sdf grubu ----şahsuvaroğlu tarım

: ' (kısacası sdf grubu olarak şahsuvaroğlu tarıma resmen posta koydular 4 yılda nerden nereye geldiniz bırakın artık dediler sandılarki ooo türkiyede hakikaten iyi bir yerdeyiz bakın 4 yılda ilk 5 teyiz dediler biz malı size satıyoruz köylü isteyerek alıyor dediler bayinin yedekparçacının yetkili yetkisiz servisin bunda rolu yok dediler nasılsa italyadan gelip turk çiftsine tanıtımı onlar yapıyormuş????? ve aralık ayında bayinin önünde yatan her mala her çeşit traktöre %8 zam yaptılar artısıda var mayısta yine zam var önceden kota yoktu şimdi en küçük il bazında senede 30 traktör artı 10 traktör büyük seri(90hp+) olmak şartıyla kota koydular dağıtılan butun takvim ajanda şapka v.s HEPSİNİ BAYİ YAPACAK dediler her traktörde marjinal kar payı %20 dir sdf de bu oran %8 dir onuda aşağı çektiler oynama yapmak yok hani markette alışveriş yaparsanız ya etiket fiyatı neyse odur bunuda aynısını yaptılar oynama yaparsan cepten gider liste fiyatı üzerinden keseceksin faturayı aksi halde ara farkı cepten ödersin dediler yani 72,000 tl lik bi traktörü 68,000 e de alsanız aradaki farkı siz vereceksiniz bu da yetmezmiş gibi en ufak bayiden dahi 300,000 tl lik banka teminatı istiyorlar avrupanın en büyük yekpare döküm merkezi neresi tabiki türkiye italya krizde maaşlar yüksek üstelik türkiye gümrük birliğinede girdi burda yap yarı fiyatına mal et avrupaya 3 katına sat hazır pazar kuruldu türk çiftcisi markayı tanıdı çünkü orta doğu ve türki cumhuriyetlere açılamanın en kolay yolu bu idi hindistan da pazar ortağı oldu ordan buraya gelme zordu en iyi alternatif türkiye idi sonuç sdf nin elinde 74 ana bayi varken 1 hafta içinde 34 ü bıraktı arkasıda gelecek inanın bana ok-*-s

Ynt: sdf grubu ----şahsuvaroğlu tarım

tam cıvıttılar elimizde kupon olmasına ragmen artık kapıda servis vermiyorlar mış aradık kodnuştuk öyle saçmalık mı olur dedik tüm markalar ilk 4 bakımı kapıda yapar dedik yok efendim patronların tasarrufu böylemiş bişey yapamzlar mış bu kadar saçmalık olmaz sahsuvaroğlu same markasını rezil etti .. bayiside artık traktör getirmiyor.. sanki satış rekorları kırıyorlar müşteriye ihtiyaçları yokmuş gibi davranıyorlar bravo !! harika bi strateji 1-2 yıla şahsuvarıoglu grubunu görecez...

yahya link=topic=63224.msg710932#msg710932 date=1362078976' Alıntı:
ALLAH bu 3 marka traktörü alan müşterilere yardım ede
yahya abi gecen halaoglu ile konusuyorduk halaogluna dedim git şikayet et tüketici haklarına dedi ugraşamam kendim yaparım bakımlarını. dedim yahya abi olacaktıkki bunları adam edecekti onada bi same sattıralım bayiye jd yi dize getirdi same yide adam eder :)

xdragonx link=topic=63224.msg710372#msg710372 date=1362000306' Alıntı:
yavuz bu tamamen sdf nin başından çıkan bir iş sahsuvaroğlula alakası yok bak bakalım daha neler çıkacak zamanla

ben şahsuvaroglu yapıyorsanıyordum bitirecekler kendilerini..

ben şahsen şahsuvaroğlu ve servisinden memnun kaldım sorunumuz oldukça servis geldi parçadada sıkıntımız yok ve şuan civarımız same ve deutz traktör dolu kimsede şikayetçi değil aksine memnun
mesela bu şikayetleri burada bizde mf ve servisleri için yapıyoduk sanki adamlara borcumuz varmış gibi itip kakıyodular ..e o kadar yıl iyi dayandık şimdi herkez mutlu umarım heryerde bu memnuniyet var olur ..
hepimiz aynı yolun yolcusuyuz sonuçta..:)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63224.msg710951#msg710951 date=1362079985' Alıntı:
ben şahsen şahsuvaroğlu ve servisinden memnun kaldım sorunumuz oldukça servis geldi parçadada sıkıntımız yok ve şuan civarımız same ve deutz traktör dolu kimsede şikayetçi değil aksine memnun
mesela bu şikayetleri burada bizde mf ve servisleri için yapıyoduk sanki adamlara borcumuz varmış gibi itip kakıyodular ..e o kadar yıl iyi dayandık şimdi herkez mutlu umarım heryerde bu memnuniyet var olur ..
hepimiz aynı yolun yolcusuyuz sonuçta..:)

usta sen şimdi birde çagır bakıma bakalım gelecekler mi kapıda bakıma.. şuana kadar zaten bizimde öle idi gelip bakımlarını kapıda yaptılar ama 600 saat bakımına gelmediler patronları artık kapıda bakımı karşılamaycagız demişler servislere .aradık şikayetçi olduk yapabilecegimiz bişey yok patronların tasarufu böle dendi..serviste 80tl artı yol masrafını karşılarsanız gelir bakım yaparız dedi... bizim söz ettiğimiz konu son 1-2 aylık bi strateji değişimi sdf deki..

Şahsuvaroğlunu ararsak şaşmam.
Bu kafalarla deutz piyasadan tamamen çıkar. Avrupa parça pahalı parça , avrupa kafa = pahalı işçilik ve tedarik..

Zaten birçok kişi same lerin en olmadık arızaları veren traktör oldugunu söylüyor.
Deutz lar ne biçim iştir 2008 - 2011 modellerden satılık çok.. düşündürücü kimi yağ yakıyor diyor kimi bilmemne..

traktörler 10 numara kim ne derse desin ben şahsen çok memnunum ama lakin bu kafayla giderlerse türkiyede işleri biter