hamdi Kayar, o dönem, 'Bana bu iftirayı atan Allah ' ından bulsun' yazılı not bırakıp intihar etmişti.

Kavaklıdere İlçesi Kanyaş mevkiindeki ilk olay, 28 Mayıs 2011 tarihinde meydana geldi. Olayda 85 yaşındaki H.T., kimliği belirsiz bir kişinin tecavüzüne uğradı. Yaşlı kadın sağlık kontrolünden geçirilirken, kıyafetlerindeki spermden örnek alındı. Aynı mevkideki ikinci olay ise 3 Aralık 2011 tarihinde meydana geldi. Bölgede, oğluyla keçilerini otlatan 78 yaşındaki S.S. yalnız kaldığı sırada kimliği belirsiz bir kişinin tecavüzüne uğradı.

Olayın ardından sağlık kontrolünden geçirilen S.S. ' nin de kıyafetlerinden sperm örneği alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma, Hamdi Kayar ' ı gözaltına aldı. Suçsuz olduğunu söyleyen Hamdi Kayar, 50 bin liralık kefaletle serbest bırakıldı. Her fırsatta iftira atıldığını dile getiren Kayar, bunalıma girdi ve geride, 'Bana bu iftirayı atan Allah ' ından bulsun' yazılı not bırakıp kendini bir ağaca iple asarak canına kıydı. Mağdur kadınlardan S.S. ' nin ifadesi doğrultusunda jandarma, 62 yaşındaki N.C. ' den de DNA örneği aldı. O dönem mahkemeye çıkarılan N.C. de suçlamayı kabul etmeyince serbest bırakıldı.

DNA TESTİ GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Bölgede de incelemelerde bulunan jandarma, bir sigaradan DNA örneği aldı. Laboratuvarda yapılan incelemelerde, her iki yaşlı kadının kıyafetlerinden alınan sperm örnekleri ile sigaradaki tükürükten alınan DNA örneğinin, N.C. ' ye ait olduğu saptandı. Jandarma tarafından gözaltına alınan N.C., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: DHA