en iyi aniz gömen pulluk ?

Arkadaslar aniz saplari ve pancar yapraklarini en iyi gomen topragi alt ust eden pulluk hangisi bereket tv de belgesel kusaginda almanyada misir anizini suruyorlar tarla da misir saplarindan eser kalmiyor turan pulluk kullaniyorum topragi yaslayarak gidiyor aniz saplari ustte oldugu gibi kaliyor buda tirmik aysan gibi aletlerle girdigin zaman surme yapiyor unlu pulluk bi nebze gomuyor sizin onerebileceginiz bi pulluk varmi unlu pullugun daha buyuk kullak li olani varmi acaba aniz gomen aparati var ise yariyormu ? Ünlü pullugun sitesinde pulluk larin ozellikleri yok brosur falanda yok nasil site yapiyorlar anlamadım uyy-*s

Ynt: en iyi aniz gömen pulluk ?

ceksparow-1986 link=topic=62829.msg703541#msg703541 date=1361094331' Alıntı:
kendi düşüncem ünlünün 12 inç alplerin 10inci gibi ünlü motoru tutmuyor diyorlar sürümde topragı tam anlamıyla takla attırmıyor alpler motoru bırakmıyor ama güzel sürüm oluyor
Zaten kolay gitmesi topragi cevirmediginden aynadan kaciyor geriye dogru surum olarak surum olmuyor tabiki

Abi o videolarda pulluklar çok büyük motorlarda öyle bizde motor büyük olsa da pulluklar küçük,

BOZOK 45S

Mesela videodaki pulluk 12 numara ünlü ve pek sap bırakmadı ama yinede kalıyor üzerinde, 14-16 numara falan olsa tam gömecek gibi, birde tabaklar üzerine ufak kulaklar var onlardan takıyorlar üstten aşırmasını ve içeri doğru yatmasını sağlıyor onlarda biraz..

ceksparow-1986 link=topic=62829.msg703539#msg703539 date=1361093849' Alıntı:
bence alpler pulluk anızı gömüyor tabiki kanat inç büyük olması gerekiyor 14.16no ile surersen bişi kalmaz ünlü topragı hiç cevirmiyor dedigin gibi yaslayıp gidiyor
hatat 4x4 a70 yulaf ekmede
bu benim videom 4.12 no baya ceviriyor topragı kanat daha büyük olsas bişi kalmaz
on govdecik buyuk inc li pulluklarda kesek cikmamasi icin takiliyor diye biliyorum aniz gommeyede etkisi oluyordur

Mahmutt link=topic=62829.msg703547#msg703547 date=1361095071' Alıntı:
Abi o videolarda pulluklar çok büyük motorlarda öyle bizde motor büyük olsa da pulluklar küçük,

BOZOK 45S

Mesela videodaki pulluk 12 numara ünlü ve pek sap bırakmadı ama yinede kalıyor üzerinde, 14-16 numara falan olsa tam gömecek gibi, birde tabaklar üzerine ufak kulaklar var onlardan takıyorlar üstten aşırmasını ve içeri doğru yatmasını sağlıyor onlarda biraz..
evet baya iyi gomuyor

Ülkemizdeki Pulluk Firmalarının Arasından Alpler Var Diğerlerine Nazaran Biraz Daha İyi Çeviren ;)
Pulluklarda Küçük Aynacıklar Ve Disk Kullanımı Da Yaygınlaşırsa Avrupalıların Videolarında İzlediklerimizden Bir Farkı Kalmayacak Alplerin...

benim kullandığım 10 ' ' ve 16 ' ' pulluklarımın sürüm derinliğini aşırı vermedikçe toprağı güzel kapatıyor ama derinliği biraz fazla kaçırınca saplar üstte kalıyor, yani pullukların sapı kapama işlemi benim kullandığım pullukta tamamen şöföre dayalı,
birde anız sürümünden önce saplar diskaro yada iyibir koyun sürüsü ile kırılmış ise böyle bir tarlada derinde sürsem pulluklar sapı
dahada iyi alıyor toprahın altına.

bendede alpler 13 inç var 20-25 cm arası derinlikte sürersen topragın üstünde neredeyse hiçbişey kalmıyor.Ama 30-35cm ye inersen tabi o zaman pek bişeye benzemiyor :D

Valla 3lü pullukla bu iş olmuyor.Ben 54C için 2 li 16 no ÜNLÜ pulluk aldım.Mısır saplarını çok istedikleri halde vermedim .Sapların üzerine %26 CAN gübresi attım dekara 5kğ, öyle sürdüm.nisanda yine mısır ekerim.