böyle bir ahır gübremiz var bunu nasıl yanmış hale getirebiliriz?

Ynt: böyle bir ahır gübremiz var bunu nasıl yanmış hale getirebiliriz?

ben olsam , önce olduğu yerde yayardım üzerinede biraz üre gübresi serpiştirip tekrar toplar ve üstüne naylon çekerdim, yazında atılması gerekenyere dökerdim..

ne gübresi bu büyük baş hayvan gübresi yanmaz o şekilde romorka doldurup tarlaya dağıtabilirsin küçük baş hayvan gübresi hava almayacak şekilde kapatılırsa 1-2 haftada yananar odun külü gibi olur. büyük baş mı küçük baş koyun keçi gübresimi?

İsmail Pelit link=topic=63110.msg708527#msg708527 date=1361745905' Alıntı:
Büyükbaş gübresi. Benim bildiğim kadarıyla bununda yanması lazım belirli bir süre

yanmasını bilmem de bizim buralarda söndürülmüş derler bir tarlaya bahçeye yayıp su ile sulayarak söndürürüz biz sıvı kısmının bir nebze olsun akması için suladıktan sonra naylon ile kapatıp 1 ay beklenir sonra kullanılır

Bu ahır gübresi dönüme 1-2 ton atılıyorsa öyle çok ta karlı birşey sayılmaz sonuçta bu 30 ton 10 tane inekten 2 senede oluştu o kadar inekte 2 senede 30 dönümü gübreleyecek ise boşuna çabalıyoruz

Neyini yakçan bunun zaten kurumuş o yeteri kadar. Yükle dağıt. Biz gübre çukurundaki katıyla sıvı karışık gübreyi vidanjörle çekip ayda bir tarlalarımıza serpiyoruz. Ne yakıyoruz ne de kurutuyoruz. Şerbetli şerbetli çok güzel oluyor.

simentalci link=topic=63110.msg711222#msg711222 date=1362126697' Alıntı:
Neyini yakçan bunun zaten kurumuş o yeteri kadar. Yükle dağıt. Biz gübre çukurundaki katıyla sıvı karışık gübreyi vidanjörle çekip ayda bir tarlalarımıza serpiyoruz. Ne yakıyoruz ne de kurutuyoruz. Şerbetli şerbetli çok güzel oluyor.

Bu da aklımda widanjör ile hesaplı bir SIWI GÜBRE operasyonu yapılabilir....Basit hesaplı pratik ucuz...