avrupada çocuklara yedirilen at eti

avrupada bildiğimiz gibi at eti skandalı patlak verdi ingilterede çocuklara bile okul kantinlerinde at eti yedirildiği konuşuluyor ama türkiyede kimse u konuda bir kelime etmiyor hükümette et ital edenlerde sus pus oldular avrupa gibi denetimi yüksek sebzenin meyvanın bile tahlilden gectiği bilindiği gibi bizim onlara ihracat yaptığımız ürünler o tahlilerden gecemeyip bize geri gönderilip o ürünler bizim iç piyasamızda satışa sunulup tüketiliyor bir yerde bu olay oluyorsa türkiye bu olayın olması mümkün değil hadi beyler hadi italatcı hacı ağalar itiraf edin artık türkiyede kimlere yedirdiniz bu eti ne kadar zamandır yediriyorsunuz arkadaşlar kim ne kadar açıklama yaparsa yapsın ben inanmıyorum türkiyeye de bulaşmıştır bu olay zamanındada avrupanın deli dana hastalıklı hayvanlarını bizim türkiye ithal etmişti ozamanda inkar etmişlerdi sonrada kabul eymişlerdi. nerde ne oluyorsa en son biz duyuyoruz bu pis işleri kim et balık kurumundan et almışsa onlara afiyet şeker olsun diyorum sakın bana kızmayın arkadaşlar bende tepkimi bu şekilde dile getiriyorum

Ynt: avrupada çocuklara yedirilen at eti

:D Nasil bi serzenistir ki bu. Tepkiniz disardan gelen etlere mi ? Ben size soyleyeyim onlara gerek yok. Ulkemizde zaten domuz olsun at olsun bu tip etleri piyasaya sürüyorlar. Yakalanan yakalaniyor. Yapilan denetimlerde goruldu ki ulkemizin buyuk firmalarinda bile bu mamullerde sahtekarlik veya hile yapilmis. Disariyi bos verin. Daglarda vurulan domuzlar, cifliklerde yetistirilen domuzlar onemli olan bunlarin durdurulmasi.

Ynt: avrupada çocuklara yedirilen at eti

Babam 35 yıl öncesinde Almanya da işçi olarak çalışıyordu. Oradaki et reyonlarındaki en pahalı etiketli etin Tay eti olduğunu söylüyor. Şu gün için, avrupayı saran at eti skandalı falanı filanı denilmesini aklım almıyor. :S Türkiyenin avrupadan karkas et ithali de olduğuna göre at eti bize de gönderilmiş olabilirmi acaba diye de telaşlanmaya gerek yok. Bizim damak tadımıza uygun olmayan bir et değil zaten, yıllardan beri bizlere yedirilen atları eşekleri sayamayız bile...