Limagrin 5542 ve 5565 ilaç hk.

Merhaba arkadaşlar,

Ot yapabilecek yerler için bu sene LG 5542 ve LG 5565 siparişi verdim. Daha önceki konularda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Bunlar için ekimden sonra atılan ilaç Intervix var en çok bilinen. Fakat fiyatı epeyce pahalı , bu tarz çıkış sonrası ilaçlama için daha uygun fiyatlı çözüm arıyorum. LG ' nin tohumlarında sizin denediğiniz ve memnun kaldığınız ilaçlar hangileridir? BASF ' a soracak olursan Intervix dışında kullanmayın ne olacağı belli olmaz diyor , bu CL teknolojisini sanırım BASF geliştirmiş , CL olan tohumlar için kendileri onay veriyor ve mutlaka Intervix i öneriyorlar. Fakat Intervix kullanıncada fiyatı epeyce artıyor. Sizler neler yaptınız?

Ynt: Limagrin 5542 ve 5565 ilaç hk.

ben bu 5542 ve 5565 tanıtım toplantısına katıldım.orada muhendisin dedigi 5565 daha hafif yerlere 5542 ise daha kuvvetli yerlere ekilebilir dendi.ve intervix fiyatı dusecegi soylendi bana cunku 3 firma aynı görevi yapan ilacı cıkarmıslar bu sene sanırım biri baytore olmalı ama net bilmiyorum yakında netleşir bence

Bende LG 5543 ekeceğim yere intervix dışında ne atabilirim diye düşündüm ama diğer piyasaya yeni sürülecek ilaçlara tam güvenedim.Ne olur ne olmaz intervixlerimi şimdiden aldım.Şişesi 80 TL ve dekar maliyeti 10 TL ' ye geliyorki az bir rakam değil.Belki bir sonraki sene deneyenlerin deneyimlerinden diğer ilaçları kullanabilrim.
Bildiğim kadarıyla LG 5542 ' de sadece ot çıkan yerlere ilaç atmanız yeterli oluyormuş.Ot çıkan alan az ise bu durumda dekar maliyetide düşük olur diye düşünüyorum.

ufuk hocam, lg 5542 de ot ve verem durumuna göre ilacı dozunu azaltabiliyorsun. ilaçlı çeşitlerde tek tasarruf yolu bu. diğer çeşitlerde tam doz uygulaman lazım ki, kurak senelerde çok sıkıntı oluyor, zaten ilaçlı çeşitlerde yağ oranı yüksek olmuyor. biz de pıtrak sebebiyle mecburiyetten kullanıyoruz.

lg5542.jpg

lg5565.jpg

GÜRKAN link=topic=62984.msg707752#msg707752 date=1361654661' Alıntı:
ufuk hocam, lg 5542 de ot ve verem durumuna göre ilacı dozunu azaltabiliyorsun. ilaçlı çeşitlerde tek tasarruf yolu bu. diğer çeşitlerde tam doz uygulaman lazım ki, kurak senelerde çok sıkıntı oluyor, zaten ilaçlı çeşitlerde yağ oranı yüksek olmuyor. biz de pıtrak sebebiyle mecburiyetten kullanıyoruz.

lg5542.jpg

lg5565.jpg
Aynı pıtrak sorunu bizdede var , mernın her tarafında görülmeye başlandı , bazı muhitler düz ara pıtrak oluyor , özellikle bu muhitler için aldım , iyi yerlere 5542 mi ekeyim? Sen nasıl kullanıyorsun 5542 ve 5565 i?