TDD egzoz sistemi

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var sizlere danışmak istedim..New hollandın TD D serilerinde daha önce hava filtresinden egzoza gelen bi aspirasyon hortumu vardı kaportanın altında kıvrıla kıvrıla giden..Az önce sitesinde gördüm fan aspirasyon uygulaması diye acaba bu hortum kısaltıldımı yeni modellerde? bilgisi olan varmı ne işe yarar çünkü egzoza bağlı uzun bir hortum yırtılma filan yapıyor diye biliyorum..
http://www.newholland.com.tr/Traktor_Detay.aspx?cid=22

Ynt: TDD egzoz sistemi

fetullah aksu link=topic=63109.msg708037#msg708037 date=1361712483' Alıntı:
yeni sistemde aynı hortum kısa ve egzoz ' a bağlı değil.Direk radyatör ' e bağlı pervanenin oluşturtuğu hava akımını kullanarak filtreye gelen toz parçalarını aspire yapıyor.Böylece tekerleğin hortuma değerek yırtılması engellenmiş.
Eskilerede uygulanabilirmi acaba bu sistem çünkü o hortum çok alakasız bir yerde kaportanın altında bükülüyor filan ve tekerlek değebilir

HassaN20 link=topic=63109.msg708039#msg708039 date=1361712779' Alıntı:
Eskilerede uygulanabilirmi acaba bu sistem çünkü o hortum çok alakasız bir yerde kaportanın altında bükülüyor filan ve tekerlek değebilir
dün fuarda inceledim uygulanabilir gibi duruyor ama masraflı olur.Bende td 65 kullanıyorum 2012 model yani eski sistem ama hortumdan bir sıkıntı çıkarmadı hiç

fetullah aksu link=topic=63109.msg708102#msg708102 date=1361723740' Alıntı:
dün fuarda inceledim uygulanabilir gibi duruyor ama masraflı olur.Bende td 65 kullanıyorum 2012 model yani eski sistem ama hortumdan bir sıkıntı çıkarmadı hiç
Nasıl bir bağlantı yapmışlar fan basıncını almak için?

Hortumun egzosa bağlandığı yerde egzos borusu daraltılmış egzos borusunu çıkarıp bakabilirsiniz bir metal para genişliğin de bir delik var ve motora yüklenince motor sıkışıyor ben egzoscuya goturdum o deligi genislettim siz ynei egzos alabilirsiniz onu yaptıktan sonra traktörün hem gücü arttı hemde yakiti düştü