cıftcı sıvıl toplum kurulusu yorumsuz bırakmayın

arkadaslar bızım cıftcıler olarak en buyuk problemımız bızlerı layıkıyla savunan bır sıvıl toplum kurulusumuzun olmamasıdır zıraat odaları tamamıyla rant pesınde kosan ıktıdar yalakası bır sıvıl toplum orgutu halıne gelmıstır.gunumuzde ulkemızde belkıde en orgutsuz yada orgutunun sahıp cıkmadıgı tek topluluguz boylesıne buyuk bır kıtleye sahıp bır meslekı toplulugun dunyada bukadar temsıl edılememesının baska bır ornegı yoktur.bu sucta bızlere aıttır.burada orgutlenmede en buyuk payın bız yenı nesıl cıftcıler dustugunu dusunuyorum.herkesın takdırıne.KOYLU MILLETIN EFENDISIDIR.(he bu arada beyler provakatıf bır ınsan degılım sadece ıcımdekı ısyanın bır kısmını sızlerle paylasmak ıstedım)

Ynt: cıftcı sıvıl toplum kurulusu yorumsuz bırakmayın

sivil toplum iyi bilmek yönetmek gerekir yöneticiler kendi makamlarını kullanarak kendi işlerini yönetirler genelleme öyledir asıl olan önce kişi kendi ailesini işini iyi yönetecek sonra bu tür yönetim işlerine bakacak kısaca bu kuruluşu yönetmesini bilirsen temel noktalarda cok faydası olur mazot pazarlarma tohum alımı üretimi gibi karşınıza cıkacak kişileri bilgiyle baskı yapmak gerekir cogunlukda şart

evetv katılıyorum bizim bir savunnanımız bir sendikamız yok işin garip tarafı kendimizide savunamıyoruz birimiz bir şey diyor ötekisi bir başka şey çiftci arkadaşlarımız içindede tuzu kuru kesimler ve kişiler var bu yönetim onlarında işine geliyor yalakalığı o kesimlerde yapıyor ben artık bu işin düzeleceği işlerin yoluna gireceğinden ümidi kestim günden güne bu meslek iflasa gidiyor ben mesela işin içinden çıkamıyorum bırakacam bu işi girecem bir işe bulabilirsem hiç olmazsa boazım aç kalacak tok kalacak onun derdiyle uğraşırım tarlaya nadasa git al mazotu borçla al gübreyi borçla ahırda hayvanlara otu. samanı , yemi al borçla yetişdirdiğin ürünü ver yarı pahasına ettiğin borcun yarısını karşılasa gam yemeyeceğiğm ettiğin amalelikte cabası bu baştaki adamlar gitmedikten sonra bu iş düzelmez bunun gideceğide biraz zor gibi

çağlı link=topic=63093.msg707856#msg707856 date=1361661897' Alıntı:
evetv katılıyorum bizim bir savunnanımız bir sendikamız yok işin garip tarafı kendimizide savunamıyoruz birimiz bir şey diyor ötekisi bir başka şey çiftci arkadaşlarımız içindede tuzu kuru kesimler ve kişiler var bu yönetim onlarında işine geliyor yalakalığı o kesimlerde yapıyor ben artık bu işin düzeleceği işlerin yoluna gireceğinden ümidi kestim günden güne bu meslek iflasa gidiyor ben mesela işin içinden çıkamıyorum bırakacam bu işi girecem bir işe bulabilirsem hiç olmazsa boazım aç kalacak tok kalacak onun derdiyle uğraşırım tarlaya nadasa git al mazotu borçla al gübreyi borçla ahırda hayvanlara otu. samanı , yemi al borçla yetişdirdiğin ürünü ver yarı pahasına ettiğin borcun yarısını karşılasa gam yemeyeceğiğm ettiğin amalelikte cabası bu baştaki adamlar gitmedikten sonra bu iş düzelmez bunun gideceğide biraz zor gibi

Dediklerine katılıyorum kardeşim, lakin gitmesini umduğun baştaki adamlar da aynı şekilde çiftçi kesiminin üçte ikisinin gitmesi için uğraşıyorlar ve bunu umuyorlar. :(

768 link=topic=63093.msg707859#msg707859 date=1361663284' Alıntı:
Dediklerine katılıyorum kardeşim, lakin gitmesini umduğun baştaki adamlar da aynı şekilde çiftçi kesiminin üçte ikisinin gitmesi için uğraşıyorlar ve bunu umuyorlar. :(
evet aynen katılıyorum fakat bu vatan bızım ve bence bunu dusunenler benım gozumde bu vatanın mensubu degıl ve ıhanet ıcındeler bunlara bence enıyı cevabı ıyı bır sekılde orgutlenerek ve topragımıza cıftcılıgımıze hıcbır zaman olamadıgı kadar sahıp cıkarak cevap vermelıyız nacızane fıkrım

Milli ekonominin temeli tarımdır.
Eğer milletimizin büyük çoğunluğu çiftçi olmasaydı biz bu gün dünya üzerinde olmayacaktık.
Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür.
Milletimiz çiftçidir. Milletin çiftçilikteki çalışma imkanlarını asri ve iktisadi tedbirlerle en yüksek seviyeye çıkarmalıyız.
Köylülerin gözleriyle görebilecekleri çalışmaları için örnek tutacakları verimli modernuygulamalı tarım merkezleri kurmak gereklidir.
Bende çiftçi olduğumdan biliyorum. Makinesiz tarım olmaz.
Burada bir çiftlik kuracağım. Bu çiftlikte hayvanlar yetiştireceğim. Bir küçük ormanın kenarında tarım endüstrimize ait bacalar tütecek.
Kılınç ve saban; Bu iki fatihten birincisi ikincisine daima yenildi.M.KEMAL ATATURK

Türkiye ' nin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. O halde, herkesten daha çok refah, mutluluk ve servete hak kazanmış ve lâyık olan köylüdür. Diyebilirim ki, bugünkü felâket ve yoksulluğun tek sebebi bu gerçeği görememiş olmamızdır. Gerçekten, yedi yüzyıldan beri dünyanın çeşitli taraflarına göndererek kanlarını akıttığımız, kemiklerini topraklarında bıraktığımız ve yedi yüzyıldan beri emeklerini ellerinden alıp savurganlık ettiğimiz ve bunun karşılığında daima küçük ve hor görerek karşılık verdiğimiz ve bunca özveri ve iyiliklerine karşı nankörlük, küstahlık, zorbalıkla uşak derecesine indirmek istediğimiz bu gerçek sahibin huzurunda tam bir utanç ve saygı ile gerçek yerimizi alalım. Efendiler! Milletimiz çiftçidir. Milletin çiftçilikteki çalışmasını yeni ekonomik önlemlerle son dereceye eriştirmeliyiz. Köylünün çalışmasının sonuçları ve verimlerini, kendi yararı lehine son dereceye çıkarmak, ekonomik siyasetimizin temel ruhudur.M.KEMAL ATATURK

Geleceğimiz siyasilerin elinde olduğu için,her nekadar kaçınsak da konu yine siyasi boyuta gitme eğiliminde. Geçenlerde buna benzer bir konu içinde yazmıştım, Atatürk ün izinden gitmek istemeyen bir iktidar dönemindeyiz diye. Hatta izinden gitmek bir yana, izlerini silme çabasındalar. Bu durumda da Atamızın tarım konusundaki bu sözlerinin tam aksiyle karşılaşmamız gayet doğal.

abiciğim hepimiz bu vatanın evladıyız hepimizin atası dedesi bu vatan için can verdi şehit oldu hepimiz vatani görevimizi yaptık vergimizi veriyoruz bu gün menfaatler icabı öz evladı milletini vatandaşını satan namerde muhtaç eden yarın vatanım diyecek bir yer bırakmaz satar satmaya başladılar bile