Rolmako Kombine Kültüvatör

Bu alet sizce nasıl? İşe yarar, kullanışlı bişi mi?

http://www.rolmako.eu/agregat_uprawowo_siewny.php
14302_Agregat%20uprawowo-siewny%201.jpg

34012_Agregat%20uprawowo-siewny%202.jpg

14230_Agregat%20uprawowo-siewny%203.jpg

34102_Agregat%20uprawowo-siewny%204.jpg

23041_Agregat%20uprawowo-siewny%205.jpg

40231_Agregat%20uprawowo-siewny%206.jpg

21043_Agregat%20uprawowo-siewny%207.jpg

10234_Agregat%20uprawowo-siewny%208.jpg

30421_Agregat%20uprawowo-siewny%209.jpg

13420_Agregat%20uprawowo-siewny%2010.jpg

http://youtu.be/SsEBjJuMTvU

http://www.rolmako.eu/download.php

Ynt: Rolmako Kombine Kültüvatör

Abi neden bu ? Neden rotavator degil. Aysan topragi kabarttiktan sonra tarlaya sokulur. Eger cok topacli veya sert topacli bi surum olduysa bunu kullansan topaclari pek kirmaz. Nedeni ise 2 sene once basima gelen bir olayla anladim. Rahmetli dedem biraz acele edip topraga biraz yas girdi ve cizel ile isledi. Ardindan 2 kere goble cekti. Ardindan ben 2 kere aysan bi kere tirmik cektim ama o topaclar erimedi. Buda gundendinin gec ve gucsuz cikmasina sebep oldu. Fakat orda bir rotavator olsaydi hersey farkli olurdu. Bence kombine icin rotovator olmali. He suda var. Dik rotavatorler gordugum kadari ile yan rotavatorlere gore daha az topragi inceltiyor. Yan rotavatorlerede taban yapiyor diyorlar. Fakat o da 25 cm o da 25 cm giriyor. Nasilsa senede bi kere cizel cekersin topraga. Bunu ne sekilde kullanirsin dersem, toprak hafif nemlidir. Rotavator camur toplar o zaman bunla yaparsan daha iyi olur. Benim dusuncem bu abi :)

doganbey1 link=topic=62908.msg714913#msg714913 date=1362692876' Alıntı:
Abi neden bu ? Neden rotavator degil. Aysan topragi kabarttiktan sonra tarlaya sokulur. Eger cok topacli veya sert topacli bi surum olduysa bunu kullansan topaclari pek kirmaz. Nedeni ise 2 sene once basima gelen bir olayla anladim. Rahmetli dedem biraz acele edip topraga biraz yas girdi ve cizel ile isledi. Ardindan 2 kere goble cekti. Ardindan ben 2 kere aysan bi kere tirmik cektim ama o topaclar erimedi. Buda gundendinin gec ve gucsuz cikmasina sebep oldu. Fakat orda bir rotavator olsaydi hersey farkli olurdu. Bence kombine icin rotovator olmali. He suda var. Dik rotavatorler gordugum kadari ile yan rotavatorlere gore daha az topragi inceltiyor. Yan rotavatorlerede taban yapiyor diyorlar. Fakat o da 25 cm o da 25 cm giriyor. Nasilsa senede bi kere cizel cekersin topraga. Bunu ne sekilde kullanirsin dersem, toprak hafif nemlidir. Rotavator camur toplar o zaman bunla yaparsan daha iyi olur. Benim dusuncem bu abi :)

Teşekkür ederim Doğancan, ilgin we zamanın için...

Benden iyi bildiğin gibi rotowatörlerin tamamı aktif toprak işleme aletleri. Bu tarz ekipmanlar pasif toprak işleme aleti.

Dik rotowatör almadım daha hazır İtalyan Patlatma çekilen yerlere bununla girerim diye hesap ediyorum. Girer eker çıkar bir seferde diye düşünüyorum.

Frezeler taban taşı oluşturduğu için tercih edilmiyor işin uzmanları tarafından bende bunu listemden çıkardım...

doganbey1 link=topic=62908.msg714925#msg714925 date=1362693496' Alıntı:
Abi dedigim gibi eger yaş olursa skinti olur. Toprak tas gibi oluyor. Bizzat basima geldigi icin denedim. Ama toprak guzelce tavindaysa olur yani.

Teşekkür ederim tekrar, bakalım başka arkadaşlar neler diyecek ona göre değerlendireceğim....Selamlar....

Abi rolmako nun diger urunlerinide uzledim. Bu kumsal arazide iyi is cikarir. Diger disk tiller gibi olan izgara modelinin yaptigi isi pek begenmedim. Belkide ayarlayamamis olabilirler.