Massey Ferguson 265 arka tekerlerin eşit çalışmasını sağlayan pedala basılmıyor

Arkadaşlar diferansiyeli bir türlü kitleyemiyorum çünkü pedal çalışmıyor acaba sorun nedir ben yapabilirmiyim acaba onu :S Babamı bi türlü ikna edemiyorum yaptırmak için lazım değil falan diyo ama bazı yerlerde çok gerekiyor. Ne yapmam gerekir yardımcı olursunuzdur umarım

Ynt: Massey Ferguson 265 arka tekerlerin eşit çalışmasını sağlayan pedala basılmıyor

Pedalın bağlı oldugu yere Bı kac kez tıkla demırle ve iğnenın ıcıne antifirz koyup içine sık belkı faydası olabılır

Ynt: Massey Ferguson 265 arka tekerlerin eşit çalışmasını sağlayan pedala basılmıyor

sizin traktörün diferansiyel kilidi kullanılmaya kullanılmaya küf yapıp yapışmıştır kilidin gövdeye giren kısmına pas sökücü sıkıp dene belki açılır ,faydalı bir şey her zaman lazım

ertuğrul pelit link=topic=62916.msg705075#msg705075 date=1361302906' Alıntı:
baba ikna olmazsa yapcak bisey yok bizim 265 te calısıyordu difransiyel cokta faydalı oluyordu saman römorklarıyla çıkmadığı zaman güzel bi yöntem oluyordu :)

Motor 87 model yani bizden önce kullanan sahibi hiç basmadı herhalde ondan diye şüpheleniyorum. Mesela çiftteyken sol frene hafif basılı gitmekten sol fren neredeyse bitti yani :D

54_lift_o_matic link=topic=62916.msg705077#msg705077 date=1361302980' Alıntı:
Pedalın bağlı oldugu yere Bı kac kez tıkla demırle ve iğnenın ıcıne antifirz koyup içine sık belkı faydası olabılır

Tıkladım içe doğruda ayakla basılan yere bile çekiçle vurdum hafif ama tık yok. Antifirizide denerim inşallah işe yarar

çalışan başka bir 265 bul yanyana getir onunkini kullan bak karşılaştır sendeki çalışmayan yeri daha rahat bulursun ona göre o pedalı sök yağla ne bilim yap bişiler .....haydi başarılar...

nabolant link=topic=62916.msg705082#msg705082 date=1361303106' Alıntı:
sizin traktörün diferansiyel kilidi kullanılmaya kullanılmaya küf yapıp yapışmıştır kilidin gövdeye giren kısmına pas sökücü sıkıp dene belki açılır ,faydalı bir şey her zaman lazım

Acaba içten kaynaklanan bi sorun varmıdır :S İnşallah dediğiniz gidi pedalın giren yeridir arızalı olan yeri. önerin için teşekkürler, deneyeceğim. Tabiki çoğu yerde lazım oluyor

MasseyFerguson 265 link=topic=62916.msg705084#msg705084 date=1361303167' Alıntı:
Motor 87 model yani bizden önce kullanan sahibi hiç basmadı herhalde ondan diye şüpheleniyorum. Mesela çiftteyken sol frene hafif basılı gitmekten sol fren neredeyse bitti yani :D
:S neden sol frene basılı işini bidaha anlatırmısın ?

onu yapması zor yusuftuoglu eger anlamıyorda pedal elınde kalmasın arkadasın sonra :D sen dedıgım gıbı yap kardesım Sonrada antifizden sonra ince yağ koy onu bas sonra tıkla acılır eger olmuyorsa zorlama fazla kılıdı kırma sonra...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=62916.msg705086#msg705086 date=1361303281' Alıntı:
çalışan başka bir 265 bul yanyana getir onunkini kullan bak karşılaştır sendeki çalışmayan yeri daha rahat bulursun ona göre o pedalı sök yağla ne bilim yap bişiler .....haydi başarılar...

Önerin için teşekkür ederim. Sökmesine sökcemde yerine takamam diye tereddütte kalıyorum..

ertuğrul pelit link=topic=62916.msg705089#msg705089 date=1361303397' Alıntı:
:S neden sol frene basılı işini bidaha anlatırmısın ?

Yani pulluk çekiyorsunya anızda sağ teker çiziye giriyor sol taraf üstte kalıyor ve sol teker sağ tarafa göre daha hafif kalıyor işte hafif kaldığı içinde patinajı sadece o çekiyor iyi gitmesi için sol frene hafif basıyorum sağ tarafta destek veriyor öyle rahat gidiyo :D

54_lift_o_matic link=topic=62916.msg705090#msg705090 date=1361303514' Alıntı:
onu yapması zor yusuftuoglu eger anlamıyorda pedal elınde kalmasın arkadasın sonra :D sen dedıgım gıbı yap kardesım Sonrada antifizden sonra ince yağ koy onu bas sonra tıkla acılır eger olmuyorsa zorlama fazla kılıdı kırma sonra...

Demir işlerini severim aslında hele hele bir şey söküp takmayı felan ama bi gözlem yaptım onu sökmek zor gibi duruyor gözüm korktu açıkçası :D Aynen en iyisi öyle pas sökücü falan sıkmak ama hiç olmadı sökmeyide denycez artık hayırlısı.. Hee şunu sorayım antifiriz küf sökmede olumluluk gösterirmi ki ilk defa senden duyuyorum..

MasseyFerguson 265 link=topic=62916.msg705092#msg705092 date=1361303578' Alıntı:
Önerin için teşekkür ederim. Sökmesine sökcemde yerine takamam diye tereddütte kalıyorum..
hayır sökerken dikkatli sırasını hatırlayarak sök takarkende aynı şekilde tak bunu yap tamammı korkan göze çöp batar korkma..:)

54_lift_o_matic link=topic=62916.msg705090#msg705090 date=1361303514' Alıntı:
yusuf tuyluoglu anlamaz evet haklısınız :)

Ya o küflenmemiştir paslanmıştır antifiriz pası çözer onu sık bekle biraz
sonra oynattırmaya çalış
1 dk falan bekle Sıktıktan sonra...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=62916.msg705099#msg705099 date=1361303987' Alıntı:
hayır sökerken dikkatli sırasını hatırlayarak sök takarkende aynı şekilde tak bunu yap tamammı korkan göze çöp batar korkma..:)

İlk başta kolay yöntemleri uygulayacağım, Pas sökücü, antifriz.. gibi. Hiç olmadı sökerim neyin nerden çıktığını iyi bakarsam yerine aynı şekil takarım diye umut ediyorum ama inş kolay yöntemler fayda gösterir :D

54_lift_o_matic link=topic=62916.msg705103#msg705103 date=1361304171' Alıntı:
Ya o küflenmemiştir paslanmıştır antifiriz pası çözer onu sık bekle biraz
sonra oynattırmaya çalış
1 dk falan bekle Sıktıktan sonra...

İnş. pas ' tır ama ben küf ten yanayım tahminimce motor alındıktan sonra hiç kullanılmamıştır o pedal tam 26 yıl :D

54_lift_o_matic link=topic=62916.msg705108#msg705108 date=1361304551' Alıntı:
kardeşim demır küf tutmaz ekmek mi bu ? :)

Bizim burda küf çok durmuş demir kalın tabakalı pas tutarya hani ona derler :) Veya iki demirin birbirine yapışmasına küflenmiş diyorlar işte. Pas ona göre daha az yağmurda durmuş hafif tabakalı olanlara diyorlar.. Yani hemen hemen ikiside aynı anlama geliyor küf pasın biraz daha ilerlemişi olarak kullanılıyor işte :D