KUBOTA TÜRKİYE DUY ÇİFTÇİMİZİN SESİNİ İNDİR FİYATLARINI, GETİR YENİ MODELLERİ...

KUBOTA TÜRKİYE DUY ÇİFTÇİMİZİN SESİNİ İNDİR FİYATLARINI, GETİR YENİ MODELLERİ..

Yen son 33 ayın en düşük seviyesinde
Japonya ' nın ulusal para birimi Yen ' in değeri, ABD doları karşısında son 33 ayın en düşük seviyesine indi.

Japonya, Yen ' in değerli seyretmesi nedeniyle ihracat yapmakta zorlanıyordu. 16 Aralık seçimleri ardından başbakanlık koltuğuna Şinzo Abe ' nin oturmasıyla Yen, ABD doları karşısında değer kaybetmeye başladı.

Abe ' nin seçimleri kazadığı gün 1 ABD Doları, 83 Yen civarında işlem görürken, şimdi 94 Yen civarında işlem görüyor. Gelişmiş 20 ülkenin (G20) Japonya ' nın para birimi nedeniyle de eleştirmemesi Tokyo ' ya rahat bir nefes aldırdı. Uzmanlar, G20 ' nin sessiz kalmasının Japonya ' yı rahatlattığını ancak yetkililerin bir rakam telaffuz etmesi halinde bunun rahatsızlık yaratabileceğine dikkat çekti. Bir uzman, '1 ABD doları, 100 Yen civarında çıkarsa bu soruna neden olabilir.' diye konuştu.

Bu arada Başbakan Şinzo Abe bugün yaptığı açıklamada, Merkez Bankası ' nın para politikasında gevşemeye gitmesinin hedefinin Yen ' in değer kaybetmesi olmadığını belirtti.

Ynt: KUBOTA TÜRKİYE DUY ÇİFTÇİMİZİN SESİNİ İNDİR FİYATLARINI, GETİR YENİ MODELLERİ...

Kubota yanlış zamanda Türkiye ' ye ,arz ve talebin olmadığı zamanlarda geldi.piyasaya yaygın şekilde girmesi için çok cazip bişey olması lazım.fiyatlardan başka tanıtıma,tarla günlerine önem vermeleri ve uygulamaları gerekir diye düşünüyorum

Ynt: KUBOTA TÜRKİYE DUY ÇİFTÇİMİZİN SESİNİ İNDİR FİYATLARINI, GETİR YENİ MODELLERİ...

türk çifçisinde alım gücü düştü yanlış politalar ve kuraklıklardan dolayı %50 indirede gitse firmalar eski satışlar zor ?

kobra47 link=topic=62886.msg704600#msg704600 date=1361261434' Alıntı:
Adamlar masraf tanıtım yapmadan. Traktörtörleri zor satar çoğu çiftçi daha bu markadan haberi yok
biz de görmedik internette gördük umrede araştırdım tüm dünya kullanıyo araştırdım aldım çokda menunum

Yeni modeli Bırak,şuan satıştakılerın fiyatı dahi dudak uçuklatıyor. Birazz, daha aşşaği çekilse Rakamlar Marubeni daha sağlam bir pazar elde edicektir Türkiye de.

Çiftçi de olsa, sade watandaşta olsa artık herkes bilgiyi çok kolay bir şekilde elde edebiliyor.

Bazı arkadaşların dediği gibi YEN yükselse şak diye zam gelirdi, ama inerken şak diye indirmiyorlar...

M8960 -75.000TL

M9960 -85.000TL

M110GX-105.000TL

M130GX-125.000TL ' den fazla reel olarak etmez.

Rakamlar yükselince karşısındaki seçenekler çoğalıyor. Ayrıca marka pozisyonundan hariç, pazarda da ciddi daralma war...

Marubeni Türkiye ' nin bahane üretmesine de gerek yok. USA we Awrupa ' daki satış fiyatlarını we NAWLUN maliyetlerini de biliyoruz...

Yen düşüyor, bayi marjınıda düşürürsün, ciddi bir pazarlama we PR çalışması ile 4 yılda sattığını bir yılda satarsın başarı budur. Bunun için MarCom çalıştırmalarına dahi gerek yok.