same tiger 55 mi jd 5303 mu tercih edilmeli. ??

arkadaslar bugun. koyumuze ikinci same tiger 55 girdi 2011 model bankadan 27 milyara almislar ayrintisini bilmiorum.. traktor. guzel. ve kullanisli. fakat john deere nin 5303 u. bnm hosuma gidio kucuk traktr olrk kullanan arkdslarimz yada bilgisi olanlar ... yakit .cekis. piyasa olarak .bilgi. verrmisnz

Ynt: same tiger 55 mi jd 5303 mu tercih edilmeli. ??

BABACANNN link=topic=63215.msg709414#msg709414 date=1361894387' Alıntı:
arkadaslar bugun. koyumuze ikinci same tiger 55 girdi 2011 model bankadan 27 milyara almislar ayrintisini bilmiorum.. traktor. guzel. ve kullanisli. fakat john deere nin 5303 u. bnm hosuma gidio kucuk traktr olrk kullanan arkdslarimz yada bilgisi olanlar ... yakit .cekis. piyasa olarak .bilgi. verrmisnz
5303 10 numara motorbizde 5403 2004 model vardı bizde 2011de sattık 5065e aldık 5403 yavru gibiydi hala gözümde kaldı.üsütne binipte bir iki vites değiştirdimmi hala içim gidiyor..7000 saatte sattık 5065e aldık ondanda çok memnunuz çekiş konfor atiklik harikaydı 5403..hale yakıtı harika....

same 55 i yakından biliyorum ama johndeere yi bilmem same 55 tarifi mümkün olmayan birmakina bence beni hayrete düşürüyor bende 75 lik deutz var çift taktığımız zaman benimle yarışıyo..
romorka takıldımı jet gibi durmak bilmiyor .ne bilim işte yakıt özellikle sahibi çok memnun 3/12 pulluk takıyolar acayip çekiyo daha ne anlatayım ..
ötekinide bilen arkadaşlar anlatırlar..:)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63215.msg709516#msg709516 date=1361900945' Alıntı:
same 55 i yakından biliyorum ama johndeere yi bilmem same 55 tarifi mümkün olmayan birmakina bence beni hayrete düşürüyor bende 75 lik deutz var çift taktığımız zaman benimle yarışıyo..
romorka takıldımı jet gibi durmak bilmiyor .ne bilim işte yakıt özellikle sahibi çok memnun 3/12 pulluk takıyolar acayip çekiyo daha ne anlatayım ..
ötekinide bilen arkadaşlar anlatırlar..:)

tesekkr ederim.
guzel anlattin cidden bizde goruoruz genelde ..ama hic tutulmuo buralarda .hemde hic... john deere ile aklima takildi .sordum.

bi
BABACANNN link=topic=63215.msg709548#msg709548 date=1361901944' Alıntı:
tesekkr ederim.
guzel anlattin cidden bizde goruoruz genelde ..ama hic tutulmuo buralarda .hemde hic... john deere ile aklima takildi .sordum.
bizim buralardada john deere tutulmaz çünkü buraların şartları zordur soğuk kadar yazında kurak geçer ve buralarda kimse makinaya acımaz vakit yok diye o yüzden çoğu traktör sınıfı geçemez :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63215.msg709553#msg709553 date=1361902107' Alıntı:
bibizim buralardada john deere tutulmaz çünkü buraların şartları zordur soğuk kadar yazında kurak geçer ve buralarda kimse makinaya acımaz vakit yok diye o yüzden çoğu traktör sınıfı geçemez :)
abi bizom burda john deere. mf nh. tumo ve jd tutulur siralamada bu sekilde... :..:) dgrlerini kimse almaz alanda cok nadir olur...

BABACANNN link=topic=63215.msg709561#msg709561 date=1361902314' Alıntı:
abi bizom burda john deere. mf nh. tumo ve jd tutulur siralamada bu sekilde... :..:) dgrlerini kimse almaz alanda cok nadir olur...
e tamam işte alınıp kullanılmazsa neyin ne olduğuda bilinemez..
biz deutz u ilk köye götürdüğümüzde ahali üstümüze gülmüştü bilinen bişey alaydınız diye ..:)
3 yıl aradan geçti köyde 8 adet deutz bi o kadar same ve nh var şimdi ben onlara gülüyom laaa siz bana gülüyodunuzda neye gidip aynısını aldınız..
demekki birşeylerin farkına varmışlar ...:)

mantikli diosun abi de.. simdi. biz kucuk olcekli ciftciyiz ... aldigimz mal para etmesse bizi. piyasadan siler atar.. hani nasi diyim... traktr performansi dusuk olsa bile en fazla 2 gun sonra isin biter. ama. en onmli olan ikinci eldr.. bizim burdaki sameci patoza gidio.. 240 la arka arkaya urfaya gittiler same 90 litre yakmis 2 romorkla. 240 114 litre yakmis tek romorkla ben onun yalancisiyim dedikleri bole

ya arklarlar bana sameyı anlatmayın same yı duzde gecıcek traktor yoktur 'HIZDA' fakat same nın '2' ye dustugu yeri massey ferguson 260 gold aynı romork la 4 le cıktı gozumle gordum kardes sameler bayırda ııııı lar çekmez... Jonh deeere derim...

ben rampa cikisini gormedim. ama. bu bizim koylu sameciler. rampa asagi. traktrun kendi kendine hozlanmadigi icin... hani asagi dogru basmiomus motor mfler gbi... alanlarda patozcu ikiside akraba.. 4 lu romork. la saglikli. gidiomus daha gormedim ama bakalim

.. hergler basladiiginda. 265 le. bi deneyim arkasindan. hangimiz baskin gelcez herk te:) :)

komsumuzun samesı var bı tarlayı surdurmustu teklı puuulugu Takvıye 3 e takıorum yemıyordu cekmıyor motor. askıya alıyordu same 60 bak boşta sameyı gecebılecek bı traktor yok fakat ppuulluka geldı mı rampaya geldımı bayılıyor kardes .. sende ordan yorum yapıorsun yaw bız hususi karsılastırık bı gun denıze gıtmıstık same buyuk romorkla geldı bızdede 260 gold 4x4 mınımax vardı Gold 64 beygır samede 60 beygirdi aradakı farktan dolayı bız kasaya bındık 5 6 kişi samede tek kısı vardı motorları yana yana yanastırdık ıkısındede aynı romrk vardı onun kı bos bızımkındede 5 6 kişi vardı bayır yukarı bı kaptırdık massey 1 2 3 4 yaptı 4 de bayıldı 3 yaptı sonra 4 yaptı cektı same 1 2 3 yaptı 3 yemedi 2 ye aldı zaten o arada acık farkı koyduk cekmıyor sameler ... :) gozumle gordugumu soluyorum ama duzdede sameyı gecebılcek traktor yok onuda solıyım

öz amcamda var Bayırda 54 c ile yakalıyorum 70 lık same ye yetısıyorum sol cekıyorum bana gecılmemek ıcın tam gaz yapıor motor cekmıyor kara duman atıyor gormenız lazım ... sameler yukte bayılıo valla su ana kadar gordugum samelerın hepsı aynı ama yakıtları sanırım azz

54_lift_o_matic link=topic=63215.msg710409#msg710409 date=1362002943' Alıntı:
öz amcamda var Bayırda 54 c ile yakalıyorum 70 lık same ye yetısıyorum sol cekıyorum bana gecılmemek ıcın tam gaz yapıor motor cekmıyor kara duman atıyor gormenız lazım ... sameler yukte bayılıo valla su ana kadar gordugum samelerın hepsı aynı ama yakıtları sanırım azz

Çamur atma kullandısan anlat geç git herkes hangi makinanın nasıl çektiğini bilir
İki makinanın artısı var çekiştede bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum iki makınada iyidir.

şimdi kullanamdığım bir traktör hakkında yorum yapamam ama jhondere hakkında şunu diyebilirim.çekme sorunu yok ve yolda biraz ağır devir.yani ağır devir derken ben 5050 e nin gazını 25 devirden 27 devire kadar açtırdım.sanırım şuan 30 anca yapıyor.gaz devrinin sonu ise 30.yani motor biraz açıldığında gazı 30 a kadar açtırsam bile sanırım en çok 33-35 falan yapar.yakıt ise ağır devir olduğu için düzde biraz yakıyor ama rampada yüklü iken çekişi çok güzel ve yakıtıda az.jhondereyi tavsiye ederim ama same hakkında bir fikrim yok kardeşim...