ERKUNTLARDA DÖNÜŞ MESAFESİ

Ynt: ERKUNTLARDA DÖNÜŞ MESAFESİ

yahya70 link=topic=62980.msg706067#msg706067 date=1361442061' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR
TRAKTÖRÜN ÖN TEKERER ARASINDAKİ MESAFE DAR OLUNCAMI DAHA İYİ MENEVRA YAPAR GENİŞ OLUNCAMI DAHA İYİ MANEVRA YAPAR
dar olunca sürtünme açısı kısa olduğu için geniş sürtünmeye göre daha az zemin kaydırır onun için dar dah keskin döner :::

ön tekerleri genişletince birer tane takoz var gördüğüm kadarıyla o takozları sıkarsan daha fazla tur olur direksiyonda benim 80.4 ün ön tekerlerine yapmayı düşünüyorum yanlışım varsa bilen düzeltsin bende ona göre hareket ederim

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=62980.msg706068#msg706068 date=1361442162' Alıntı:
dar olunca sürtünme açısı kısa olduğu için geniş sürtünmeye göre daha az zemin kaydırır onun için dar dah keskin döner :::
Erkuntları daraltınca tekerleklerin açı ayarını aynı ayarda bırakırsan gövdeye sürtünme yapıyo,dolayısıyla o açıyı ayarlayan civatadan açıyı kapatmak zorunda kalıyosun bu yüzdende daha az manevra yapıyo.

fatih.337 link=topic=62980.msg706080#msg706080 date=1361444560' Alıntı:
ön tekerleri genişletince birer tane takoz var gördüğüm kadarıyla o takozları sıkarsan daha fazla tur olur direksiyonda benim 80.4 ün ön tekerlerine yapmayı düşünüyorum yanlışım varsa bilen düzeltsin bende ona göre hareket ederim
takozlarla oynamanı tavsiye etmem fabrika çıkışı dönüş mesafesi standartlarda ayarlanıp mimlenerek yollanır benim deutzdada var ama fazla dönüş mesafesi verirsek aks başlarına veya şartlara zarar verir bence

şaftlı olan sistemlerde çok fazla direksiyonu kırarsak sanırım şaft takırdamaya başlar şimdilerde konik (cerli)
dişli olanlar daha fazla dönüş olnağı sağlıyor ama hangisi daha iyidir onu bilemem

Kubotadan sonra en iyi donus mesafesi olan traktorlerden biri erkunt tumo mf 288g erkunt kadar donemiyo benimbildigim bizim bahce dar ben iki romorkla donebiliyorum mf 288 manevra yapiyo

mustafagursacli link=topic=62980.msg706637#msg706637 date=1361522287' Alıntı:
levent abi isim kullanmasak reklama giriyo...:)

Mustafa kardeşim, Sen bir reklam adamısın zaten ama bazı arkadaşlar varki, beni hangi mevkilerde görüyorlar bir bilsen!! Erkunt fanatikliğim den tutun da, Erkunt simsarlığım olduğu söylenerek Erkunt un bana para verdiğini iddia edebilecek düşüncede ve bunları siteye yazan insanlar çıkıyor bu sitete... Erkunt u alalı bir yıl oldu, onunla ilgili kaç tane konu paylaşmışım bir baksalar, burasının saçmalama sitesi olmadığını anlayacaklar ama nerdeee... noo-*-s