ŞİKAYETÇİYİM BU NASIL BİR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ...

Ynt: ŞİKAYETÇİYİM BU NASIL BİR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ...

ceya023 link=topic=63154.msg709796#msg709796 date=1361914646' Alıntı:
Ayrıca kubota bakımları 300 saatte bir yapılır bu yüzden bakımları ekonomiktir. Başka markalar genellikle 150 saatte bir bakım yaptırır v.s. ve her bakımda tüm filtreleri değiştirilmez 600 saat bakımında şanzıman yagı ve filtresi değiştirildigi için maliyeti yuksektir.. muadili tüm traktörlerin aşağı yukarı maliyeti bu civardadır. servisin kkonu sahibinin traktöründe ki tum filtreleri normal bakımdan farklı olarak değişmesi ve yag fiyatının farklı olmasından dolayı zannedersem abartılı bi servis ücreti çıkmış..mesela 900 saat bakımında sadece motor yagı ve yakıt filtresi değiştirilecek.. maliyeti =130tl bi teneke yag+ 60tl civarı yanlış hatırlamıyorsam yakıt filtresi =210tl lik bakım masrafı var.

konuda ki kubota kullanıcısının traktörünün durumunu bilmiyoruz belkide servis ektra değiştirdiği filtreler ölmüştür zamanı dolmadan kötü mazot kullanımı ve çok tozlu ortamda çalışmaktan yakıt ve hava filtresini kullanılmaz hale getirmiştir..

Not: önceki mesajımdaki maliyet hesabında bi hidrolik filtresini unutmuşum 70tl ..
boşa kendini yorma

mustafagursacli link=topic=63154.msg709884#msg709884 date=1361945645' Alıntı:
şunu da gördüm ne kadarda hazmı dar adam varmış ... sanki eli tetikte böyle bir konu bekleyen onca adam varmış ... bu konu da herkesi ilgilendirecek bir konu ama benim başımdan tüm çiftçileri ilgilendiren konu var yassak bu kadar ilgilenmessiniz ucu kendinize dokunmasında rağmen
diğer markalar içinde böyle bir şkayet olsa yine herkesin bir yorumu olurdu herhalde hazım darlığı bugün çiftçiye yapılan bunca haksızlıga artık ortak bi ses çıkarma çabasıdır bence.olaya servis yada marka tarafından bakma.

HassaN20 link=topic=63154.msg709889#msg709889 date=1361948788' Alıntı:
diğer markalar içinde böyle bir şkayet olsa yine herkesin bir yorumu olurdu herhalde hazım darlığı bugün çiftçiye yapılan bunca haksızlıga artık ortak bi ses çıkarma çabasıdır bence.olaya servis yada marka tarafından bakma.
o yönden değüil yukarıdaki farklı yorumlar var çözüme yönelik öneri yok

bakın ben her zaman hatanın olacağını ama çözümün mutlaka yapılması gerektiğini söyledik tamam az arza yaptığını felanda dile getirdik sanki hoşuna gitmiş gibi yorum yapmak traktör sahibine yapılmış yanlışlıktır ...manevrasını otrasını burasını katmak yerine hani sorunlar çözülüğyo denilse doğrusu odur ... nasıl çözülmediği eleştirilmeli ;

mustafagursacli link=topic=63154.msg709916#msg709916 date=1361958419' Alıntı:
bakın ben her zaman hatanın olacağını ama çözümün mutlaka yapılması gerektiğini söyledik tamam az arza yaptığını felanda dile getirdik sanki hoşuna gitmiş gibi yorum yapmak traktör sahibine yapılmış yanlışlıktır ...manevrasını otrasını burasını katmak yerine hani sorunlar çözülüğyo denilse doğrusu odur ... nasıl çözülmediği eleştirilmeli ;
aynen katiliorum

ARKADASLAR BENDEN SIZE TAVSIYEM HER ONUNUZE GELEN MARKA TRAKTORU ALMAYIN IKINCISIDE ZATEN SERVISLER NEREDEN KAZANIYOR KI MECBURSUN GARANTI KAPSAMINDAKI ARACI SERVISE GOTURUYOSUN ONLARDA ELINDEN GELENI YAPIYOR KAZIKLAMAK ICIN

kubota almadan evvel iyice arastırıdım marubeni ilede konuştum kesinlikle aracı yok fabrika eliyle satış yaptıkları için parça fiyatları faiş degerlerde olamaz. japon yadan tum parçaları geliyor. Dahada önemlisi traktörün motor şanzıman hidrolikleri çok sağlam sorun çıkarabilecek bi parçası yok.. yahya abi 2000 saat çalıştırdı traktörü 2 yılı dolmadan 1500dekarı sadece kubota ile işliyor henuz bahsettiğim kısımlarında bi sıkıntı olmadı bendede aynı mekaniği çok sağlam bu traktörlerin..

ikinci husus servislerin kazıklayıp kazıklamaması sizin elinizde kubota da zaten her aradıgında karşına bi muhattap yetkili çıkıyor sorununla ilgileniyor her bölgenin ayrı servis müdürü var servisleri kontrol eden onunla irtibata geçilebilir ciddi bişeyde bölece servisin kazık atma riski kalmaz.. japonların zaten kulagına gitse böle konular aşırı alakalılar müşteri memnuniyetiyle adamlar. Ne olursa gene bizimkilerden olur yoksa japonların asla mileti kazıklama gibi bi dertleri yok sattıkları malın arkasında olduklarınıda tum japon marka arabalarda bile görüyoruz..

mustafagursacli link=topic=63154.msg709916#msg709916 date=1361958419' Alıntı:

Katılıyorum.Yorumlarda dalga unsuru olmamalı.Bu tür sorunlar her marka traktörde, her serviste herkesin başına gelebilir.Paylaşım ve yorumların daha ciddi daha yapıcı ve çözüme yönelik öneriler şeklinde olması gerekir ki dayanışma oluşsun.

chooyu link=topic=63154.msg709933#msg709933 date=1361963290' Alıntı:
Katılıyorum.Yorumlarda dalga unsuru olmamalı.Bu tür sorunlar her marka traktörde, her serviste herkesin başına gelebilir.Paylaşım ve yorumların daha ciddi daha yapıcı ve çözüme yönelik öneriler şeklinde olması gerekir ki dayanışma oluşsun.
markanın a sı besi csi olmaz sorun olunca bu iş ciddi bir iştir hata arza olur sorun ve çözüm yöntemi çok önemlidir

ömer sağlam link=topic=63154.msg709926#msg709926 date=1361961326' Alıntı:
ARKADASLAR BENDEN SIZE TAVSIYEM HER ONUNUZE GELEN MARKA TRAKTORU ALMAYIN IKINCISIDE ZATEN SERVISLER NEREDEN KAZANIYOR KI MECBURSUN GARANTI KAPSAMINDAKI ARACI SERVISE GOTURUYOSUN ONLARDA ELINDEN GELENI YAPIYOR KAZIKLAMAK ICIN
o iş tamda öyle değil tabi önüne geleni almayacaksın ama 1980 leri,n teknolojisi ile aynı para olunca ben almam arkadaş para veriyorum gözü yokmu oda koysun özellik sağlamlık yapsın ... bir traktör benim makinamdan iyi sağlam ve az yakıp kaliteli ise ben onun eder parasını veririm

mustafagursacli link=topic=63154.msg709884#msg709884 date=1361945645' Alıntı:
şunu da gördüm ne kadarda hazmı dar adam varmış ... sanki eli tetikte böyle bir konu bekleyen onca adam varmış ... bu konu da herkesi ilgilendirecek bir konu ama benim başımdan tüm çiftçileri ilgilendiren konu var yassak bu kadar ilgilenmessiniz ucu kendinize dokunmasında rağmen
Acaba kubota bölümüne yeni bir özellik mi getirsek hazır site yenilenirken :) Sadece kubota sahipleri girebilsin bölüme,geri kalana bölüm gözükmesin.Bence en yerinde çözüm bu olur.Yusuf abi DEUTZ traktöründe sorun yaşadı,konu 5 sayfa oldu.Rocky nickli fatih kardeşimiz NEWHOLLAND traktöründe sorun yaşadı,en az 5-6 sayfa oldu.Daha geçen TÜMOSAN tarlada kaldı konusu vardı,olmuştur 3-4 sayfa.Özellikle farklı markalardan örnek verdim ki yersiz ithamlarınıza cevap olsun.Sen de aç abi konunu,burada kimse marka taraftarlığı yapıp da diğerinin mağduriyetine göz yummaz.Aramızda öyle insanlar yok çok şükür bolca örneği var.Herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.Ha arada birkaç mizah içerikli ti ' ye alan yorum da illa ki olacaktır.Burası da bir forum herkese açık herkes kendimiz gibi olamaz.

Zaten konu gayet güzel ilerliyor daha ne olmasını bekliyorsunuz ki :) Üye sıkıntısını yazmış,ilgili servis cevabını yazmış.Ceya023 nickli üye parça fiyatlarını yazmış güzelce bizler de bilgilenmiş olduk.Kimse kubota kötü almayın falan demedi,sıkıntı traktörde değil zaten serviste.Konu sapmasın diye yazmayacaktım ama insanları haksız yere itham ediyorsunuz.Bunu da kendi adıma değil site yönetimi adına yazıyorum yine sizlerle bir tartışma içerisine girmemek için.

Bundan başka da ileti yazmayacağım bu konuya inşallah mağdur olan tarafın sıkıntısı giderilir bizler de ufak da olsa bir katkıda bulunmuş oluruz.

mesele yıkmak değil yapmak ...tabiki insanlar sorunlarını yazacak eğer sorunlarını yazmassa biz ve başka arkadaşlar sürekli sırtımızdan insanlar para kazanırlar benim söylediğim konunun ehemmiyeti ;

geçenlerde bende paylaştım valtra konusunda ortadan bölünmüştü.... mesele valtranın bölünmesi değil acaba aynı yerinde bir sıkıntı olup o çiftçinin eline bir şey geçermi hakkını ararmı arasa çözüm bulurmu ..

ayrıca iletişime gelince belki her üye ile iletişim kurmamışımdır ancak çok samimi dostluklarım vardır trakkuluple burda ben mete 26 ile tartıştım bursa fuarında karşılaştık o abimde utandı bende o yüzden sotlukların daim insanlarıda ilerde karşılacağı gibi yorum yazıp bekliyorum ...

tartışmadan ele geçen bir şey yok

bence ceya023 nickli üyemiz konuyu yeterince net bir şekilde açıklamış. bilgi karmaşasından uzak bir şekilde. kendisi de kullanıcı olduğunu için ben kendisine güveniyorum. bakalım ysrdemir nickli yetkili bu konuda ne diyecek. müşteri her zaman memnun kalmalıdır ki bu işin sürekliliği olsun. ben x traktör servisine bakıma gidince traktör temiz olsa bile tekrar yıkayıp öyle bakımı yapıyorlar. bazı şeyler dile getirilmez, karşılıklı insiyatif içinde kendiliğinde yapılır. yok 100 liraya yıkanmazmış bilmem neymiş bunlar söylenecek şeyler değil.

Kubotanın Trakyadaki merkezi Lüleburgaz diye biliyorum. Merkez bu tür olaylara meydan verirse, tutunmaya uğraştıkları Lüleburgaz ile birlikte Trakyadan silinirler.

Diğerlerini bilmem ama servisin traktörü yıkadığını yazması komik olmuş. 2006 yılından beri arabam var bakımlarını ve tamirlerini hep yetkili servislerde yaptırıyorum. Eğer araç seviste bir kaç saat kalsa bile iç dış temizleyip öyle teslim ediyorlar. Yaptıkları iş 50 liralık olsa bile. Geçende benim traktör şanzıman dağıttı 7 tane dişliyi değiştirdik 1700 lira tuttu, bu traktörün şanzıman dağıttığında çıkan masrafı düşünemiyorum.

stulu link=topic=63154.msg709971#msg709971 date=1361971501' Alıntı:
Diğerlerini bilmem ama servisin traktörü yıkadığını yazması komik olmuş. 2006 yılından beri arabam var bakımlarını ve tamirlerini hep yetkili servislerde yaptırıyorum. Eğer araç seviste bir kaç saat kalsa bile iç dış temizleyip öyle teslim ediyorlar. Yaptıkları iş 50 liralık olsa bile. Geçende benim traktör şanzıman dağıttı 7 tane dişliyi değiştirdik 1700 lira tuttu, bu traktörün şanzıman dağıttığında çıkan masrafı düşünemiyorum.
gecms olsn abi. allh tekrarini vermesin... senin traktor ne abi

Merak ettiğim niye bu kadar kubotaya yüklenen insan var olumsuz anlamda, birde aynı zamanda acayip de olumlu olarak fanatikliğini yapan var. Olabilir yani bu tür sorunlar, yavuz abinin dediğin gibi bencede her iki tarafında yanlış olduğu noktalar var umarım tatlıya bağlanır.

Yavuz abi bu arada 5400 serisinde bakımlar 400 saatte bir:)

ferhat44 link=topic=63154.msg709975#msg709975 date=1361972349' Alıntı:
Merak ettiğim niye bu kadar kubotaya yüklenen insan var olumsuz anlamda, birde aynı zamanda acayip de olumlu olarak fanatikliğini yapan var. Olabilir yani bu tür sorunlar, yavuz abinin dediğin gibi bencede her iki tarafında yanlış olduğu noktalar var umarım tatlıya bağlanır.

Yavuz abi bu arada 5400 serisinde bakımlar 400 saatte bir:)
inceden de reklam :) daha iyisi olursa her zaman bende değerlendiririm jd 5085m için bayi cesaret edemedi haberin olsun

ya bu servis bakıma gelen traktörü yıkamaktan paramı almış.. marubeninin yerinde olsam kovalarım bu servisi.. bide utanmadan buraya yazmış (başka yerde 100 tl ye yıkamazlar) diye.. bizim servisler müşteriyi kaçırmayalım diye ne yapacağını şaşırıyor, bunlar resmen tec.....z etm

Alıntı yapılan: mustafagursacli - Bugün, 08:14:05

mustafa bu yazdıklarında haksızsın, bu site ne konular gördü 10 - 12 sayfalık.. yani evham yapmana gerek yok.

bence okadar abartılacak bişi deyıl sonucta servislerı biliyorsunuz dun ben amca olumla sanayıye gıttık amca oglu avrupadan tatılde simdi arayı sanayıye cektık dedık bu arba debrıyaja bastıgın da bi ses yapıyor dıye adam tamam dedı bakalım adam basladı karterden sokmeye soktu de dedıkkı debraj balatasının ordan gelıyor dedık adam bize dedigi ne biliyormusunuz kırank mılının gergilrı varmıs o ses yapabilirmiş allahallah dedık kardesım bi sana soyluyoruz bu ya volat dişlisinden yada baskı balatadan dıye bosa soktu karterı dedı adamı dedıgı doğru krankta bişi yok adam valalhi bide bişi yapabilse yav işte miillet ustayız dıye geciniyorlar son ra bi fıyat geldi 170 tl valla sasırdık kendı kendımıze eylenmeye basladı deneme yanılma parası diye allahım sen bize gercek traktorden veya arabadan anlayayan servisler nasıp etsı ha bu ardasesin nerden geldigini sorarsanız debriyaj hıdrolık pompasındanımıs