Karataş balya makinesi hakkında düşünceleriniz...

Ynt: Karataş balya makinesi hakkında düşünceleriniz...

Yapmayın arkadaşlar, şimdi elinde NewHolland balya makinası olanlar bunun nerede yapıldığını biliyor mu.. Ben söyleyeyim, NewHolland anlaşma yapmış, bilmem kaç senedir Burdur Çokcanlar New holland balya makinalarını tepeden tırnağa üretmekte , sarıya boyayıp üzerine markasını basıp, teslim etmekte. NAsıl mı teslim ediyor, New Holland firması direk Burdurdan Tırlara yükleyip bayilere bırakıyor. New Holland Agrıculture sitesine girin iletişim adresi bile yok. Ama diğer markaların kalitesi, sorunsuz çalışanı, hangisidir detayını siz yazın bende öğreneyim.

sagalassos link=topic=62939.msg965528#msg965528 date=1422895121' Alıntı:
Yapmayın arkadaşlar, şimdi elinde NewHolland balya makinası olanlar bunun nerede yapıldığını biliyor mu.. Ben söyleyeyim, NewHolland anlaşma yapmış, bilmem kaç senedir Burdur Çokcanlar New holland balya makinalarını tepeden tırnağa üretmekte , sarıya boyayıp üzerine markasını basıp, teslim etmekte. NAsıl mı teslim ediyor, New Holland firması direk Burdurdan Tırlara yükleyip bayilere bırakıyor. New Holland Agrıculture sitesine girin iletişim adresi bile yok. Ama diğer markaların kalitesi, sorunsuz çalışanı, hangisidir detayını siz yazın bende öğreneyim.
New hollandı çokcanlar değil kayhan ertuğrul yapıyor new holland adını vurup satıyor.Biz çokcanlar kullanıyoruz oda Burdur malı ama kayhan ertuğruldan daha iyi bir makina.

aslan26 link=topic=62939.msg965541#msg965541 date=1422897122' Alıntı:
New hollandı çokcanlar değil kayhan ertuğrul yapıyor new holland adını vurup satıyor.Biz çokcanlar kullanıyoruz oda Burdur malı ama kayhan ertuğruldan daha iyi bir makina.
Bizim bir arkadaş bu makineden aldı, yeni sanayi sitesindeki fabrikaya telefon etti, bir türlü servisi getirtemedi, en sonunda kızdı kendisi gitti, verdi veriştirdi, güvenlik yetersiz kalınca işçi, memur, demirci vs. toplandılar attılar dışarı... Lakin çokcanlar bir süre sonra New Holland üretmeyi bırakmış, kendine makinaya yapmaya başlamış, Organize sanayi bölgesindeki Kayhan ertuğrulla sonradan anlaşmış olabilirler diye düşünüyorum. Bende elin yalancısıyım :D

sagalassos link=topic=62939.msg965528#msg965528 date=1422895121' Alıntı:
Rıdvanın dediği gibi Onu Kayhan üretiyor he birde NH istediği özellik ve kalitede ürettiriyor mesela NH ile kayhanın kendı makınalarında kullanılan baglama grupları aynı değil farklılık gösterebiliyor Kayhan kendı makınasına kendı uretımı baglama grubu koyar Nh ye yaptıklarına Rasspe koyar cunku anlasmalarının geregı bu tarz seyler boyledır bunu diğer parçalara ve aksamların bır kısmında daha gorebılırsın Naklıye olayına gelınce Tırla sevkıyat edılmesı normal Dırek uretım yerınden bayıye sevk edılmesıde gayet normal uretılenlerın hepsını once ankaraya sonra bayılere yollamasında anca naklıyecı kazanır sonucta kımse gıdıp ankara nh den almıyor son olarakta zaten fatura kısmında NH adına kayhan ertugrullar tarafından uretılmıstır ıbaresı mevcuttur.... Gelelim cokcanlar mevusuna Ilk kez senden duyuyorum NH ve cokcanlar baglatısını Eller kadır kıymet bılmeden sallamıs sana abi NH ıyı makınadır detaylı olarak ıncelemıslıgım vardır...

Bu gün bizde iki tane aldık karataş balya makinası. Şasi kalınlığına kadar eldeki paksan makinalarla kıyaslayarak aldık boyası haricinde herşeyi aynı. Memleketimizde de var bu işi yapan firmalar,onlarda güzel makinalar ama saman balyası yaparken paksan veya karataş farkını ortaya koyuyor.Bunu deneyerek gördük ve şasi olayına gelince bizim arazimiz düz olmasına rağmen zorlu ve çok parçalı bir arazi.Diğer makinaların kaynak ve şasi bölümlerinde sıkıntı yaşanıyor.Ayrıca birkaç yıl sonra takas yoluyla yenilemeye gidileceğinde ikinci elde paksan marka herzaman daha değerli.(kendi bölgemiz için.)