Nicin Quadtrack ?

Ynt: Nicin Quadtrack ?

Her zaman diyorum ve demeye devam edecem. Bizim cifcimiz kör olduktan sonra biz daha cok agzimiz sulana sulana bakariz bunlara. Hadi bizim yerlilerimizde yapsin bunu. Bizim turk markalari yerli. Ama digerleride kendilerine gore yerli. Sanayicimiz universitelerle el ele kol kola olmadikca daha cok bakariz....

Her şey güzelde, çiftçinin gözü de kör değil cebi kör biraz, 1980 model motoru değiştirmeyen yetmeyen birileri varken, çiftçi genellemesi içerisinde kör demekte pek hoş olmuyor.. Zaten bu makinayı Türkiye de alıp tam anlamı ile kullanabilecek kaç kişi var ki? Olanda almıyor mu zaten alıyor, kaldı ki ben Tigem de bile görmedim böyle makina varsa da bilmiyorum, alana hayırlı olsun demekten başka bir şey düşmüyor bizlere şimdilik...
Makinaya diyecek bir şey yok zaten, bizlerde bunlar kadar olmasa da daha iyi makinalar ile tanışıp kullanabiliriz inşallah..

Case IH Quadtrack bir çok yönden hemcinslerinden üstün kalıyor video da gayet net anlatılmış. İki palet yerine dört palet, palet kalınlıkları ve genişlikleri isteğe göre değişebiliyor. Ana tahriği alan tekerde anladığım kadarı ile değişken tasarıma sahip, tekerleğin çapının büyümesi küçülmesi taktirde traktörün tork`una büyük bir etkisi olucaktır. iki parça halinde olması bir avantaj daha kazandırıyor ki engebeli alanlarda üstünlüğü çok, arkadaki yüke rağmen ağırlık merkezinin de nekadar geriye kaysada çekiş kaybı olmaması da artıları. Yani bu araçta yok yok ondan istenilen her türlü isteğe karşılık verebilecek bir araçtır ki bana göre kendi kılasmanında asla yenilemeyecek bir lider. Tabi ülkemize dönücek olursak küçük arazide batırır adamı ki buraya geldiğindeki vergiler oydu buydu olucağı fiyat beli bükmekle kalmaz ezer geçer ki böyle bir araç aldıktan sonra arkasına bağlanıcak ekipmanında kend boyutlarında olması lazımki avantaj kazandırsın 90bg traktörün kullandığı pulluğu Quadtrack`ın arkasına takmakta saçmalık olur. Ama yeterli yeriniz ve uygun ekipmanınız varsa bu araç herşeyi yapar diye düşünüyorum Case iyi iş çıkarmış. ok-*-s

Bu traktörün en büyük avantajlarından birisi çamurlu tarlada batıp kalmıyor, belden kırma olduğu için bir sağ bir sol manevra yaparak tekerler dönmese bile kendini hareket ettirebiliyor.

Mahmutt link=topic=62813.msg703972#msg703972 date=1361155042' Alıntı:
Her şey güzelde, çiftçinin gözü de kör değil cebi kör biraz, 1980 model motoru değiştirmeyen yetmeyen birileri varken, çiftçi genellemesi içerisinde kör demekte pek hoş olmuyor.. Zaten bu makinayı Türkiye de alıp tam anlamı ile kullanabilecek kaç kişi var ki? Olanda almıyor mu zaten alıyor, kaldı ki ben Tigem de bile görmedim böyle makina varsa da bilmiyorum, alana hayırlı olsun demekten başka bir şey düşmüyor bizlere şimdilik...
Makinaya diyecek bir şey yok zaten, bizlerde bunlar kadar olmasa da daha iyi makinalar ile tanışıp kullanabiliriz inşallah..

Yorumunuzu haklı buluyorum, ancak TİGEM hakkında bilgilendirme yapmak istedim. Kutlucan ' ın kendi sitesinde yazıyor, bu sene çift lastikleri ile birlikte 10 adet FENDT 939 VARİO TİGEM ' e teslim edildi. Yani TİGEM ' de bunun kadar iyi traktörler mevcut.

yokki 200 bin dekar arazimiz Quadtrackımızda olsun ;D ;D ;D kör olmayla ne alakası var Avrupa ve amerikaya 300 400 bin tl olan bir makine bize 1 trilyon oluyor....
kapitalis düzen tüm karanlık yüzüyle bizim üzerimize çökmüş besleniyor işte adamlarda petrolün varil fiyatı artıyo para onlara gidiyo ezilen biz oluyoz bizdede litresi artıyo bir yılda 1 tl zam geldi buda demkki bir kaç yıl sonra mazot 8 9 tl olacak vay anam vay 135 liklere binmeye hazır olun bırakın 400 hp Quadtrack ıda