Türkiye'nin Tarım Makinesi Üretim Merkezi Hayrabolu

Ynt: Türkiye'nin Tarım Makinesi Üretim Merkezi Hayrabolu

Tebrik ederiz. Haberde bahsi geçen gibi bir çok firma var küçük bir dükkan iken şirket olan. Çiftçilerin sayesinde zengin oluyorlar, inşallah zengin olma sırası bir gün çiftçilere de gelir.

ben de sık sık alışveriş yapıyorum buradan. ancak son zamanlarda fiyatlara öyle ayar çekmişler ki fabrikasyon markalardan bile çok fazla fiyat istiyorlar. o fotoğraftaki Bülent Tarım sahibi 40 lı aysan için 7500 dedi bana. bir de geçen senenin fiyatıymış. doğsanda 40 lı aysan 6800 lira. artısı olarak da çift pistonlu ve tam katlanır. ayrıca doğsanın kullandığı malzemeyi bunlar göremezler bile. bu sanayideki bir ustaya aysan siparişi verdim 1.5 ay oldu hala sallıyor. iyice soğudum bu işten. en iyisi marka alıp, karşında güvenilir bir muhatab bulmak. daha çok söylenecek şey var da neyse...

GÜRKAN link=topic=63244.msg709899#msg709899 date=1361951374' Alıntı:
ben de sık sık alışveriş yapıyorum buradan. ancak son zamanlarda fiyatlara öyle ayar çekmişler ki fabrikasyon markalardan bile çok fazla fiyat istiyorlar. o fotoğraftaki Bülent Tarım sahibi 40 lı aysan için 7500 dedi bana. bir de geçen senenin fiyatıymış. doğsanda 40 lı aysan 6800 lira. artısı olarak da çift pistonlu ve tam katlanır. ayrıca doğsanın kullandığı malzemeyi bunlar göremezler bile. bu sanayideki bir ustaya aysan siparişi verdim 1.5 ay oldu hala sallıyor. iyice soğudum bu işten. en iyisi marka alıp, karşında güvenilir bir muhatab bulmak. daha çok söylenecek şey var da neyse...
Devir al parayı ver malımı kardeşim devri , en azından başın ağrımaz braderim.
Söz verince insan tutmalı braderim değilmi?

ufukk link=topic=63244.msg709912#msg709912 date=1361956211' Alıntı:
Devir al parayı ver malımı kardeşim devri , en azından başın ağrımaz braderim.
Söz verince insan tutmalı braderim değilmi?
aynen öyle. bunlar siparişi alana kadar peşinde geziyorlar. siparişi verince de sen onların peşinde.. ben sipariş verdim haftaya biter dedi 1,5 ay oldu. arada 2 tane aysan,2 tane de katlanır tırmık yapmış. tabi bunlar benim gördüklerim. yaptık bir hata. ama suç bizde, biz zengin ettik bunları. şimdi bizi takmıyor adamlar. yarı yarıya kazanıyorlar, allah daha da versin ancak allah gözlerini doyursun.

GÜRKAN link=topic=63244.msg709935#msg709935 date=1361964582' Alıntı:
aynen öyle. bunlar siparişi alana kadar peşinde geziyorlar. siparişi verince de sen onların peşinde.. ben sipariş verdim haftaya biter dedi 1,5 ay oldu. arada 2 tane aysan,2 tane de katlanır tırmık yapmış. tabi bunlar benim gördüklerim. yaptık bir hata. ama suç bizde, biz zengin ettik bunları. şimdi bizi takmıyor adamlar. yarı yarıya kazanıyorlar, allah daha da versin ancak allah gözlerini doyursun.
Aynen , çok doğru.
Kurumsallaşmaları lazım , ama hala demirci dükkanı mantığı ile iş görenleri var , zihniyetin değişmesi lazım.

Türkiye ' nin değil Trakyanın olması lazım sanırım :) Biz birkaç marka hariç hiç buralarda göremiyoruz.Aslında mallar kaliteli güzele benziyor bu taraflara da yollasalar iyi olacaktır.Genelge İç Anadoluda Konya mallarından kaçma isteği var insanlarda,bir nebze olsun ege malları bu boşluğu doldurmaya çalışıyor.Biz de artık konya malı almamaya çalışıyoruz.Malı satana kadar esnaflar.

GÜRKAN link=topic=63244.msg709899#msg709899 date=1361951374' Alıntı:
Gürkan sana bu konuda katılmıyorum.neden dersen bence fabrikasyondan daha sağlam yapıyorlar ve müsterinin istegine göre makina üretiyorlar.fiyat konusunda kesinlikle haklısın daha uygun olabilir ama adamların suan ürün satamama gibi sorunları yok.sonra sunu diyebilirim kesinlikle tam katlanır aysan alma cunku yuk biniyor pistonlara vede randıman alamıyorsun zamanla.ben özgülün kullanıyorum 2yıldır cok memnunum.anlastıgın firmaya umarım kapora falan vermedin yoksa gercekten sallar dururlar.ver ürünü al parayı yaparsan verdikleri süreden önce getirirler.ben özgül alırken o zaman bana 40 gün bekle dediler 15 gün sonra abi getirelimmi diye tel actılar

umutmalkoc link=topic=63244.msg710370#msg710370 date=1362000226' Alıntı:
Gürkan sana bu konuda katılmıyorum.neden dersen bence fabrikasyondan daha sağlam yapıyorlar ve müsterinin istegine göre makina üretiyorlar.fiyat konusunda kesinlikle haklısın daha uygun olabilir ama adamların suan ürün satamama gibi sorunları yok.sonra sunu diyebilirim kesinlikle tam katlanır aysan alma cunku yuk biniyor pistonlara vede randıman alamıyorsun zamanla.ben özgülün kullanıyorum 2yıldır cok memnunum.anlastıgın firmaya umarım kapora falan vermedin yoksa gercekten sallar dururlar.ver ürünü al parayı yaparsan verdikleri süreden önce getirirler.ben özgül alırken o zaman bana 40 gün bekle dediler 15 gün sonra abi getirelimmi diye tel actılar
umut hocam biz de malzeme kalın diye tav olduk, hatta ısrarla sorduk, kullanacağı malzemeyi gösterdi, bak bu var bilmem kaç mm, bu da var şu mm diye. yani bize kalın malzemeyi gösterip ince etli olandan kullansa anlamayız çünkü şase kapalı. gözle görülen yerler belki kıyaslanır. tam katlama konusunda, özel olarak söylediğimiz şekilde, arkada direkler yapıcak, kanatlar tam kapandığında bu iki direğe dayanıyor, öndeki çift pistonun da milleri üzerinde büyük flanşlar var, tam katlanınca bunlara da dayanıyor, yani hiçbir şekilde piston hortum veya yağ basıncı üzerinde yük yok.

GÜRKAN link=topic=63244.msg710380#msg710380 date=1362000860' Alıntı:
umut hocam biz de malzeme kalın diye tav olduk, hatta ısrarla sorduk, kullanacağı malzemeyi gösterdi, bak bu var bilmem kaç mm, bu da var şu mm diye. yani bize kalın malzemeyi gösterip ince etli olandan kullansa anlamayız çünkü şase kapalı. gözle görülen yerler belki kıyaslanır. tam katlama konusunda, özel olarak söylediğimiz şekilde, arkada direkler yapıcak, kanatlar tam kapandığında bu iki direğe dayanıyor, öndeki çift pistonun da milleri üzerinde büyük flanşlar var, tam katlanınca bunlara da dayanıyor, yani hiçbir şekilde piston hortum veya yağ basıncı üzerinde yük yok.
direkler benim makina gibi olmuş.kanatlar ne 90 derece dik duruyor nede komple yatıyor yan olması iyi pistonlara yük binmez.Gürkan ince malzeme kullanırlarsa ayçiçek yerlerini hazırlarken belli olur merak etme.bende aynısını özgüle demistim nerden bileyim bu dediklerini kullandıgını.bana verilen cevap hocam anlıga vurdurma vede geriye kacırma dısında kırılan ayakları bile geri getir dediler yenisiyle ücretsiz sekilde degistirecegiz.kısacası malı satan kisinin arkasında durması cok cok onemli ve suan rahatlıkla özgülün makinalarını tavsiye ediyorum herkese.eger memnun kalmasaydım o zamanda kesinlikle almayın diye onerirdim.

umutmalkoc link=topic=63244.msg710384#msg710384 date=1362001363' Alıntı:
ve bu arada bence canını cok sıkmana gerek yok.cunku suan kış oldugu için nasılsa acelesi yok diye işi ağırdan alıyorlardır yoksa sezonda olsaydı coktan teslimin yaparlardı emin ol.
ben de ondan üzerine düşmüyorum zaten. daha vakti var.