Türkiyede İlk Süt Sığırcığı Damızlık Birliği üyeler Arazı Bilgi Yarışması

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

S.a arkadaşlar bu gün Aksaray ilimizde ülkemizde ilk defa üyeler arası para ödüllü bilgi yarışması düzenlendi,test soru cevap şeklinde yapılan yarışmada ilk 8 sıralamasına giren üyeler 11 Mart tarihinde sözel yarışma formatında genel basın ve halkın katılacağı yarışmada 1.2.3. cüler belirlenecek.
Bugünkü elemede 96 puan ile ben birinci oldum 11 marttada İnşallah dereceye girme şansım olur.

Ynt: Türkiyede İlk Süt Sığırcığı Damızlık Birliği üyeler Arazı Bilgi Yarışması

hacimmet link=topic=63212.msg709342#msg709342 date=1361888478' Alıntı:
S.a arkadaşlar bu gün Aksaray ilimizde ülkemizde ilk defa üyeler arası para ödüllü bilgi yarışması düzenlendi,test soru cevap şeklinde yapılan yarışmada ilk 8 sıralamasına giren üyeler 11 Mart tarihinde sözel yarışma formatında genel basın ve halkın katılacağı yarışmada 1.2.3. cüler belirlenecek.
Bugünkü elemede 96 puan ile ben birinci oldum 11 marttada İnşallah dereceye girme şansım olur.
Helal olsun abi,başarılarının devamını dilerim :) İnşallah finalde de birinci olursun

hacimmet link=topic=63212.msg709342#msg709342 date=1361888478' Alıntı:

100 üzerinden 96 çok iyi bence başarılarının devamını dilerim :)

Hacım maşallah alk-*s alk-*s bu kadarda olsun yani forumun her türlü paylaşımında ve çiftçilik işinde maşallahın var inşallah kazanırsın

Helalin var mehmet abi. Allah yolunu açık etsin.

Eyvallah sağolun arkadaşla,bu gün bir soru yanlış yapmışım o soruda aslında eksik sorulmuştu 'aşağıdakilrden hangisi Mısır sıajı için söylenebilir' gibi bir souydu seçeneklerde -1 mtre boya ulaşınca-dane tam serleşimce-dane süt olunca -yaraklar kuruyunca ,bu soru mısır sılajı % kaç nem oranıyla biçilmelidir olmalıydı yada cevap seçneklerinde -koçan daneleri nişasta kıvamına gelince hasat edilir olmalıydı burada doğru seçenek danesi süt olunca imiş ama bence yanlış ve eksik soru.

Tebrikler başarılarının devamını dilerim.bütün illerin birinciler TR çapında birincilik için yarışsalar ne güzel olur.Hatırı sayılır bir ödül olsa.